moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
St. szer. Monika Michalik mistrzynią Europy w zapasach

Starsza szeregowa Monika Michalik, reprezentantka poznańskiego Wojskowego Zespołu Sportowego, wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w zapasach w kategorii 63 kg. Polka w finale pokonała 3:2 zawodniczkę z Bułgarii – Mustafę Yusein. Na zawodach, które odbywają się w Serbii, Polka zdobyła swój dziesiąty medal czempionatu Starego Kontynentu.

St. szer. Monika Michalik jest brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Tym razem została złotą medalistką zapaśniczych mistrzostw Europy, które w dniach 2-7.05 odbywają się w Nowym Sadzie, znanym mieście w północnej Serbii. W drodze do finału Polka najpierw pokonała w ćwierćfinale Włoszkę Sarę da Col. Michalik wygrała 10:0 przez przewagę techniczną. W półfinale rywalką naszej reprezentantki była Łotyszka Laura Skujina. Michalik bez większych problemów pokonała ją 7:2. W finale Polka po pierwszej rundzie przegrywała 0:1 z Bułgarką Mustafą Yusein, ale w drugiej rundzie nasza reprezentantka była lepsza i ostatecznie wygrała 3:2. Brązowe medale wywalczyły Włoszka Sara da Col i Ukrainka Julia Ostapczuk.

– Monika po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro ciężko pracowała na kolejny sukces. To bardzo ambitna zawodniczka. Trener Władysław Stecyk przed mistrzostwami w Nowym Sadzie zapowiadał, że powalczy tam o medal. Wierzyłem mu i również spodziewałem się dobrego wyniku naszej reprezentantki – mówi ppłk Zygmunt Skrobicki, szef poznańskiego WZS. – Na dodatek tytułem mistrzowskim sprawiła sobie prezent na 37. urodziny. Mnie z kolei przyniosła wiele radości na imieniny. Swoim medalem pięknie też zainaugurowała obchody 70-lecia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald – dodaje oficer, który jest również wiceprezesem poznańskiego WKS.

St. szer. Monika Michalik po raz czwarty w karierze została złotą medalistką mistrzostw Starego Kontynentu. Wcześniej triumfowała w latach: 2003, 2005 i 2009. Na mistrzostwach Europy zdobyła też trzy srebrne medale (w 2002, 2006 i 2013 roku) oraz trzy brązowe (w 2007, 2008 i 2012 roku). Wychowanka Orląt Trzciel, a obecnie zawodniczka Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań, wywalczyła także dwa brązowe medale na mistrzostwach świata – w 2006 i 2007 roku. 

SZUS

autor zdjęć: AP Photo/Markus Schreiber/East News

dodaj komentarz

komentarze


Baobaby docierają do wojska
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Azjatycka szansa
Prezydent RP o szczycie NATO
Paliwowy krwiobieg NATO
Marzenia częściowo spełnione
Wyścig snajperów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Kajakiem na światowe podium
Gen wojownika
Atak i przejęcie dokumentów
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Pierwszy krok do Invictusa
Wojsko stawia na „armię talentów”
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Pancerne starcie
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pierwszy krok do specjalsów
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
MON i MSZ o szczycie NATO
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
W drodze po oficerskie gwiazdki
Tour przez garnizony
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polski Gnom
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Test w stratosferze
Poskromić kolosa
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Inwestycje w bezpieczeństwo
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Śmierć w sercu Azji
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Dawka wiedzy na trudne czasy
Innowacje z PERUNA
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wsparcie ma znaczenie
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wielki sukces podchorążych z AMW
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Żołnierz uratował życie na wakacjach
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Borsuki i roje dronów
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
PKW Irak zostaje w Jordanii
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Morska bryza w dwóch odsłonach
Ostatnia niedziela…
Pieta Michniowska
Spadochronowy triumf
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO