moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Bieg Katorżnika już po raz trzynasty!

„Woda, bagno, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, czyli środowisko przyjazne katorżnikowi” – choć organizatorzy biegu w Lublińcu nie zachęcają, to 12 sierpnia na starcie ma stanąć rekordowa liczba ponad tysiąca uczestników. Szansę mają również dwaj czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl, którzy jako pierwsi odpowiedzą na nasze konkursowe pytania.

Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec i Jednostka Wojskowa Komandosów, organizatorzy Biegu Katorżnika, starają się uprzedzić zawodników, na co się porywają. „(…) Zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu, zastanówcie się, czy Katorżnik jest imprezą, która was usatysfakcjonuje? Nie tylko pot i łzy, ale naprawdę dużo krwi jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć Was będzie pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy. Czy warto za niemałe przecież pieniądze być jeszcze upadlanym, katowanym i mieszanym z błotem?” – można przeczytać na oficjalnej stronie biegu.

– Od kilku lat staramy się zniechęcać biegaczy do startu, tymczasem na kilka miesięcy przed zawodami listy startowe do większości biegów zapełniają się w kilkadziesiąt sekund – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes WKB Meta.

W 13 Biegu Katorżnika na trasach przygotowanych w okolicach stawu Posmyk położonego w Kokotku, dzielnicy Lublińca wystartuje ponad tysiąc osób. – W tym roku postanowiliśmy zwiększyć limity dla uczestników i spodziewamy się rekordowej obsady – dodaje st. chor. sztab. Rosiński (w ubiegłym roku główny dystans pokonało 979 osób).Choć organizatorzy musieli odmówić udziału tysiącom zainteresowanym, to postanowili dwa miejsca przeznaczyć dla czytelników portalu polska-zbrojna.pl. Za naszym pośrednictwem zorganizowali konkurs, a dla zwycięzców ufundowali pakiety startowe (wartości 1000 zł) na Bieg VIP-ów i Dziennikarzy. Nagrodę otrzymją ci, którzy jako pierwsi przyślą prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania: 

1. Która ze zwyciężczyń sztandarowych imprez Mety Lubliniec – Katorżnika i Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa została wojskowym mistrzem świata w maratonie?

2. Który ze zwycięzców Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa został złotym medalistą Światowych Igrzysk Wojskowych w Zagrzebiu w 1999 roku?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@zbrojni.pl

Bieg VIP-ów i Dziennikarzy, w którym zwycięzcy konkursu pobiegną m.in. z olimpijczykiem Pawłem Januszewskim, rozpocznie się o godz. 11.30. Wcześniej, o godz. 10.00 na trasę wyruszy pierwsza grupa około 180 mężczyzn. Następnie organizatorzy zaplanowali start młodzieży: dziewcząt – o 10.07, chłopców – o 10.15, najmłodszych uczestników Mini Katorżnika (o 10.25) i Małego Katorżnika oraz Biegu Babci i Dziadka (o 10.40). O godz. 11.00 wyruszy na trasę druga grupa mężczyzn. O 12.00 wystartują kobiety, a o 13.00 rozpocznie się rywalizacja w konkurencji Galernik Team, w której walczyć będzie około 50 czteroosobowych drużyn. Wreszcie na godz. 14.00 i 15.00 zaplanowano starty trzeciej i czwartej grupy mężczyzn.

Mężczyźni i kobiety rywalizować będą na trasie o długości około 13 km. Taki sam dystans organizatorzy zaplanowali dla uczestników Biegu VIP-ów i Dziennikarzy oraz Galernika Team. – Z okazji XIII edycji imprezy wydłużyliśmy trasę do 13 km. Zawodnicy po raz pierwszy będą musieli pokonać nowy odcinek. Zmierzą się z nim między innymi drużyny zgłoszone przez Kancelarię Prezydenta oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego – podkreśla chor. Rosiński.

Dzieci i młodzież w wieku 3-17 lat pobiegną trasą o długości od 1 do 2 km. Uczestnicy Katorżnika Babci i Dziadka natomiast będą rywalizować na dystansie około 2 km. W tym ostatnim biegu mogą wystartować wyłącznie osoby, które ukończyły 65 lat. – Wszystko jest już gotowe. Podkowy dla uczestników już są odlane, a koszulki uszyte i… podarte – zapewnia były prezes Mety.

SZUS

autor zdjęć: Materiały Organizatora, arch. Jacek Szustakowski
 

dodaj komentarz

komentarze


Głosuj na wojskowego sportowca roku
 
Wojskowy śmigłowiec dyżuruje w Zakopanem
Kto zostawia ślady w sieci
Leopardy na Podkarpaciu
Trudna droga
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
Ludzie niebezpiecznej profesji
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Klasy wojskowe po nowemu
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Paczki dla kresowiaków
Terytorialsi za oceanem
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
Wybory do gremiów przedstawicielskich
Unwanted Treaty
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Wirtualna batalia w obronie sojusznika
Włosko-polski sojusz kosmiczny
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
Zbrojeniówka pod nowym nadzorem
Gorące obrady NATO w Londynie
Minister Błaszczak nadal szefem resortu obrony
Długa droga do wolności – sensacyjny tunel na terenie Polski
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Los Polski naszym losem
Na ASzWoj ruszyły studia generalskie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Z archiwum „Szarego”
Nowe laboratorium WAT
MON dofinansowuje budowę kolejnych strzelnic
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Volhynian Lion Hearts
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Wrocław czeka na Amerykanów
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Klucz do dobrych relacji
Nowe maszyny w LAW
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
Razem się szkolą, razem walczą
Holownik „Semko” stanął na wodzie
Dołącz do zawodowców
Ostre strzelanie artylerzystów
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
„Błękitni” lecą do Afganistanu
Kontenery dla Wisły
Sierż. Artur Pelo i Patrycja Bereznowska najlepsi w Maratonie Komandosa
Szwedzki baypass przed „Orką”
Listopad, czas walki. „Za wolność naszą i waszą”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO