moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Małachowski prowadzi w Diamentowej Lidze

W Rabacie rozegrano drugi mityng Diamentowej Ligi w rzucie dyskiem. Wygrał go, podobnie jak pierwsze zawody, plut. Piotr Małachowski, który teraz prowadzi w wyścigu po diamenty. W Maroko dobry wynik osiągnął także szer. Marcin Lewandowski, startując w biegu na 800 m. Zajął czwarte miejsce i zdobył swoje pierwsze punkty w klasyfikacji Diamentowej Ligi.

Podczas mityngu w Maroko plut. Piotr Małachowski objął prowadzenie w trzeciej serii, posyłając dysk na odległość 65,91 m. Po pierwszej kolejce prowadził jego kolega z reprezentacji Polski Robert Urbanek z wynikiem 64,83 m. W drugiej serii jedyny rzut powyżej 64 m oddał Węgier Zoltán Kovágó. Ubiegłoroczny złoty medalista wojskowych igrzysk awansował na drugą pozycję, a Małachowski był po drugiej kolejce czwarty z wynikiem 63,72 m. Wyprzedzał go jeszcze Belg Philip Milanov, który rzucił dalej od „Machałka” o dwa cm.

Według nowego regulaminu Diamentowej Ligi sześć rzutów w konkursie może wykonać tylko czterech dyskoboli, którzy – po trzech kolejkach – okazali się najlepsi. Po trzeciej serii Małachowski objął prowadzenie i nie oddał go już do końca rywalizacji. W czwartej kolejce plutonowy powiększył przewagę nad rywalami, posyłając dysk na odległość 66,88 m. W piątej serii jako jedyny po Małachowskim barierę 65 m przekroczył Urbanek, uzyskując wynik 65,04 m. W ostatniej kolejce Kovágó i Milanov mieli nieudane próby, Urbanek rzucił 63,71 m, a „Machałek” osiągnął najlepszy rezultat dnia – 67,45 m. W efekcie Urbanek był drugi, a Kovágó trzeci.

Kilkanaście dni temu w Doha podoficer z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego swój najlepszy rzut oddał także w ostatniej kolejce. Małachowski wygrał wówczas z wynikiem 68,03 m.

W Maroko, zgodnie z nowymi zasadami zdobywania punktów w Diamentowej Lidze, punktowano sześciu najlepszych dyskoboli. Wcześniej nagradzano tylko trzech zawodników. Od tego roku za pierwsze lokaty we wszystkich konkurencjach jest dziesięć punktów, za drugie – sześć, trzecie – cztery, czwarte – trzy, piąte – dwa i szóste – jeden. Finałowy mityng nadal będzie punktowany podwójnie. Po dwóch mityngach liderem Diamentowej Ligi wśród dyskoboli jest Małachowski, który zgromadził 20 punktów. Drugie miejsce zajmują Urbanek i Milanov (mają po dziewięć punktów), a czwarte Kovágó i Victor Hogan z Republiki Południowej Afryki (po cztery punkty). O kolejne punkty dyskobole będą walczyć w Rzymie 2 czerwca.

W Rabacie pierwsze punkty do klasyfikacji Diamentowej Ligi zdobył również drugi z reprezentantów Wojska Polskiego – szer. Marcin Lewandowski. Zawodnik Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy w pierwszym w tym sezonie starcie zajął czwarte miejsce w biegu na 800 m. Lewandowski uzyskał czas 1 min 45,76 s. Triumfował Francuz Pierre-Ambroise z wynikiem 1:44,51. Drugi był reprezentant Algierii Taoufik Makhloufi (1:44,91), a trzeci Amel Tuka z Bośni i Hercegowiny (1:45,41). Lewandowski zdobył trzy punkty w rankingu i w walce o czterokaratowe diamenty wartości 80 tys. dolarów oraz czek na 40 tys. zajmuje siódmą pozycję. Prowadzą z dziesięcioma oczkami – Francuz Pierre-Ambroise i Kenijczyk Ferguson Cheruiyot Rotich. O kolejne punkty biegacze powalczą w Eugene 28 maja.

Wojskowi lekkoatleci uzyskali również dobre wyniki na mityngu w Hengelo i w biegu ulicznym na 10 km w Manchesterze. W Holandii drugie miejsce zdobyła sztafeta 4x100 m kobiet. Polki w składzie: st. szer. Marika Popowicz-Drapała (WZS Bydgoszcz), szer. Anna Kiełbasińska (WZS Poznań), st. mar. Marta Jeschke (WZS Gdynia) i Katarzyna Sokólska uzyskały czas 44,03 s. Polki przegrały o 0,67 s z Chinkami i utrzymały 13. pozycję w rankingu olimpijskim sztafet (paszporty do Rio de Janeiro otrzyma 16 najlepszych). Natomiast trzecią lokatę w Hengelo wywalczyła w biegu na 800 m mar. Angelika Cichocka (WZS Gdynia), która, podobnie jak Marcin Lewandowski, ostatnio trenowała na wysokogórskim zgrupowaniu w Font Romeu. Udany występ miała również w Manchesterze szer. Dominika Napieraj. Lekkoatletka z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa zajęła czwartą lokatę w prestiżowym biegu ulicznym na 10 km. 14. edycję Great Manchester Run wygrała Etiopka Tirunesh Dibaba.

SZUS

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
 
Obradowała Rada Gabinetowa
Czerwoni w odwrocie
Arsenał Iranu
O Patriotach na WAT
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Dyplomatyczne szachy, czyli Polska wraca nad Bałtyk
Defense Without Politics
We Are All Darfur
Żyj zdrowiej
USA nie zacznie wojny z Iranem
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Biało-Czerwoni Jej Królewskiej Mości
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Noc deportacji
Szturmani na Lipie
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
„Strategia Bezpieczeństwa Morskiego” konieczna do rozwoju marynarki wojennej
Obronny „Brave Band”
Klasy wojskowe po nowemu
ORP „Orzeł” – sonar do naprawy
F-35 – polska Harpia
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Zagłada Parośli
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Własne interesy Europy
Podziemna potęga
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Cenni pracownicy w mundurach
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Sowieci w lodowej pułapce
Iran uderza w USA
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
They Train Together, They Fight Together
Chciałem walczyć z Niemcami
Mundurowi razem chcą wspierać mieszkańców
Gen. Kukuła: jesteśmy w połowie drogi
Laureat Buzdygana znów najlepszy!
Umowa na Harpie podpisana!
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Nauka latania
„Leonidas”, czyli szkolenie dowódców WOT
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Nowy wiceminister w MON
Krwawe walki o Monte Cassino
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Double Eagle po nowemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO