moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Bieg Katorżnika już po raz trzynasty!

„Woda, bagno, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, czyli środowisko przyjazne katorżnikowi” – choć organizatorzy biegu w Lublińcu nie zachęcają, to 12 sierpnia na starcie ma stanąć rekordowa liczba ponad tysiąca uczestników. Szansę mają również dwaj czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl, którzy jako pierwsi odpowiedzą na nasze konkursowe pytania.

Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec i Jednostka Wojskowa Komandosów, organizatorzy Biegu Katorżnika, starają się uprzedzić zawodników, na co się porywają. „(…) Zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu, zastanówcie się, czy Katorżnik jest imprezą, która was usatysfakcjonuje? Nie tylko pot i łzy, ale naprawdę dużo krwi jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć Was będzie pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy. Czy warto za niemałe przecież pieniądze być jeszcze upadlanym, katowanym i mieszanym z błotem?” – można przeczytać na oficjalnej stronie biegu.

– Od kilku lat staramy się zniechęcać biegaczy do startu, tymczasem na kilka miesięcy przed zawodami listy startowe do większości biegów zapełniają się w kilkadziesiąt sekund – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes WKB Meta.

W 13 Biegu Katorżnika na trasach przygotowanych w okolicach stawu Posmyk położonego w Kokotku, dzielnicy Lublińca wystartuje ponad tysiąc osób. – W tym roku postanowiliśmy zwiększyć limity dla uczestników i spodziewamy się rekordowej obsady – dodaje st. chor. sztab. Rosiński (w ubiegłym roku główny dystans pokonało 979 osób).Choć organizatorzy musieli odmówić udziału tysiącom zainteresowanym, to postanowili dwa miejsca przeznaczyć dla czytelników portalu polska-zbrojna.pl. Za naszym pośrednictwem zorganizowali konkurs, a dla zwycięzców ufundowali pakiety startowe (wartości 1000 zł) na Bieg VIP-ów i Dziennikarzy. Nagrodę otrzymją ci, którzy jako pierwsi przyślą prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania: 

1. Która ze zwyciężczyń sztandarowych imprez Mety Lubliniec – Katorżnika i Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa została wojskowym mistrzem świata w maratonie?

2. Który ze zwycięzców Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa został złotym medalistą Światowych Igrzysk Wojskowych w Zagrzebiu w 1999 roku?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@zbrojni.pl

Bieg VIP-ów i Dziennikarzy, w którym zwycięzcy konkursu pobiegną m.in. z olimpijczykiem Pawłem Januszewskim, rozpocznie się o godz. 11.30. Wcześniej, o godz. 10.00 na trasę wyruszy pierwsza grupa około 180 mężczyzn. Następnie organizatorzy zaplanowali start młodzieży: dziewcząt – o 10.07, chłopców – o 10.15, najmłodszych uczestników Mini Katorżnika (o 10.25) i Małego Katorżnika oraz Biegu Babci i Dziadka (o 10.40). O godz. 11.00 wyruszy na trasę druga grupa mężczyzn. O 12.00 wystartują kobiety, a o 13.00 rozpocznie się rywalizacja w konkurencji Galernik Team, w której walczyć będzie około 50 czteroosobowych drużyn. Wreszcie na godz. 14.00 i 15.00 zaplanowano starty trzeciej i czwartej grupy mężczyzn.

Mężczyźni i kobiety rywalizować będą na trasie o długości około 13 km. Taki sam dystans organizatorzy zaplanowali dla uczestników Biegu VIP-ów i Dziennikarzy oraz Galernika Team. – Z okazji XIII edycji imprezy wydłużyliśmy trasę do 13 km. Zawodnicy po raz pierwszy będą musieli pokonać nowy odcinek. Zmierzą się z nim między innymi drużyny zgłoszone przez Kancelarię Prezydenta oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego – podkreśla chor. Rosiński.

Dzieci i młodzież w wieku 3-17 lat pobiegną trasą o długości od 1 do 2 km. Uczestnicy Katorżnika Babci i Dziadka natomiast będą rywalizować na dystansie około 2 km. W tym ostatnim biegu mogą wystartować wyłącznie osoby, które ukończyły 65 lat. – Wszystko jest już gotowe. Podkowy dla uczestników już są odlane, a koszulki uszyte i… podarte – zapewnia były prezes Mety.

SZUS

autor zdjęć: Materiały Organizatora, arch. Jacek Szustakowski
 

dodaj komentarz

komentarze


W Sejmie o rosyjskim pocisku
Szachownica na Wisłostradzie
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Walka, entuzjazm i nadzieja
Coraz więcej Alpha Scramble
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Powietrzna defilada
Młodzi medycy na poligonie
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Zapraszamy na defiladę
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Gorący lipiec PKW Łotwa
Jak obronić się przed dronami?
Z prądem i pod prąd
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Cyfrowa tarcza F-16
„Wicher" wkrótce na wodzie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Wsparcie ma znaczenie
Nocna próba na Wisłostradzie
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Lubawa wyposaży saperów
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
PGZ o koalicji antybalistycznej
Bataliony przyszłości
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Legion Medyczny na poligonie
Morska parada 15 sierpnia
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Odnaleziono „Roja”
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Azjatycka szansa
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Abordaż z polskim wsparciem
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Szkolenia na pomostówkę
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
MON i MSZ o szczycie NATO
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
PKW Irak zostaje w Jordanii
Generał w niewoli
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Próba przed morską paradą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO