moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Spartakiada: Zmechanizowani ze Szczecina kontra Czarna Dywizja

Około 500 żołnierzy i 11 reprezentacji wystartuje w Spartakiadzie Jesiennej Wojska Polskiego. Uroczyste otwarcie we Wrocławiu jutro, ale eliminacje już trwają. Za nami mecze w piłce siatkowej i futsalu. W środę, po oficjalnym rozpoczęciu imprezy do rywalizacji staną pływacy i biegacze. O zwycięstwo w rankingu końcowym powalczą Zmechanizowani ze Szczecina i Czarna Dywizja.

Już przed rozpoczęciem Spartakiady Jesiennej Wojska Polskiego wiadomo było, że w tym roku szanse na sukces w końcowym rankingu na szczeblu Sił Zbrojnych RP mają tylko dwie reprezentacje: 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. – Po regulaminowym odrzuceniu najgorszego wyniku z przeprowadzonych wcześniej mistrzostw w siedmiu dyscyplinach sportu zrównaliśmy się punktami z rywalami z 12 DZ. Dotkliwe straty, które ponieśliśmy podczas Spartakiady Letniej Wojska Polskiego, udało nam się odrobić na czempionatach w półmaratonie, pięcioboju wojskowym i biegach na orientację. Trzecia w klasyfikacji reprezentacja ma do nas straty około 20 pkt. i nie ma żadnych szans, by włączyć się do walki o zwycięstwo – mówi st. chor. Tomasz Mucha z dowództwa Czarnej Dywizji.

Zmechanizowani ze Szczecina w ostatnich sześciu latach na mistrzostwach Wojska Polskiego zawsze musieli gonić rywali z 11 LDKPanc. Tym razem jest inaczej. – Sportowcy „dwunastki” stoją przed dużą szansą na zwycięstwo. Jeśli zgodnie z planem wygrają biegi przełajowe, a Czarna Dywizja odniesie sukces w pływaniu, to o wszystkim zadecyduje rywalizacja w grach zespołowych – mówi ppłk Sebastian Krasoń z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który jest odpowiedzialny za sport powszechny w Wojsku Polskim.

REKLAMA

Zdaniem chorążego Muchy – trenera reprezentacji Wojska Polskiego, która w tym roku na II Wojskowym Pucharze Świata w Piłce Nożnej wywalczyła dziewiątą lokatę – o końcowym zwycięstwie w spartakiadzie zadecyduje futsal. – Potknięcie siatkarzy „dwunastki” w pierwszym dniu rozgrywek w fazie grupowej pozostawia im mały margines błędu. My z kolei przegraliśmy z lotnikami mecz eliminacyjny w futsalu. Jednak jestem przekonany, że mimo tej porażki nasi piłkarze zadecydują o siódmym z rzędu zwycięstwie Czarnej Dywizji we współzawodnictwie sportowym w Wojsku Polskim – twierdzi st. chor. Tomasz Mucha, który po raz pierwszy od kilku lat nie powalczy ze swoimi kolegami na parkiecie. – Nadszedł czas dla młodszych – dodaje chorąży.

Uroczyste otwarcie Spartakiady Jesiennej jutro w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Zawody będą rozgrywane także na obiektach 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i 50-metrowym basenie Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk. O medale powalczy w sumie około 500 żołnierzy z 11 reprezentacji.

Po ceremonii otwarcia odbędą się ostatnie mecze eliminacyjne w turniejach siatkówki i futsalu, przełajowcy powalczą o medale w klasyfikacji indywidualnej, a pływacy rywalizować będą w eliminacjach o awans do finałów w poszczególnych konkurencjach. Natomiast w godzinach popołudniowych siatkarze i piłkarze rozegrają mecze ćwierćfinałowe.

W czwartek o medale indywidualne i w sztafetach powalczą pływacy. Z kolei przełajowcy rywalizować będą w sztafetach. Odbędzie się także osiem ostatnich pojedynków w turnieju futsalu – finał zaplanowano na godz. 14.15. Rywalizację o medale Spartakiady Jesiennej zakończy finał mistrzostw w siatkówce, który rozpocznie się o godz. 15.30.

Spartakiada Jesienna Wojska Polskiego zakończy się w piątek uroczystą ceremonią, podczas której najlepsze drużyny w poszczególnych dyscyplinach zostaną nagrodzone pucharami.

SZUS

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w zarządzie PGZ
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Będę walczył z czerwonymi aż do ostatniego tchnienia
MMA w Sokołowie Podlaskim
„Sophia”: powrót do domu
Szef MON odwiedził polskie kontyngenty
Mastery wylądowały w Krzesinach
Pobiegną dla „Czarnego”
Cisi bohaterowie
Ruszyła budowa ORP „Albatros”
W Sejmie o systemie obronnym Polski
Zmiana dowództwa w LITPOLUKRBRIG
Szkoła Orląt będzie Akademią
Zmiany w dodatkach służbowych
„Kościuszko” wyruszył po szczątki admirała
Ruszyły prace nad reformą dowodzenia
The United States of America Have It Their Way
MSPO 2018 – serwis Polski Zbrojnej
Strzały z Procy
Poznaj dzieje wojskowego Szpitala Ujazdowskiego
Całe podium MP w półmaratonie dla żołnierzy
Dragoni ruszyli do boju
Mieliśmy oko nad Irakiem
Burza wokół rocznicowych uroczystości na Westerplatte
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Gwardziści z USA w Krzesinach
Kapral Marcin Lewandowski o krok od diamentów
Polscy spadochroniarze z kawalerii na najwyższym podium
Zmiany w ustawie o weteranach
Podchorążowie z Dęblina z odznakami „Combat Swimmer”
Defendery 2018: Nagrody za innowacyjność
Sukcesy żołnierzy z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego
Sopka do liftingu
Nowa strzelnica dla wrocławskiej AWL
DracoX: hybryda samolotu i wielowirnikowca
Namejs ’18 – łotewskie manewry z międzynarodową obsadą
Obchody 1 września na Westerplatte jednak z udziałem wojska
Sokoły pola walki
Ekstremalny bieg na poligonie jednostki specjalnej
Trzeci wróg
Prawda o 17 września jest częścią naszej historii
PKW Orlik od nowego roku z F-16
Reprezentanci Wojska Polskiego 15 razy na podium
Abramsy i Bradleye w Polsce
16–30 września 1918 – rozstrzygająca operacja na zachodnim froncie
Słowacka Tarcza z udziałem Polaków
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
„Camp Pozzi” – nowa książka byłego żołnierza jednostki GROM
„Projekt Wojownik” we Wrocławiu
Czarna Dywizja zdobywa Ypres
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Terytorialsi w urzędach
Wojska lądowe świętują
SERE w Bieszczadach
Cios w domu wroga
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Pretorianin
Rząd za kluczowymi zmianami
Prezydent Duda w Białym Domu

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO