moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Świąteczne paczki dla kombatantów

Artykuły spożywcze, higieniczne, a także aparaty słuchowe oraz specjalistyczne materace – to tylko część produktów, jakie zebrano podczas akcji „Paczka dla bohatera”. W weekend trafią one do kombatantów II wojny światowej i walk po 1945 roku. Świąteczną zbiórkę zorganizowaliśmy także w redakcji „Polski Zbrojnej”. Dziś dary przekazaliśmy organizatorom akcji.

– Kolejny raz pracownicy WIW-u wzięli udział w tego rodzaju akcji. Chcemy w ten sposób dołożyć małą cegiełkę do dzieła pomocy potrzebującym – mówił dziś Maciej Podczaski, dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego. – To naturalne uzupełnienie naszych dziennikarskich działań, czyli informowania o społecznym zaangażowaniu żołnierzy Wojska Polskiego – dodał.

Przez kilka dni pracownicy naszej redakcji przynosili artykuły spożywcze oraz środki chemiczne. – Zgromadziliśmy kilkanaście proszków i płynów do prania, żywność o długim terminie ważności, a także artykuły higieniczne, na przykład szampony czy mydła – mówi Piotr Jaszczuk, kierownik Wydziału Marketingu i Promocji WIW, który koordynował redakcyjną zbiórkę. – Oprócz tego przekazaliśmy kombatantom książki oraz magazyny, które wydajemy – dodaje.

Tradycyjnie do udziału w akcji zaprosiliśmy też naszych partnerów. Zbiórkę produktów w swoich oddziałach zorganizowała między innymi Agencja Mienia Wojskowego, a firma WB Electronics wpłaciła 2,5 tys. złotych na konto Związku Powstańców Warszawskich. – Organizatorzy „Paczki dla bohatera” poinformowali nas, że weterani potrzebują nie tylko żywności, ale także aparatów słuchowych i materaców przeciw odleżynom – mówi Tomasz Badowski, rzecznik prasowy WB Electronics. – Chcielibyśmy, aby właśnie za te pieniądze został kupiony sprzęt, który przyda się kombatantom – dodaje.

Dziś wszystkie dary przekazaliśmy organizatorom akcji. Wolontariusze przygotują z nich świąteczne paczki, które w weekend zostaną przekazane kombatantom. W tym roku otrzyma je 1300 osób z całej Polski. Każdą z nich odwiedzą wolontariusze. Natalia Iwaszko, jedna z organizatorek akcji w Warszawie, zaznacza, że takie spotkania są bardzo ważne dla kombatantów. – Osoby, które odwiedzamy są bardzo wzruszone. Chętnie opowiadają o swoich przeżyciach z czasów wojny, ale też o codziennym życiu – mówi. Wśród wolontariuszy jest wielu żołnierzy oraz funkcjonariuszy innych służb. – Kombatanci szczególnie cieszą się z takich odwiedzin – podkreśla.

Akcja „Paczka dla bohatera” została zorganizowana już po raz szósty. Jej inicjatorem jest st. sierż. rez. Tomasz Sawicki, który służył w 15 Wielkopolskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. W tym roku akcja odbyła się w 40 miastach w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii, Holandii i we Francji. W samej Warszawie paczki otrzyma 120 osób, w Słupsku 65, a w Radomiu 25.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Artur Orzechowski

dodaj komentarz

komentarze


Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
 
Musimy być szybsi niż zagrożenie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Podejrzane manewry na Bałtyku
Ewakuacja Polaków z Izraela
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Wypadek Rosomaka
Wyższe stawki dla niezawodowych
Drukowanie dronów
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Specjalsi pod nowym dowództwem
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Inwestycja w żołnierzy
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Pionierski dron
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
GROM’s DNA
Nowa dostawa Homarów-K
Policjanci w koszarach WOT
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Flyer, zdobywca przestworzy
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
„Różycki” zwodowany
NATO przechodzi do działania
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Święto sportów walki w Warendorfie
Kajakami po medale
Podróż w ciemność
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Strażnicy polskiego nieba
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Świat F-35
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Planowano zamach na Zełenskiego
Śmierć gorsza niż wszystkie
Bezpieczniejsza Europa
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
The Power of Infrastructure
Rakiety dla polskich FA-50
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Więcej na obronność, silniejsze NATO
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Ratownik w akcji
Pancerny kot w polskim wojsku
Pierwsze oficerskie gwiazdki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO