moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Michał Dworczyk szefem KPRM

Michał Dworczyk, dotąd wiceminister obrony narodowej odpowiedzialny m.in. za współpracę z organizacjami proobronnymi oraz wspieranie budowy wojsk obrony terytorialnej, objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To jedna ze zmian dokonanych w KPRM przez powołanego tydzień temu nowego premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowi współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego. Od lewej: Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, Joanna Kopcińska, nowy rzecznik rządu.

– Nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie Michał Dworczyk – poinformował na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd, była premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera.

Nowy premier dokonał już kilku zmian w swoim rządzie, m.in. powołując dotychczasowego wiceministra obrony na nowego szefa KPRM. Michał Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę, która – jak podał premier Morawiecki – pozostaje w KPRM w randze sekretarza stanu.

REKLAMA

Podczas konferencji Michał Dworczyk podziękował premierowi za zaufanie i podkreślił, że funkcja szefa KPRM to wielki zaszczyt, a przede wszystkim wyzwanie i zobowiązanie do służby dla Rzeczypospolitej. – Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu – stwierdził.

Nowy szef KPRM jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Europy Wschodniej UW. Po ukończeniu studiów zgłosił się jako ochotnik do wojska. Ukończył trzymiesięczne szkolenie w Szkole Podchorążych Rezerwy w Zegrzu, potem przez kwartał służył w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej. Jest starszym kapralem podchorążym rezerwy.

Przez wiele lat był instruktorem oraz członkiem władz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działał także w organizacjach pozarządowych, w których tworzył i koordynował ogólnopolskie projekty: „Tropem wilczym – bieg pamięci żołnierzy wyklętych” oraz „Strażnicy narodowej pamięci”.

W latach 2006–2015 był radnym Warszawy, następnie radnym Sejmiku Mazowieckiego. Pełnił również przez rok funkcję głównego doradcy ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego, później był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2015 roku objął mandat poselski z ramienia PiS i został członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Był też posłem sprawozdawcą ustawy powołującej wojska obrony terytorialnej.

Na początku marca tego roku został powołany na stanowisko wiceministra obrony narodowej. W resorcie odpowiadał za koordynację współpracy MON z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz za politykę historyczną, w tym m.in. za program ochotniczego szkolenia studentów „Legia Akademicka” oraz program budowy strzelnic „Strzelnica w powiecie”. Do jego zadań należało także wspieranie budowy utworzonych na początku roku wojsk obrony terytorialnej.

Michał Dworczyk jest autorem ustawy o nowym państwowym odznaczeniu – Krzyżu Wschodnim oraz uchwały Sejmu ustanawiającej Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

AD

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


WBH upublicznia swoje archiwa
 
Kolebka biathlonu w rozbudowie
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Komandosi znad Garigliano
Nurkowie w głębinach
Remont ORP „Lublin” z poślizgiem. Są kary
Otworzyli bramy Auschwitz
Meta podsumowała komandoskie biegi
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
Symulator Orlika w Dęblinie
Taktyka w Górach Izerskich
Saperzy zimą otworzą ogień
Jakie zmiany w mundurówce?
Trudny egzamin przed misją
Kwalifikacja odbędzie się …
Żołnierz po raz dziewiąty mistrzem Polski „błotniaków”
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Powstali przeciw carskiej potędze
Wojsko walczy z COVID-19
Na straży niebieskiej linii
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Najlepsi wśród „górali”
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
Hartowanie spadochroniarzy
Jak 8 Dywizja Piechoty czyniła się elitarną
Dama odeszła do historii
Ukraiński kurs na Zachód
Armia Fight Night znów w akcji
MMA w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego
155 mm dla US Army
IBCS dla Polski
Obrady ministrów obrony NATO
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Na rozgrzewkę – zapasy
Kolejny dzień walki z koronawirusem
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Amerykanie odmładzają F-16
„Tarzan” wróci do domu
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Kutno w sieci LogHubs
Laserowa artyleria US Army
Kosmiczne inwestycje w Warszawie
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Komisje sejmowe o umowie z USA
Pustynna burza wokół Husajna
Kandydaci na nurków szkolą się w Gdyni
Kuźnie oficerskich kadr
Krok po kroku do cyberwojska
Jest Warszawa
Trudny rok na misjach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO