moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tomasz Zdzikot wiceministrem obrony

Minister Mariusz Błaszczak buduje zespół swoich współpracowników. W poniedziałek na wiceministra obrony powołał Tomasza Zdzikota, dotychczasowego sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ministerstwo nie poinformowało na razie, jakim obszarem działalności resortu zajmie się nowy członek kierownictwa MON.

Tomasz Zdzikot urodził się 2 listopada 1979 r. Jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończył również studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz studia podyplomowe z zakresu europeistyki, samorządu terytorialnego, zarządzania w administracji publicznej oraz zarządzania nieruchomościami.

W latach 2003–2005 był doradcą zastępcy prezydenta m.st. Warszawy, śp. Sławomira Skrzypka, a w 2006 r. – zastępcą burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Jako przedstawiciel wojewody mazowieckiego brał udział w pracach zespołu do spraw ustawy o obszarach metropolitalnych. W latach 2007–2008 był wiceprezesem zarządu spółki Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. Od 2008 r. pracował w Departamencie Prawnym Biura KRRiT, w tym jako wicedyrektor departamentu.

W latach 2006–2014 był radnym m.st. Warszawy, a od 2014 r. sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

18 listopada 2015 r. został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 25 października 2017 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pełnomocnika Rządu ds. Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym.

PZ

autor zdjęć: por. Robert Suchy/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Nowe miny przeciwpiechotne dla polskiego wojska
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Wypadek w PKW UNIFIL
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Roboty saperskie bez tajemnic
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Początek wielkiej historii
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Bieg ku pamięci bohaterów
Polsko-kanadyjska współpraca
Czekamy na F-35
Desant na Odrze
Generał z cienia
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Symbol skupiający wiele znaczeń
Huta Częstochowa bliżej wojska
Marsz prawdę ci powie
Sprawdzian dla zawiszaków
Równanie z „Iksem”
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Od cyberkursu po mundurówkę
Przed misją w Rumunii
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Witajcie w domu, Husarze!
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Czerwieńsze będą…
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
WAT wzmacnia „opelotkę”
Tu nie ma miejsca na błędy
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Tatuaże pod mundurem
Bez patosu o misjach
Ochrona lasu dla obronności
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Syndrom Karbali
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
NATO i USA o Iranie
Biało-czerwona na Monte Cassino
Groźny incydent w Libanie
Sprawdzian na Bornholmie
Husarze już w Polsce!
Polski wkład w San
Ryś w boksie
„Burza” na horyzoncie
Poznaj tajemnice Husarza
Adaptacja i realizm
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Bez zmian w emeryturach
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Polsko-estońska współpraca
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO