moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Michał Dworczyk szefem KPRM

Michał Dworczyk, dotąd wiceminister obrony narodowej odpowiedzialny m.in. za współpracę z organizacjami proobronnymi oraz wspieranie budowy wojsk obrony terytorialnej, objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To jedna ze zmian dokonanych w KPRM przez powołanego tydzień temu nowego premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowi współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego. Od lewej: Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, Joanna Kopcińska, nowy rzecznik rządu.

– Nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie Michał Dworczyk – poinformował na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd, była premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera.

Nowy premier dokonał już kilku zmian w swoim rządzie, m.in. powołując dotychczasowego wiceministra obrony na nowego szefa KPRM. Michał Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę, która – jak podał premier Morawiecki – pozostaje w KPRM w randze sekretarza stanu.

REKLAMA

Podczas konferencji Michał Dworczyk podziękował premierowi za zaufanie i podkreślił, że funkcja szefa KPRM to wielki zaszczyt, a przede wszystkim wyzwanie i zobowiązanie do służby dla Rzeczypospolitej. – Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu – stwierdził.

Nowy szef KPRM jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Europy Wschodniej UW. Po ukończeniu studiów zgłosił się jako ochotnik do wojska. Ukończył trzymiesięczne szkolenie w Szkole Podchorążych Rezerwy w Zegrzu, potem przez kwartał służył w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej. Jest starszym kapralem podchorążym rezerwy.

Przez wiele lat był instruktorem oraz członkiem władz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działał także w organizacjach pozarządowych, w których tworzył i koordynował ogólnopolskie projekty: „Tropem wilczym – bieg pamięci żołnierzy wyklętych” oraz „Strażnicy narodowej pamięci”.

W latach 2006–2015 był radnym Warszawy, następnie radnym Sejmiku Mazowieckiego. Pełnił również przez rok funkcję głównego doradcy ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego, później był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2015 roku objął mandat poselski z ramienia PiS i został członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Był też posłem sprawozdawcą ustawy powołującej wojska obrony terytorialnej.

Na początku marca tego roku został powołany na stanowisko wiceministra obrony narodowej. W resorcie odpowiadał za koordynację współpracy MON z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz za politykę historyczną, w tym m.in. za program ochotniczego szkolenia studentów „Legia Akademicka” oraz program budowy strzelnic „Strzelnica w powiecie”. Do jego zadań należało także wspieranie budowy utworzonych na początku roku wojsk obrony terytorialnej.

Michał Dworczyk jest autorem ustawy o nowym państwowym odznaczeniu – Krzyżu Wschodnim oraz uchwały Sejmu ustanawiającej Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

AD

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Płonący tor przeszkód
Jak nas widzą, czyli Polska w oczach żołnierzy US Army
Polskie Bryzy nad Afryką
Wojownicy nad morzem
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Kawaleryjskie święto w Hrubieszowie
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
„Kościuszko” na oceanie
Sukcesy lekkoatletów w Pucharze Świata i Diamentowej Lidze
Strzelcy ćwiczą z podhalańczykami
Igrzyska dla niezwyciężonych
Szkolenie Legii Akademickiej we Wrocławiu
PGZ i Leonardo chcą zbudować Kruka
Cel: bezpieczne lotnisko
34 medale żołnierzy na mistrzostwach Polski
Sojusz jak wspólna pięść
Unitarka terytorialsów
Polityka fałszywego uśmiechu
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
Terytorialsi w urzędach
Piłkarze z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Posłowie o „Wiśle” i PGZ
Pamięci Polaków pomordowanych na Wołyniu
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Inwestycje w Pionki
16–31 lipca – polskie oddziały na rosyjskiej ziemi
Czarna Dywizja najlepsza na spartakiadzie
Sukces Trumpa czy Kima?
Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Eastern Flank Pillar
Pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej
Polska delegacja w drodze do Brukseli
Spadochroniarze skakali po medale
Armia zyskała 323 nowych oficerów
Pożegnanie pilota MiG-a-29
„Sophia”: druga zmiana po certyfikacji
Frontowe miasta Legionów Polskich
MON na lato dla dzieci żołnierzy
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
Pancerne starcie w Orzyszu
Szkoła Orląt będzie Akademią
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
„Walka czołgów” – kolejne starcie
Prezydent i szef MON-u na Łotwie
Polak znaczy skazaniec
System dowodzenia dla wojsk lądowych
„Milion zza oceanu”, czyli Polacy w armii USA
„Kormoran” opuścił Bałtyk
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Francja inwestuje w obronność

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO