moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Drugie miejsce kapral Guzik w Pucharze Świata

W biatlonowych zawodach o Puchar Świata, rozegranych w kanadyjskim Canmore, bardzo dobrze w rywalizacji w sprincie wypadły reprezentantki Polski. Kpr. Krystyna Guzik z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyła drugą lokatę, a Monika Hojnisz była czwarta. Najbardziej doświadczona z polskich biatlonistek – st. szer. Magdalena Gwizdoń – uzyskała 18. wynik dnia.


Kapral Krystyna Guzik na trasie o długości 7,5 km z dwoma strzelaniami przegrała jedynie z Ukrainką Oleną Pidgruszną. Obie zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy, jednak Ukrainka biegła szybciej od Polki w ostatniej fazie biegu. Po drugiej wizycie na strzelnicy Pidgruszna miała gorszy czas od Polki o 16 s. Natomiast na mecie wyprzedziła Guzik o 7,5 s. Trzecią lokatę zajęła Włoszka Dorothea Wierer. Reprezentantka Italii pokonywała jedną karną rundę i uzyskała wynik o 12,4 s gorszy od zwyciężczyni. Poza podium, z wynikiem tylko 1,7 s gorszym od Włoszki, znalazła się Monika Hojnisz. Druga z Polek również musiała pokonać jedną karną rundę. Z kolei trzecia z naszych reprezentantek – st. szer. Magdalena Gwizdoń – nie zestrzeliła dwóch czarnych krążków, po jednym w strzelaniu z pozycji leżącej i stojącej.

W drugim biegu indywidualnym w Canmore – ze startu wspólnego – Polkom już nie udało się powtórzyć znakomitych wyników ze sprintu. Podczas czterech strzelań nasze reprezentantki popełniły wiele błędów i ukończyły rywalizację w trzeciej dziesiątce. Krystyna Guzik biegała sześć rund karnych i finiszowała na 24. pozycji. Magdalena Gwizdoń „spudłowała” pięć razy i była 26., a Monikę Hojnisz sklasyfikowano na 28. miejscu z wynikiem siedmiu niecelnych strzałów. W biegu ze startu wspólnego znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Włoch. W rywalizacji kobiet triumfowała Dorothea Wierer, a wśród mężczyzn Dominik Windisch.

Na zakończenie rundy o Puchar Świata w Canmore biatloniści walczyli o punkty w sztafetach mieszanych. W supremikście Polskę reprezentowali państwo Guzikowie, kapral Krystyna Guzik i jej mąż Grzegorz. Biało-czerwoni w stawce 23 duetów zajęli 14. pozycję. Triumfowała para francuska w składzie: Marie Dorin Habert i Martin Fourcade.


Warto podkreślić, że druga lokata Krystyny Guzik w sprincie w Canmore jest jednym z najlepszych wyników uzyskanych tej zimy przez reprezentantów Polski w zawodach o Puchar Świata. Wyprzedza ją jedynie panczenista Artur Waś, który wygrał wyścig na dystansie 500 m w niemieckim Inzell. Natomiast tę samą lokatę co biatlonistka z WZS Wrocław zajęła w zawodach o Puchar Świata w short tracku Natalia Maliszewska – zawodniczka z Białegostoku była druga w biegu na 500 m w Montrealu. Kapral Guzik po raz trzeci w swojej karierze wywalczyła w rywalizacji indywidualnej miejsce na podium zawodów o Puchar Świata. W lutym 2013 roku była druga w biegu pościgowym podczas mistrzostw świata w Novym Meście na Morawach (zawody były również zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata), a w grudniu 2013 roku zajęła trzecie miejsce w biegu pościgowym w austriackim Hochfilzen.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


GROM Challenge
 
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Polscy nurkowie na Islandii
Klasy wojskowe po nowemu
Oko na Europę
Polscy weterani i książę Harry
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Głos (z) płonącej Warszawy
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Nowa misja i nowy sprzęt
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Cienka niebieska linia
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
„Górale” zdobywają miasto
Agresja sowieckiego kolosa
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Iranian Chess Game
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Modernizacja starów 266
Rozpoczynamy nową erę
Walka i dyplomacja
Jedna misja, jeden zespół
Modernizacja Sokołów
Selekcja w pigułce
W Indiach mieli swój drugi dom
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Wojsko wraca do Łomży
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Chorwacki test polskich kadetów
Stalin czekał i kalkulował
Umowa na Feniksy
Pamięć o tragedii
Thin Blue Line
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Z maratonu programowania do wojska
Terytorialsi na wysokościach
Śląskie sceny z życia
A Torn Subcontinent
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Polska nie pozostanie osamotniona
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Nowy wiceminister w MON
Samochód do desantowania
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Irańskie szachy
Defendery 2019 – część 4
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Sprawdzają Brutusa
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Dead to the World
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO