moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Futsal specjalsów. Policjanci wygrali ze spadochroniarzami

Zwycięzcą IV Halowych Mistrzostw Polski Jednostek Specjalnych w Piłce Nożnej została drużyna Komendy Głównej Policji. W meczu o pierwsze miejsce pokonała 4:1 zespół 6 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej. W pojedynku o trzecią lokatę reprezentanci Biura Ochrony Rządu wygrali 4:3 z drużyną z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.



Czwarta edycja mistrzostw organizowanych przez Fundację Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „Szturman” po raz pierwszy odbyła się w Warszawie. Osiem drużyn rywalizowało w hali sportowej Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie. Poziom mistrzostw – jak podkreślili Adam Burzywoda, wiceprezes „Szturmana” oraz Zbigniew Słota i Krzysztof Gębalczyk, sędziowie wszystkich meczy – był jeszcze wyższy niż podczas pierwszych trzech turniejów.

W finale spotkały się dwie drużyny, które otrzymały zaproszenia na czempionat specjalsów. W mistrzostwach od samego początku biorą bowiem udział nie tylko reprezentanci wojsk specjalnych. Zespół policjantów nie zawiódł przede wszystkim swoich szkoleniowców: ppłk. Andrzeja Kuczyńskiego i asp. sztab. Kazimierza Kotasa. Przed finałem byli pewni, że ich podopieczni wyjdą zwycięsko z pojedynku ze spadochroniarzami. Z kolei st. chor. Tomasz Szafrański – grający trener drużyny z Gliwic, czyli będący jednocześnie szkoleniowcem i zawodnikiem – miał nadzieję, że pewność policjantów ich zgubi. – W meczu fazy grupowej policjanci pokonali nas 4:0. Może do finału podejdą pewni kolejnej wygranej i zlekceważą nas. My postaramy się to wykorzystać i zrewanżować za pierwszą porażkę – mówił chorąży.



Jednak reprezentacja Komendy Głównej Policji profesjonalnie podeszła do finałowego spotkania. W pierwszej połowie prowadziła 1:0, po golu strzelonym przez st. post. Macieja Watkowskiego. W drugiej 15-minutowej połowie (wszystkie spotkania rozgrywane były systemem dwa razy po 15 minut) na listę strzelców kolejno wpisali się: sierż. Piotr Pacholski, Watkowski (po strzale z rzutu karnego) i asp. Łukasz Matyśkiewicz. Honorowego gola dla gliwiczan strzelił st. szer. Grzegorz Stawicki.

W zwycięskiej drużynie wystąpili: mł. asp. Andrzej Sokal, sierż. Maciej Szkutnicki, sierż. Bartosz Muc, asp. Dariusz Piwowarek, asp. Łukasz Matyśkiewicz, sierż. Patryk Marzec, sierż. Piotr Świerczyński, sierż. Piotr Pacholski, st. post. Kamil Głośny, mł. asp. Rafał Gnap, st. post. Maciej Watkowski, st. post. Michał Hawro i st. asp. Mariusz Berliński. Natomiast w drużynie reprezentującej 6 Batalion Powietrznodesantowy zagrali: st. szer. Artur Częstochowski, st. chor. Tomasz Szafrański, szer. Larys Koźlik, kpr. Karol Kurpiel, st. szer. Wojciech Górecki, szer. Łukasz Przątka, st. szer. Grzegorz Stawicki, st. kpr. Andrzej Konowalczyk, st. szer. Tomasz Piecuch, kpr. Bartłomiej Bartkowiak i st. szer. Paweł Wardenga.



W meczu o brązowy medal drużyna z Biura Ochrony Rządu wygrała 4:3 z zespołem reprezentującym Jednostkę Wojskową Komandosów z Lublińca. Pojedynek był bardzo zacięty. Do przerwy był remis 2:2. Po zmianie stron prowadzenie objęli komandosi. Jednak dwie kolejne bramki zdobyli ich rywale. Przy stanie 3:3 komandosi nie wykorzystali okazji do zmiany wyniku z rzutu karnego. Drużyna BOR gola na wagę zwycięstwa strzeliła na 2 minuty 27 sekund przed końcem spotkania.

W pojedynku o piąte miejsce w mistrzostwach drużyna Jednostki Wojskowej Formoza rozgromiła 8:1 rywali reprezentujących Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Natomiast w spotkaniu o siódmą lokatę zespół z Jednostki Wojskowej Agat pokonał 4:3 Jednostkę Wojskową Nil. Z kolei w półfinałach policjanci wygrali 7:3 z ekipą z BOR, a spadochroniarze z Gliwic pokonali 3:1 komandosów z Lublińca. Bardzo zacięty był ten drugi pojedynek. Piłkarze z Lublińca prowadzili do przerwy 1:0. Po zmianie stron znakomicie zagrali ich rywale i zdobywając trzy bramki zapewnili sobie awans do finału.



W mistrzostwach, które objął honorowym patronatem gen. dyw. Piotr Patalong, inspektor wojsk specjalnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, przyznano trzy szczególne wyróżnienia. Najlepszym bramkarzem wybrano st. szer. Artura Częstochowskiego z 6 Batalionu Powietrznodesantowego. Tytuł króla strzelców zapewnił sobie Mateusz z JW Formoza, zdobywając 12 bramek. A nagrodą fair play wyróżniono drużynę z Lublińca.

Wyniki spotkań w fazie grupowej:

Grupa A
JKW – JW Nil 4:2
BOR – JW Agat 5:2
JWK – BOR 6:3
JW Agat – JW Nil 5:2
BOR – JW Nil 6:4
JW Agat – JWK 3:7

Grupa B
SKW – KGP 0:2
JW Formoza – 6 BPD 3:4
SKW – JW Formoza 3:8
6 BPD – KGP 0:4
JW Formoza – KGP 1:5
6 BPD – SKW 6:1.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Równanie z „Iksem”
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Zatrzymać drona
Mewa pisze historię
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Powrót Iksa
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Ramię w ramię z Amerykanami
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Zasadzka w leśnych ostępach
US Army zaprasza do świętowania
Okręt skrojony na Bałtyk
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Królowa wspinaczki kończy karierę
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Szermierze i pięściarki na podium
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Polski wkład w operację „Overlord”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Sportowe jubileusze
PKW Irak zostaje w Jordanii
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Na straży odporności Polski
Chirurgia pod ostrzałem. Ukraińscy medycy szkolą się w Krakowie
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
SKON o budżecie MON-u
Poznański gen wolności
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Anglicy znów uciekną z obozu
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Mundur, medale i duma
Zbrodnicza farsa
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Twardy ma moc
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Wsparcie ma znaczenie
Podróż w ciemność
Sojusznicza medycyna pola walki
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Apetyt Smoka rośnie
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Wojna pod lupą
Promocja oficerska na WAT
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Od dronów po lufy armatnie
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Sprawdzian charakteru
Priorytety na szczyt NATO
Airbus A330 MRTT
Orka dobiła do brzegu
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Ważne decyzje w Brukseli
Niebo bez dominacji
Bez zmian w emeryturach
Śmierć w sercu Azji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO