moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Trening dla Bruna

Ponadgodzinny trening wytrzymałościowy, wspinaczka i sporty walki, pompki i brzuszki – grupa miłośników wojsk specjalnych SGO oraz studenci Akademii Marynarki Wojennej zapraszają na wspólne szkolenie. Koszt 20 złotych. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie trzyletniego Bruna, syna żołnierza wojsk specjalnych. Chłopczyk od urodzenia zmaga się z poważnymi chorobami.


Bruno ma rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, niedowład wiotki nóżek oraz neurogenny pęcherz. Choroby wymagają codziennie wielu godzin ćwiczeń z rehabilitantami. – To bardzo kosztowne leczenie – mówi Mariusz Sokołowski z grupy SGO, jeden z pomysłodawców akcji. – Ale to jedyna szansa, by Bruno mógł normalnie funkcjonować.

Członkowie grupy SGO, miłośnicy wojsk specjalnych, od dwóch lat pomagają rodzicom Bruna. Chłopczyk jest synem jednego z żołnierzy wojsk specjalnych. – Jego tata daje świadectwo odwagi i poświęcenia dla kraju, my chcemy pomóc synowi. Współorganizowaliśmy już zbiórki, szkolenia strzeleckie oraz bieg „Dwie dychy dla Bruna” – mówi Sokołowski. – Udało nam się zebrać 32 tysiące, między innymi dzięki temu Bruno potrafi już poruszać paluszkami u stóp, zginać w prawej nodze kolano, próbuje też siadać. To wielki sukces! – dodaje.


Formacja SGO ma już kolejny pomysł, by pomóc Brunowi. Fani wojsk specjalnych przygotowują półtoragodzinny trening wytrzymałościowy, wzorowany na fizycznej części selekcji do jednostek specjalnych. Odbędzie się on w Akademii Marynarki Wojennej, która jest również odpowiedzialna za zbiórkę pieniędzy. – Dlaczego AMW zaangażowała się w ten projekt? Sprawili to studenci cywilni, którzy biorą udział w programie szkolenia wojskowego. Niektórzy z nich współpracują z SGO i zwrócili się z prośbą do rektora Akademii o udostępnienie sali do treningu – wyjaśnia dr Radosław Tyslewicz, pełnomocnik rektora do spraw studenckich. Akademia Marynarki Wojennej zorganizowała również grupę studentów wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniu treningu.

W sportowym wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto stawi się 19 marca w samo południe w Akademickim Centrum Sportowym przy ulicy Śmidowicza 69  w Gdyni. Organizatorzy proszą, by wziąć ze sobą strój sportowy oraz 20 złotych. – Wszystkie pieniądze zostaną przekazane rodzicom Bruna – wyjaśnia Mariusz Sokołowski. Nie trzeba wpisywać się na żadne listy, wystarczy przyjść.


Ćwiczenie będzie podzielone na dwie części: dla tych, którzy mogą pochwalić się sportową kondycją, oraz dla początkujących. – Osoby, których kondycja nie jest najlepsza, będą mogły w każdym momencie przerwać trening. Dla nich też przygotowaliśmy znacznie mniej wyczerpujące ćwiczenia niż dla grupy zaawansowanej – mówi członek SGO. Śmiałków, którzy zdecydują się na cięższy trening SGO, czeka kilka wyzwań. – Będą mogli na przykład zmierzyć się z instruktorami SGO w różnych sportowych konkurencjach. Tu nie będzie już można przerwać ćwiczeń. Mogę zapewnić, że łatwo nie będzie – dodaje Sokołowski.

SGO tworzy grupa pasjonatów jednostek specjalnych. Współpracują oni z byłymi operatorami policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych. Spędzają setki godzin na szkoleniach i treningach, spotkać ich można na trasach najtrudniejszych biegów w Polsce. Członkowie grupy są zwycięzcami Biegu Katorżnika, wicemistrzami GROM Challange, Biegu Morskiego Komandosa HARD, Biegu Morskiego Komandosa TEAM. Organizują też mistrzostwa wieloboju SGO z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Gdańsku.

Ewa Korsak

autor zdjęć: SGO

dodaj komentarz

komentarze


Dni Huty Pieniackiej były policzone
 
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Kolejna szabla AFN zdobyta
Polscy żołnierze wracają do Libanu
Gotowi na F-35?
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Obława pełna białych plam
Desant na czeskich spadochronach
Wkręceni w skoki
Brytyjska „pamiątka”
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Działalność firm na rzecz obronności
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
„Dragon’19” od kuchni
Kolejne drony dla WOT-u
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Misja specjalna „Projektu Wojownik”
Formowanie 19 Brygady
„Pułaski” wrócił do kraju
Nowi szturmani w JW Agat
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Rivalry on Closed Sea
Moja „bazówka”
Stawiamy na rozwój
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
Obrady Rady Unii Europejskiej
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Ankona – samodzielna polska operacja
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
Sojusze na fali
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
NATO silniejsze z rezerwistami
Tak umierał Wołyń
The Chariots of Jihad
Raki dla zawiszaków
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Sport nie dzieli, sport łączy
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Nowe nakolanniki
Zmiany w przepisach mundurowych
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
Zdobądź stopień naukowy doktora na WAT
F-35 wylądowały w Powidzu
Kierunek: Afganistan
Bomby dla Jastrzębi produkowane w Polsce
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Rozpoczynamy nową erę
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Od konfliktu do zgody
Zgarnęli złoto w Dolinie Krzemowej!
ORP „Mewa” – historia bliska końca
Polsko-francuska szkoła uczuć
Żołnierze WOT wesprą harcerzy
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Rozdarty subkontynent
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO