moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Konkurs na projekt muralu

Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiło konkurs na projekt muralu upamiętniającego żołnierzy wyklętych „Wierni przysiędze”. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie klas mundurowych ze szkół, które są objęte specjalnym programem Ministerstwa Obrony Narodowej. Prace można nadsyłać do 12 stycznia 2018 roku. Nagrodą jest realizacja projektu przez artystów. 

– Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu wielkoformatowego malowidła ściennego, czyli muralu, który zostanie zrealizowany w miejscu wyznaczonym przez organizatora – podkreśla płk Artur Gałecki, dyrektor WCEO. – Chcemy w ten sposób upamiętnić żołnierzy wyklętych, którzy walczyli o niepodległą Polskę w latach 1944–1963.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas mundurowych o profilu wojskowym, którzy uczą się w szkołach ponadgimnazjalnych objętych pilotażowym programem Ministerstwa Obrony Narodowej. Program ruszył 1 września 2017 roku. Dzięki niemu uczniowie mają rozszerzony program zajęć wojskowych. Uczą się też podstaw wychowania obywatelskiego i wojskowego, regulaminów wojskowych i musztry, a także taktyki czy rozpoznania wojskowego.

REKLAMA

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, muszą przygotować dwie prace. Pierwsza to projekt muralu. – Może to być rysunek, obraz, grafika. Ważne, by projekt przedstawiał żołnierzy wyklętych bądź wydarzenie z nimi związane – mówi Anna Dąb-Kostrzewska z Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pracę należy wykonać na papierze w formacie minimum A3. Organizatorzy zastrzegają jednak, że trzeba im dostarczyć również wersję elektroniczną zapisaną w formacie JPG (minimum 300 dpi) na płycie.

Na konkurs trzeba też nadesłać esej na temat postaci zaprezentowanej w pracy plastycznej lub przedstawionego wydarzenia. – Prosimy o to, by uzasadnić, dlaczego właśnie ten człowiek, to wydarzenie są na tyle ważne, by uwiecznić je na muralu – wyjaśnia Dąb-Kostrzewska. Esej nie powinien zajmować więcej niż dwie strony formatu A4, przy tym ma być napisany czcionką Arial lub Times New Roman wielkości 12 punktów.

Prace mogą być tworzone indywidualnie bądź zespołowo. W tym drugim przypadku nie ma ograniczeń co do liczby osób w grupie, ale trzeba wybrać jej lidera. Zarówno indywidualnie, jak i grupowo można złożyć tylko jeden projekt. Trzeba go wysłać (wraz z płytą, na której jest praca w wersji elektronicznej) z prawidłowo wypełnioną kartą zgłoszenia oraz oświadczeniami, które można znaleźć na stronie WCEO, na adres: Oddział Kultury – Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, ul. Nieświeska 54/56, 03-867 Warszawa 11. Tylko kompletne prace będą brane pod uwagę.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym komisja powołana przez dyrektora Centrum płk. Artura Gałeckiego oceni nadesłane prace i wybierze najlepsze. Ich autorzy przejdą do kolejnego etapu – do obrony pracy, która została zaplanowana na marzec 2018 roku. – Drugi etap konkursu, na który zostaną zaproszeni finaliści, odbędzie się w Warszawie – mówi Anna Dąb-Kostrzewska. – Nagrodą będzie zrealizowanie wielkoformatowego muralu, który ma powstać do końca 2018 roku.

KE

autor zdjęć: WCEO

dodaj komentarz

komentarze


Ważka. Drugie podejście
Żołnierze najlepsi w sportach walki
Vis 100 nowy pistolet dla żołnierzy
Wojna zaczyna się w czwartek
Polska Casa nad Irakiem
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Nowe Bieliki dla polskich pilotów
Playing the World
Nothing Can Stop Our Tanks
Our efforts passed muster
WOT szuka zaginionego
Curse of the Black Gold
Not Without My Sister
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Europejski Fundusz Obronny, czyli pieniądze (nie) do wzięcia?
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Jakie zmiany w kształceniu podoficerów?
Cel – bezpieczna Europa
Pancerniacy na symulowanym polu walki
Kawalerzyści na górskich trasach
„Projekt Wojownik”: przystanek Kraków
Betar, Hagana i Irgun w polskiej szkole
Głosujcie na sportowców w mundurach!
Zmiany w ustawie o weteranach
Pływacy z 12 Dywizji Zmechanizowanej na medal
Przetrwać na wrogim terenie
W Brukseli o bezpieczeństwie
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
Klątwa czarnego złota
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Rząd za kluczowymi zmianami
War Starts on Thursday
Świąteczna paczka dla powstańca
Wyjątkowy Vis
Projekt Afgan w Zabrzu
Stępka pod „Albatrosa”
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Okręty NATO w polskich portach
„Remontowcy” wrócili do szczecińskiej dywizji
Droga do WOT-u przez Internet
Polsko-niemieckie strzelanie w Jägerbrück
Tułacza droga Franciszka Ślusarza
Judocy z 16 Dywizji zdobyli Puchar Wojska Polskiego
Centrum w zawieszeniu
Rosjanie zaatakowali ukraińskie okręty wojenne
Bojowe wyzwania dla lotników
Opłatek u kombatantów
Srebro Moniki Hojnisz w Pucharze Świata
Wyślij paczkę do PKW
Ocalejemy tylko razem
Testament geopolityczny prezydenta
Polska zaangażuje się w misję ONZ w Libanie
Centrum Szkolenia WOT stawia na mobilność
Powstańcy warszawscy dostali ponad 290 tys. kartek z życzeniami
Lekkie moździerze dla wojska
Ekspresowa przeprawa przez Wisłę

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO