moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Michał Dworczyk szefem KPRM

Michał Dworczyk, dotąd wiceminister obrony narodowej odpowiedzialny m.in. za współpracę z organizacjami proobronnymi oraz wspieranie budowy wojsk obrony terytorialnej, objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To jedna ze zmian dokonanych w KPRM przez powołanego tydzień temu nowego premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowi współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego. Od lewej: Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, Joanna Kopcińska, nowy rzecznik rządu.

– Nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie Michał Dworczyk – poinformował na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd, była premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera.

Nowy premier dokonał już kilku zmian w swoim rządzie, m.in. powołując dotychczasowego wiceministra obrony na nowego szefa KPRM. Michał Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę, która – jak podał premier Morawiecki – pozostaje w KPRM w randze sekretarza stanu.

REKLAMA

Podczas konferencji Michał Dworczyk podziękował premierowi za zaufanie i podkreślił, że funkcja szefa KPRM to wielki zaszczyt, a przede wszystkim wyzwanie i zobowiązanie do służby dla Rzeczypospolitej. – Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu – stwierdził.

Nowy szef KPRM jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Europy Wschodniej UW. Po ukończeniu studiów zgłosił się jako ochotnik do wojska. Ukończył trzymiesięczne szkolenie w Szkole Podchorążych Rezerwy w Zegrzu, potem przez kwartał służył w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej. Jest starszym kapralem podchorążym rezerwy.

Przez wiele lat był instruktorem oraz członkiem władz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działał także w organizacjach pozarządowych, w których tworzył i koordynował ogólnopolskie projekty: „Tropem wilczym – bieg pamięci żołnierzy wyklętych” oraz „Strażnicy narodowej pamięci”.

W latach 2006–2015 był radnym Warszawy, następnie radnym Sejmiku Mazowieckiego. Pełnił również przez rok funkcję głównego doradcy ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego, później był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2015 roku objął mandat poselski z ramienia PiS i został członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Był też posłem sprawozdawcą ustawy powołującej wojska obrony terytorialnej.

Na początku marca tego roku został powołany na stanowisko wiceministra obrony narodowej. W resorcie odpowiadał za koordynację współpracy MON z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz za politykę historyczną, w tym m.in. za program ochotniczego szkolenia studentów „Legia Akademicka” oraz program budowy strzelnic „Strzelnica w powiecie”. Do jego zadań należało także wspieranie budowy utworzonych na początku roku wojsk obrony terytorialnej.

Michał Dworczyk jest autorem ustawy o nowym państwowym odznaczeniu – Krzyżu Wschodnim oraz uchwały Sejmu ustanawiającej Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

AD

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Srebrny medal st. szer. Mateusza Polaczyka
Eurosatory 2018 zakończone
Polskie skrzydła w Afryce
Załoga Bergepanzera w akcji
Naukowcy przypomnieli dorobek Wyższej Szkoły Wojennej
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Egzamin „Kormorana” na Świnie
15–30 czerwca 1918 – Błękitna Armia pod polskimi sztandarami
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
IPN szuka szczątków polskich żołnierzy na Litwie
Scenariusze dla Tygrysów
Wojskowi judocy na tatami
Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
LOT Szkoły Orląt
Francja inwestuje w obronność
Kierunek – wschodnia flanka
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
GROM, jak rodziła się legenda
Starcie pancernych plutonów
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
W Radomiu o przygotowaniach do Air Show
Polskie Bryzy nad Afryką
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Patrioty bronią nieba na „Saber Strike”
Jak polscy partyzanci zdobyli niemiecki garnizon
Puma i Kuguar na Mazurach
Porady z paragrafem
Ławka, która łączy tradycję z nowoczesnością
Koszykarze z Czarnej Dywizji mistrzami Wojska Polskiego
Polityka fałszywego uśmiechu
Wyjątkowa misja
Akademia Wojsk Lądowych otwiera drzwi
Szachiści najlepsi w mistrzostwach NATO
Wykaż się lotniczą wiedzą zdając do Szkoły Orląt
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Na jakich zasadach powrót do armii?
Bliski Wschód – definicja chaosu
Trening z koktajlami Mołotowa
Świnoujście świętowało 100-lecie marynarki
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Legenda polskiej partyzantki
Eurosatory – królestwo militarnych pojazdów
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Nowy inspektor marynarki wojennej
Gen. Sokołowski: Judo świetnie kształtuje charakter
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
Sukces Trumpa czy Kima?
Dzieci wyśpiewały i wytańczyły Niepodległą
Eurosatory 2018: Robotyzacja pola walki
Eurosatory – osobiste wymogi
IPN odnalazł szczątki kolejnego niezłomnego
Z ziemi widzą więcej niż piloci

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO