moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Michał Dworczyk szefem KPRM

Michał Dworczyk, dotąd wiceminister obrony narodowej odpowiedzialny m.in. za współpracę z organizacjami proobronnymi oraz wspieranie budowy wojsk obrony terytorialnej, objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To jedna ze zmian dokonanych w KPRM przez powołanego tydzień temu nowego premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowi współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego. Od lewej: Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, Joanna Kopcińska, nowy rzecznik rządu.

– Nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie Michał Dworczyk – poinformował na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd, była premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera.

Nowy premier dokonał już kilku zmian w swoim rządzie, m.in. powołując dotychczasowego wiceministra obrony na nowego szefa KPRM. Michał Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę, która – jak podał premier Morawiecki – pozostaje w KPRM w randze sekretarza stanu.

REKLAMA

Podczas konferencji Michał Dworczyk podziękował premierowi za zaufanie i podkreślił, że funkcja szefa KPRM to wielki zaszczyt, a przede wszystkim wyzwanie i zobowiązanie do służby dla Rzeczypospolitej. – Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu – stwierdził.

Nowy szef KPRM jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Europy Wschodniej UW. Po ukończeniu studiów zgłosił się jako ochotnik do wojska. Ukończył trzymiesięczne szkolenie w Szkole Podchorążych Rezerwy w Zegrzu, potem przez kwartał służył w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej. Jest starszym kapralem podchorążym rezerwy.

Przez wiele lat był instruktorem oraz członkiem władz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działał także w organizacjach pozarządowych, w których tworzył i koordynował ogólnopolskie projekty: „Tropem wilczym – bieg pamięci żołnierzy wyklętych” oraz „Strażnicy narodowej pamięci”.

W latach 2006–2015 był radnym Warszawy, następnie radnym Sejmiku Mazowieckiego. Pełnił również przez rok funkcję głównego doradcy ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego, później był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2015 roku objął mandat poselski z ramienia PiS i został członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Był też posłem sprawozdawcą ustawy powołującej wojska obrony terytorialnej.

Na początku marca tego roku został powołany na stanowisko wiceministra obrony narodowej. W resorcie odpowiadał za koordynację współpracy MON z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz za politykę historyczną, w tym m.in. za program ochotniczego szkolenia studentów „Legia Akademicka” oraz program budowy strzelnic „Strzelnica w powiecie”. Do jego zadań należało także wspieranie budowy utworzonych na początku roku wojsk obrony terytorialnej.

Michał Dworczyk jest autorem ustawy o nowym państwowym odznaczeniu – Krzyżu Wschodnim oraz uchwały Sejmu ustanawiającej Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

AD

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Nowoczesny schron nie tylko dla saperów
St. chor. sztab. Marek Stosio
Jastrzębie w Albacete
Zmiany w dodatkach służbowych
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Inspektorat wrócił nad Bałtyk
Wyślij paczkę do PKW
Stalowa nowoczesność
Nowy inspektor sił powietrznych
Współpraca terytorialsów z pogranicznikami
Chętni na dostawę Mustanga
Prezydent w ONZ: wszyscy musimy przestrzegać prawa międzynarodowego
USA w hołdzie gen. Pułaskiemu
Weterani rozpoczęli swoje igrzyska
Na macie z mistrzem
The United States of America Have It Their Way
Operacja Tannenberg
Nothing Can Stop Our Tanks
Krwiodawcy nie tylko w mundurach
Afgańska zmiana gotowa do misji
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Drugie życie BWR-ów
Broń nie tylko dla mundurowych
Odkryto kolejne miejsce pochówku na Rakowieckiej
Rozbudowa bydgoskiego szpitala wojskowego
Reach for More
MON sfinansuje budowę szpitala w Legionowie
„Lalek”, czyli pół życia w konspiracji
Więcej pieniędzy dla armii!
Plut. Krzysztof Polusik
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Kleszcze zamiast BRDM-ów
Rząd za kluczowymi zmianami
„Patrol” walczy ze skażeniami
Komitet Wojskowy NATO w Warszawie
16–31 października 1918 roku – Polacy tworzą regularną armię
Our efforts passed muster
„Patrol ‘18”: atak na lotnisku
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Saperzy na start, czyli łotewskie ćwiczenia „Detonator”
Ratownicy – zawsze na służbie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Minister obrony z wizytą w Łuczniku
Poznaj stuletnie dzieje Sztabu Generalnego
Prezydent Duda w Białym Domu
Zmiany w ustawie o weteranach
Kpr. Mariusz Mańczak
Kpr. Jakub Tynka
Minister zaprasza w szeregi armii
Razem dla bezpieczeństwa
Po Bieszczadach dla Berdychowskiego
Polska Casa nad Irakiem
Żołnierze na podium Pucharu Świata w kolarstwie torowym
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Kawalerzyści na górskich trasach

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO