moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Minister Macierewicz na spotkaniu wigilijnym z żołnierzami i rodzinami poległych na misjach

Przy wigilijnym stole przypominamy sobie tych, którzy polegli. Składamy wam najserdeczniejsze życzenia świąteczne, pamiętajcie, że jesteśmy z wami – tymi słowami minister Antoni Macierewicz zwrócił się do rodzin żołnierzy poległych na misjach zagranicznych. Podczas spotkania opłatkowego harcerze z ZHP przekazali ministrowi światełko pokoju.

Wigilijne spotkanie z rodzinami poległych, weteranami oraz żołnierzami zakończyło obchody Dnia Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Kraju. Odbyło się ono w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Obecni byli przedstawiciele MON, dostojnicy kościelni, generałowie – dowódcy wszystkich rodzajów wojsk. Zebrani obejrzeli widowisko muzyczne „Przy wigilijnym stole” w wykonaniu artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Podczas uroczystości minister Macierewicz wręczył przedstawicielom rodzin żołnierzy, którzy zginęli na misjach, okolicznościowe statuetki – miniaturki pomnika poległych, który stoi przed Centrum Weterana. – Są one wyrazem naszej pamięci i wdzięczności – podkreślił.

– Macie prawo być dumni z czynów waszych synów, mężów i ojców, bo dobrze służyli ojczyźnie. Pamiętajcie, że oni dołączyli do szeregu polskich bohaterów, który ciągnie się przez pokolenia i podtrzymuje wolę narodu polskiego – istnienia i walki o niepodległość. Ci bohaterowie stanowią kamień węgielny naszego narodu – mówił minister Macierewicz. Zaznaczył, że chciałby, aby w przyszłości nasza pamięć obejmowała nie tylko wszystkich żołnierzy poległych na misjach, ale też np. wojskowych z oddziałów wartowniczych w Niemczech w 1945 roku, a także z armii sojuszniczych.

Minister mówił, że zadaniem żołnierza jest walka o pokój. Podkreślił, że po to jest armia, żeby ratować pokój, aby było jak najmniej wojen i przemocy, okrucieństw i barbarzyństwa. – Żołnierz polski staje przeciw tym barbarzyństwom. Dziś, w przeddzień Narodzenia Pańskiego, pamięta, że jego celem jest pokój – mówił minister. Zwracając się do rodzin poległych, podkreślił, że ich bliscy nieśli pokój ludziom dobrej woli. – Za to składamy im dziś hołd i podziękowanie – zaznaczył.

Małgorzata Schwarzgruber

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Ważne decyzje w Brukseli
Równanie z „Iksem”
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Mundur, medale i duma
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Wsparcie ma znaczenie
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
US Army zaprasza do świętowania
Chirurgia pod ostrzałem. Ukraińscy medycy szkolą się w Krakowie
Szermierze i pięściarki na podium
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Poznański gen wolności
Sprawdzian charakteru
Ramię w ramię z Amerykanami
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Niebo bez dominacji
Sportowe jubileusze
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
SKON o budżecie MON-u
Mewa pisze historię
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Od dronów po lufy armatnie
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Okręt skrojony na Bałtyk
Twardy ma moc
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
PKW Irak zostaje w Jordanii
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Powrót Iksa
Na straży odporności Polski
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Polski wkład w operację „Overlord”
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Bez zmian w emeryturach
Airbus A330 MRTT
Orka dobiła do brzegu
Zbrodnicza farsa
Podróż w ciemność
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Sojusznicza medycyna pola walki
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Wojna pod lupą
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Śmierć w sercu Azji
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Zasadzka w leśnych ostępach
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Zatrzymać drona
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Priorytety na szczyt NATO
Apetyt Smoka rośnie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO