moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Spotkania z historią” po raz czwarty w Zamościu!

4. edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia 2016. W programie zaplanowano projekcje filmów o tematyce historycznej – w kinie i w plenerze – oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W finale – 13 sierpnia – gala festiwalowa oraz koncert Ani Dąbrowskiej na Rynku Wielkim w Zamościu.

W „Spotkaniach z historią” wezmą udział wybitni przedstawiciele świata filmu, m.in. twórca muzyki filmowej – Michał Lorenc, aktor Lech Dyblik oraz Adam Sikorski – lubelski dokumentalista i autor programów historycznych.

W konkursie Zamojskiego Festiwalu Filmowego widzowie zobaczą 12 filmów dokumentalnych. Wśród nich dominują filmy, których tematyka dotyczy wydarzeń historycznych rozgrywających się w XX wieku. Projekcje konkursowe zaplanowano 11 i 12 sierpnia 2016 w godz. 10:00-13:00 i 14:00-17:30. Po każdym seansie przewidziane jest spotkanie z autorem filmu.

Nieodłącznym punktem programu „Spotkań z historią” są plenerowe projekcje filmowe na Rynku Wielkim w Zamościu. W tegorocznej edycji festiwalu na ekranie zobaczymy filmowe hity: „Zjawę” (10.08.2016), „Most szpiegów” (11.08.2016) oraz „Obrońców skarbów” (12.08.2016). Początek projekcji o godz. 21:00.

Podczas festiwalu nie zabraknie akcentów muzycznych. Na Rynku Wodnym 11 sierpnia aktor Lech Dyblik wystąpi z recitalem „Towarzysze czas wstawać!”, prezentując rosyjską piosenkę poetycką. Rynek Wodny wypełni się śpiewem również 12 sierpnia. Znane i lubiane utwory historyczne i filmowe zaśpiewa publiczność wspólnie z prowadzącymi muzykami. Na zakończenie festiwalu – 13 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu wystąpi Ania Dąbrowska z zespołem.

W programie ponadto pojawi się kilka wydarzeń towarzyszących: spektakl „Legenda Stołu Szwedzkiego czyli Odprawa posłów szwedzkich podług Sienkiewicza podana” w wykonaniu Stowarzyszenia Turystyka z pasją, Kino na Bastionie – projekcja komedii „Ojciec królowej” w Nadszańcu, a także wystawy: muzealna „Mundur żołnierza polskiego. Od Konstytucji 3 maja do Powstania Listopadowego” oraz fotograficzna „Krajobrazy wyobraźni” Beaty Ostachowicz.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu – wstęp wolny. Na projekcje filmowe w CKF Stylowy obowiązuje odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina, ul. Odrodzenia 9. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje: www.zamoscfilmfestival.pl

PZ

autor zdjęć: arch. Zamojskiego Festiwalu Filmowego

dodaj komentarz

komentarze


Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Rok 2027 bez Air Show Radom
Drony na autopilocie
Kartki sercem malowane
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Azjatycka szansa
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Nowy ośrodek badań WIML
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Flanka pod strażą
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Legion Medyczny na poligonie
Gorący lipiec PKW Łotwa
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Oni strzegą naszego spokoju
Siatka antydronowa
Akustyczna tarcza dla wojska
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Młodzi medycy na poligonie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
„Wicher” na wodzie
Dwa marzenia spełnione naraz
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
MON i MSZ o szczycie NATO
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Aukcja dla weterana
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Abordaż z polskim wsparciem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Coraz więcej Alpha Scramble
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Z prądem i pod prąd
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Cztery brygady, jeden cel
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO