moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze najlepsi w kraju w biegu na 10 tysięcy metrów

St. szer. Tomasz Grycko wywalczył podczas zawodów w Białogardzie tytuł mistrza Polski, a szer. Adam Nowicki wicemistrza w biegu na 10 tysięcy m. Żołnierze byli też najlepsi w IV Półmaratonie Świętoszowskim oraz Zielonym Maratonie Leśnym w Lublińcu. W Świętoszowie wygrali szer. Tomasz Szymański i szer. Adrianna Kala, a w Lublińcu kpr. Jacek Bajda.

Najlepsi zawodnicy w biegu na 10 tysięcy m ze swoimi trenerami na podium w Białogardzie

Mistrzostwa kraju w w biegu na 10 tysięcy m odbyły się w sobotę w Białogardzie. Do walki o medale w kategorii mężczyzn stanęło 25 biegaczy. Na mecie, dwa pierwsze miejsca zajęli żołnierze. Triumfował, z czasem 29 min 19,56 s, st. szer. Tomasz Grycko z Uczniowskiego Klubu Sportowego Bliza Władysławowo i 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Gdyni. Drugą pozycję wywalczył szer. Adam Nowicki z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Szczecin i 12 Dywizji Zmechanizowanej (uzyskał czas 29 min 29,54 s), a trzecią Dawid Malina z Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik (29 min 40,41 s). Wszyscy medaliści na bieżni w Białogardzie ustanowili rekordy życiowe.

Żołnierze od samego początku biegu narzucili ostre tempo.   Chcieliśmy uzyskać bardzo dobry wynik i wykorzystać sprzyjającą pogodę. Po przebiegnięciu półtora kilometra nasze tempo utrzymał tylko Damian Roszko. Ale i tak, był na prowadzeniu tylko przez jedno, niepełne okrążenie. Ja z Tomkiem Grycko zmieniałem się co pewien czas na pierwszej pozycji  relacjonuje szer. Adam Nowicki. Biegacz przyznaje, że po pokonaniu połowy dystansu przestał zmieniać na prowadzeniu Tomasza Grycko, a 4 km przed metą nie wytrzymał jego tempa.  Cieszę się ze zwycięstwa Tomka, bo jesteśmy kolegami. Poza tym, poprawiłem życiówkę aż o dziesięć sekund, a Tomek najlepszy wynik w karierze poprawił jeszcze bardziej  dodaje szeregowy.

Wicemistrz Polski w biegu na 10 000 m szer. Adam Nowicki ze swoim trenerem st. chor. sztab. Zbigniewem Murawskim

W rywalizacji pań triumfowała Katarzyna Rutkowska z Klubu Sportowego Podlasie Białystok. 22-letnia zawodniczka uzyskała czas 34 min 25,71 s i ustanowiła swój rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła Marta Krawczyńska z Pomeranii Szczecin (z wynikiem 34 min 27,55 s), trzecie Angelika Mach z AZS UMCS Lublin (34 min 35,95 s), a czwarte szer. Karolina Pilarska z Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec (34 min 41,33 s). Reprezentantka Mety choć nie zajęła miejsca na podium, dobrze oceniła swój występ na zawodach.   Jestem bardzo szczęśliwa. Spełniałam swoje kolejne wielkie marzenie. Pokonałam barierę 35 minut, i to z zapasem 18 sekund  mówi zawodniczka, która w Białogardzie aż o 35 s pobiła rekord życiowy.

W sobotę żołnierze uzyskali również dobre wyniki w biegach w Świętoszowie i Lublińcu. W IV Półmaratonie Świętoszowskim miejsca na podium zajęli: w rywalizacji mężczyzn  1. szer. Tomasz Szymański z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 2. szer. Dawid Klaybor, 3. szer. Daniel Dulski (obaj z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania); w rywalizacji kobiet  1. szer. Adrianna Kala (23 Śląski Pułk Artylerii Bolesławiec), 2. szer. Patrycja Drozd, 3. ppor. Róża Mórawska (obie 10 BKPanc). Natomiast zwycięzcą Zielonego Maratonu Leśnego w Lublińcu został kpr. Jacek Bajda. Reprezentant Mety Lubliniec wyprzedził kolegów klubowych: st. szer. Adama Wałowskiego i Tomasza Kulińskiego.

SZUS

autor zdjęć: arch. szer. Adama Nowickiego

dodaj komentarz

komentarze


Defendery 2019 – część 4
 
Głos (z) płonącej Warszawy
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Iranian Chess Game
Polscy nurkowie na Islandii
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Umowa na Feniksy
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Stalin czekał i kalkulował
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Selekcja w pigułce
Polska nie pozostanie osamotniona
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Z maratonu programowania do wojska
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Klasy wojskowe po nowemu
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Agresja sowieckiego kolosa
„Górale” zdobywają miasto
Terytorialsi na wysokościach
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Samochód do desantowania
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Dead to the World
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Cienka niebieska linia
Wojsko wraca do Łomży
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Nowa misja i nowy sprzęt
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Polscy weterani i książę Harry
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Irańskie szachy
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Nowy wiceminister w MON
Modernizacja starów 266
Sprawdzają Brutusa
Oko na Europę
Thin Blue Line
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Rozpoczynamy nową erę
Walka i dyplomacja
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Modernizacja Sokołów
Chorwacki test polskich kadetów
Pamięć o tragedii
W Indiach mieli swój drugi dom
A Torn Subcontinent
Jedna misja, jeden zespół
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
GROM Challenge
Śląskie sceny z życia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO