moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

InSec, czyli debaty o bezpieczeństwie kraju

Jak walczyć z cyberterroryzmem, chronić granice państwowe i dbać o bezpieczeństwo imprez masowych oraz infrastruktury krytycznej? Nad tego rodzaju zagadnieniami zastanawiali się eksperci podczas „Międzynarodowej Wystawy i Konferencji Bezpieczeństwa Granic i Bezpieczeństwa Wewnętrznego InSec 2017”. Dwudniowe spotkanie odbyło się w Warszawie.

W konferencji InSec 2017 uczestniczyli pogranicznicy, policjanci, wojskowi, strażacy oraz funkcjonariusze różnych służb, w tym wywiadowczych. Spotkanie było poświęcone kwestiom związanym z ochroną polskich granic, a także bezpieczeństwu wewnętrznemu kraju. Co zdaniem uczestników debaty jest największym zagrożeniem dla Polski? Według Dariusza Gwizdały, zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który otwierał konferencję, to „niekontrolowany przepływ ludności w ramach kryzysu migracyjnego” oraz „przenikanie na teren Polski terrorystów”. Wiceszef BBN dodał, że musimy być również przygotowani na stawienie czoła zagrożeniem hybrydowym. – W tym przypadku największym wyzwaniem jest problem atrybucji, czyli ustalenie, kto stoi za danym wydarzeniem i za danymi osobami. Ale też na przykład skąd pochodzi dron, który naruszył naszą przestrzeń powietrzną, i kto go wysłał – mówił Dariusz Gwizdała.

Poseł Arkadiusz Czartoryski (PiS), przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, podkreślał, że polskie społeczeństwo czuje się bezpieczne. – Najnowsze badania pokazują, że poziom bezpieczeństwa Polaków jest najwyższy w historii tego typu badań. Aż 82 procent naszych rodaków czuje się bezpiecznie w kraju. Natomiast w swoim domu, w swoim miejscu zamieszkania ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi aż 95 procent – przypominał. – Nie oznacza to jednak, że w dziedzinie bezpieczeństwa w kraju wszystko jest dobrze. Spójrzmy chociażby na drogi, na liczbę wypadków. Tutaj jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia – przyznawał.

InSec 2017 został podzielony na sześć paneli dyskusyjnych – po trzy każdego dnia. Na początku debatowano o kryzysie migracyjnym (wśród uczestników był m.in. Klaus Rosler, dyrektor Frontexu, czyli unijnej agencji ds. ochrony granic), nowoczesnych technologiach wykorzystywanych przez Straż Graniczną oraz o cyberterroryzmie. Kolejny dzień poświęcono rozmowom na temat modernizacji służb mundurowych (do 2020 roku zostanie przeznaczone na ten cel aż 9 miliardów złotych), zapewnienia bezpieczeństwa na imprezach masowych w kontekście doświadczeń Polski z Dni Młodzieży, szczytu NATO oraz ochrony infrastruktury krytycznej.

Konferencji towarzyszy wystawa producentów sprzętu dla policji, straży granicznej i straży pożarnej.

Organizatorem konferencji był Zarząd Targów Warszawskich. „Polska Zbrojna” była patronem medialnym imprezy.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: PGZ

dodaj komentarz

komentarze


Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Our Only One
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Zbrodnia bez kary
Szkoła w mundurze
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Polski sukces w Duńskim Marszu
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Kosmiczne bezpieczeństwo
Krew, która łączy
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
W hołdzie ofiarom NKWD
Zanim pojadą na wojnę
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Początek wielkiej historii
F-16 na straży
Adaptacja i realizm
Studia dla żandarmów
Marynarz w koreańskim tyglu
Wojskowe roboty prosto z Polski
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Pasja i fart
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Trening w tunelu aerodynamicznym
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Morski lis na polowaniu
Grzmoty zamiast Goździków
Pierwsze loty
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Rosomaki na lądzie i morzu
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
WAM wraca do Łodzi
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Morska ścieżka kariery
Psiakrew, harmata!
Wypadek w PKW UNIFIL
Jelcz coraz silniejszy
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Śmiercionośna Jarzębina
Głos żołnierzy ma znaczenie
Zbrodnia i kłamstwo
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Debata o bezpieczeństwie
Widok z kosmosu
View from Outer Space
Apache w polskich rękach
NATO i USA o Iranie
Zabójczy team nad Anglią
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Fińska armia luzuje rygory
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Syndrom Karbali
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Większe możliwości Nitro-Chemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO