moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Studenci WAT dbają o swoją przyszłość

Jak pokierować swoją karierą i zdobyć wymarzoną pracę? Studenci, absolwenci oraz doktoranci Wojskowej Akademii Technicznej mogli się tego dowiedzieć podczas targów pracy „Przyszłość i kariera”, które zorganizowała dla nich uczelnia. Pracę, staże oraz praktyki oferowali przedstawiciele 28 firm.


Targi pracy „Przyszłość i kariera”, które odbyły się dziś w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej, były skierowane przede wszystkim do studentów, absolwentów i doktorantów WAT, ale uczelnia, za pośrednictwem biur karier mazowieckich szkół wyższych oraz urzędów pracy, zaprosiła również studentów innych uczelni. Podczas targów swoje oferty zaprezentowało 28 firm, zarówno państwowych, jak i z sektora prywatnego. Wśród nich m.in. Bosch, Delphi, Orange, PKO czy Transbit. Oczywiście nie zabrakło też przedstawicieli przemysłu obronnego.

– Każdy z wystawców miał 4-5 konkretnych ofert pracy, stażu lub praktyk – mówi Karol Kwietniewski, koordynator Biura Karier WAT, które było organizatorem wydarzenia. – Firmy, które zaprosiliśmy do udziału w targach, zostały dobrane tak, aby studenci i absolwenci każdego z kierunków WAT mogli znaleźć coś dla siebie – dodaje.

– Wojskowe Zakłady Elektroniczne cały czas się rozwijają. Powstało u nas między innymi centrum systemów rakietowych NSM Kongsberg i dlatego poszukujemy nowych pracowników, głównie elektroników, ale także konstruktorów, informatyków oraz programistów – mówi Zdzisław Zieliński, przedstawiciel firmy. – Pracą u nas zainteresowani są także studenci pierwszego czy drugiego roku. Podpowiadamy im, jak powinni ukierunkować swoją edukację, aby mieć szansę ją otrzymać – dodaje Marek Szymański z WZE. – Cały czas kształci się przede wszystkim operatorów poszczególnych systemów, a nie ich konstruktorów, a to takich ludzi nam najbardziej brakuje – dodaje.

Konkretne oferty pracy oferowała także firma Mesko, która zajmuje się produkcją rakiet i amunicji. – Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do absolwentów mechatroniki, budowy maszyn czy chemii. Poszukujemy laborantów, specjalistów do spraw kontroli jakości, technologów, konstruktorów – wyjaśnia Grzegorz Kosierkiewicz, kierownik działu zarządzania kadrami firmy Mesko. – Każda osoba zainteresowana pracą u nas wypełniała ankietę, w której opisywała swoje doświadczenie, a także oczekiwania dotyczące stanowiska, które chciałaby zajmować. Mamy kilkadziesiąt kwestionariuszy, wszystkie zostaną przeanalizowane, a najlepsi otrzymają propozycję pracy lub praktyk – dodaje.

Największe zainteresowanie targami wykazali studenci z kierunków związanych z cyberbezpieczeństwem. – Szukamy pracy lub praktyk, w trakcie których będzie można zdobyć doświadczenie – mówili Artur i Olek, studenci trzeciego roku informatyki. – Odwiedziłem właśnie stoisko firmy Baak. Jej oferta bardzo mnie zainteresowała, więc jak tylko wrócę do domu, złożę aplikację – dodaje Łukasz, który chciałby pracować jako programista.

Przez cały czas trwania imprezy nie malała także kolejka do doradcy zawodowego. Na specjalnie przygotowanym przez uczelnię stanowisku można było skorzystać z porad eksperta. Dotyczyły one budowania kariery, zagadnień formalnoprawnych związanych z różnymi formami zatrudnienia oraz prawidłowego składania aplikacji.

W ramach targów odbyły się także wykłady dotyczące budowania kariery zawodowej. Słuchacze mogli m.in. dowiedzieć się, w jaki sposób założyć i prowadzić własną firmę, jak wygląda praca w agencjach rządowych, a także zasięgnąć informacji o najnowszych wersjach oprogramowania, które jest przydatne w pracy inżyniera. – Zorganizowano także różne konkursy, na przykład na najlepiej przygotowane CV. Wśród nagród były między innymi tablety, laptop, konsola Xbox One czy wkrętarka – wylicza Grażyna Palczak, rzecznik prasowy WAT.

Organizatorem targów pracy „Przyszłość i kariera” było Biuro Karier Wojskowej Akademii Technicznej. Mimo że podobne wydarzenia miały już wcześniej miejsce, nigdy dotąd nie odbywały się na tak dużą skalę.

Wojskowa Akademia Techniczna powstała w 1951 roku. Dziś na wydziałach Cybernetyki, Elektroniki, Inżynierii Lądowej i Geodezji, Logistyki, Mechaniki, Mechatroniki i Lotnictwa, Nowych Technologii i Chemii oraz Optoelektroniki kształci się ponad 10 tys. studentów. Wśród nich są zarówno podchorążowie, jak i cywile. W akademii są także prowadzone badania z zakresu bezpieczeństwa i obronności państwa na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Naukowcy WAT uczestniczą też w wielu międzynarodowych przedsięwzięciach naukowo-badawczych.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Magda Miernicka

dodaj komentarz

komentarze


For the Right Cause
 
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Nauka zimowego pływania
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Czerwoni w odwrocie
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Iran uderza w USA
Szturmani na Lipie
Żyj zdrowiej
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Arsenał Iranu
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
We Are All Darfur
Symulatory strzelań Rosomaków
Darłowo czeka na śmigłowce
Podziemna potęga
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Krwawe walki o Monte Cassino
Nowy wiceminister w MON
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Ważka bliżej
Defense Without Politics
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
O Patriotach na WAT
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Własne interesy Europy
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Double Eagle po nowemu
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Chciałem walczyć z Niemcami
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
They Train Together, They Fight Together
Klasy wojskowe po nowemu
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Stulatka hydrografia
USA nie zacznie wojny z Iranem
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Obradowała Rada Gabinetowa
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Rywalizacja strzelców wyborowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO