moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Studenci WAT dbają o swoją przyszłość

Jak pokierować swoją karierą i zdobyć wymarzoną pracę? Studenci, absolwenci oraz doktoranci Wojskowej Akademii Technicznej mogli się tego dowiedzieć podczas targów pracy „Przyszłość i kariera”, które zorganizowała dla nich uczelnia. Pracę, staże oraz praktyki oferowali przedstawiciele 28 firm.


Targi pracy „Przyszłość i kariera”, które odbyły się dziś w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej, były skierowane przede wszystkim do studentów, absolwentów i doktorantów WAT, ale uczelnia, za pośrednictwem biur karier mazowieckich szkół wyższych oraz urzędów pracy, zaprosiła również studentów innych uczelni. Podczas targów swoje oferty zaprezentowało 28 firm, zarówno państwowych, jak i z sektora prywatnego. Wśród nich m.in. Bosch, Delphi, Orange, PKO czy Transbit. Oczywiście nie zabrakło też przedstawicieli przemysłu obronnego.

– Każdy z wystawców miał 4-5 konkretnych ofert pracy, stażu lub praktyk – mówi Karol Kwietniewski, koordynator Biura Karier WAT, które było organizatorem wydarzenia. – Firmy, które zaprosiliśmy do udziału w targach, zostały dobrane tak, aby studenci i absolwenci każdego z kierunków WAT mogli znaleźć coś dla siebie – dodaje.

– Wojskowe Zakłady Elektroniczne cały czas się rozwijają. Powstało u nas między innymi centrum systemów rakietowych NSM Kongsberg i dlatego poszukujemy nowych pracowników, głównie elektroników, ale także konstruktorów, informatyków oraz programistów – mówi Zdzisław Zieliński, przedstawiciel firmy. – Pracą u nas zainteresowani są także studenci pierwszego czy drugiego roku. Podpowiadamy im, jak powinni ukierunkować swoją edukację, aby mieć szansę ją otrzymać – dodaje Marek Szymański z WZE. – Cały czas kształci się przede wszystkim operatorów poszczególnych systemów, a nie ich konstruktorów, a to takich ludzi nam najbardziej brakuje – dodaje.

Konkretne oferty pracy oferowała także firma Mesko, która zajmuje się produkcją rakiet i amunicji. – Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do absolwentów mechatroniki, budowy maszyn czy chemii. Poszukujemy laborantów, specjalistów do spraw kontroli jakości, technologów, konstruktorów – wyjaśnia Grzegorz Kosierkiewicz, kierownik działu zarządzania kadrami firmy Mesko. – Każda osoba zainteresowana pracą u nas wypełniała ankietę, w której opisywała swoje doświadczenie, a także oczekiwania dotyczące stanowiska, które chciałaby zajmować. Mamy kilkadziesiąt kwestionariuszy, wszystkie zostaną przeanalizowane, a najlepsi otrzymają propozycję pracy lub praktyk – dodaje.

Największe zainteresowanie targami wykazali studenci z kierunków związanych z cyberbezpieczeństwem. – Szukamy pracy lub praktyk, w trakcie których będzie można zdobyć doświadczenie – mówili Artur i Olek, studenci trzeciego roku informatyki. – Odwiedziłem właśnie stoisko firmy Baak. Jej oferta bardzo mnie zainteresowała, więc jak tylko wrócę do domu, złożę aplikację – dodaje Łukasz, który chciałby pracować jako programista.

Przez cały czas trwania imprezy nie malała także kolejka do doradcy zawodowego. Na specjalnie przygotowanym przez uczelnię stanowisku można było skorzystać z porad eksperta. Dotyczyły one budowania kariery, zagadnień formalnoprawnych związanych z różnymi formami zatrudnienia oraz prawidłowego składania aplikacji.

W ramach targów odbyły się także wykłady dotyczące budowania kariery zawodowej. Słuchacze mogli m.in. dowiedzieć się, w jaki sposób założyć i prowadzić własną firmę, jak wygląda praca w agencjach rządowych, a także zasięgnąć informacji o najnowszych wersjach oprogramowania, które jest przydatne w pracy inżyniera. – Zorganizowano także różne konkursy, na przykład na najlepiej przygotowane CV. Wśród nagród były między innymi tablety, laptop, konsola Xbox One czy wkrętarka – wylicza Grażyna Palczak, rzecznik prasowy WAT.

Organizatorem targów pracy „Przyszłość i kariera” było Biuro Karier Wojskowej Akademii Technicznej. Mimo że podobne wydarzenia miały już wcześniej miejsce, nigdy dotąd nie odbywały się na tak dużą skalę.

Wojskowa Akademia Techniczna powstała w 1951 roku. Dziś na wydziałach Cybernetyki, Elektroniki, Inżynierii Lądowej i Geodezji, Logistyki, Mechaniki, Mechatroniki i Lotnictwa, Nowych Technologii i Chemii oraz Optoelektroniki kształci się ponad 10 tys. studentów. Wśród nich są zarówno podchorążowie, jak i cywile. W akademii są także prowadzone badania z zakresu bezpieczeństwa i obronności państwa na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Naukowcy WAT uczestniczą też w wielu międzynarodowych przedsięwzięciach naukowo-badawczych.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Magda Miernicka

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
 
Od sojusznika do kata
Jedna misja, jeden zespół
A Wave of Alliances
„Pułaski” wrócił do kraju
Najpierw „Sonda”, później promocja
Spełniliśmy swój obowiązek
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Wędrówka dla Dwóch Serc
Strzelać nauczyłem się sam
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Nowa misja i nowy sprzęt
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Wojsko wróciło do Lublina
Wojna wywiadów
Obrady Rady Unii Europejskiej
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Piknik ze smakiem
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
Sprawdzają Brutusa
Przez krew zdobyty Śląsk
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Białorusini odnowili pomnik Polaków
Rivalry on Closed Sea
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Preselekcja u komandosów
Wielofunkcyjny scyzoryk
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
A Torn Subcontinent
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Wozy amunicyjne do Raków
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Jeśli pomagać, to bezinteresownie
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Przysięga śląskich terytorialsów
Zielonka dla Patriotów
Desant z transportowca-giganta
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Czarny odchodzi do cywila
Bohaterowie jadą na wakacje
Amerykańska przyszłość WZL
Irańskie szachy
Szukamy następcy Herculesa
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Cienka niebieska linia
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
High Confidence Operations
Brunatno-czerwona zmowa
Śladami Pierwszej Pancernej
Świętuj z wojskiem na piknikach!
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Rozpoczynamy nową erę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO