moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Koncert dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Natalia Kukulska, DJ Wika, a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego grali w finałowym koncercie Szlachetnej Paczki 2015. Gala, która odbyła się w warszawskim Klubie Stodoła, była podziękowaniem dla wolontariuszy, osób wspierających akcję oraz darczyńców. Wojskowi muzycy na koncercie zagrali trzy marsze.


– Mamy z wojskiem wiele wspólnego. Po pierwsze, nasze zaangażowanie w Szlachetną Paczkę to służba. Po drugie, nie zostawiamy ludzi, którym w życiu powinęła się noga, tak jak żołnierze nie zostawiają rannych na polu walki. Pewnie dlatego tak dobrze współpracuje nam się z armią – mówi Aleksandra Lągawa, rzecznik prasowy Szlachetnej Paczki, projektu którego celem jest pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej. – Na koncercie finałowym Szlachetnej Paczki nie mogło więc zabraknąć orkiestry wojskowej – dodaje Lągawa.

W warszawskim Klubie Stodoła zagrało 20 muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego: flecista, klarneciści, saksofoniści, trębacze, puzoniści, perkusiści oraz muzyk grający na waltorni. Dyrygentem był por. Łukasz Kukulski, na co dzień zastępca kapelmistrza orkiestry, mjr. Mirosława Rytela. Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00. – Muzycy zagrali trzy marsze – mówi ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Dowództwa Garnizonu Warszawa. – Pierwszy to „Consider yourself”, oparty na melodii do utworu o tym samym tytule z broadwayowskiego musicalu „Olivier!”, którego kompozytorem jest Lionel Bart. Drugi to „Wizja Szyldwacha” Juliana Kwiatkowskiego, opracowana w oparciu o melodię znanej pieśni legionowej o tym samym tytule. Jako trzeci zabrzmiał „Pancerniak” – tradycyjny wojskowy marsz, skomponowany przez Stanisława Gajdeczkę.

Na gali można było też posłuchać m.in. Natalii Kukulskiej. Uroczystość poprowadził Przemysław Babiarz i DJ Wika. Wstęp na koncert mały jedynie osoby zaangażowane w pomoc przy Szlachetnej Paczce. – Wysłaliśmy im specjalne kody, które musieli wpisać na naszej stronie – wyjaśnia Aleksandra Lągawa.

W tym roku po raz kolejny w Szlachetną Paczkę zaangażowali się m.in. żołnierze z 17 Brygady Zmechanizowanej. Samotnej matce trójki dzieci podarowali sprzęt AGD, zabawki, koce oraz żywność. Udało się także zebrać pieniądze i kupić kabinę prysznicową oraz kuchenkę gazową i zlewozmywak. Paczkę zawieźli Rosomakiem. Do akcji włączyła się również „Polska Zbrojna”. Wspólnie z firmą WB Electronics, Fundacją Dorastaj z Nami oraz Stowarzyszeniem FIA – Wierni w Gotowości pod Bronią przygotowaliśmy paczkę dla żołnierza, który spędził dziewięć miesięcy na misji w Iraku.


Akcja „Szlachetna Paczka” po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów z duszpasterstwa kierowanego przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka. Wówczas dotarła do 30 rodzin. W ubiegłym roku pomoc otrzymało już 19 580 rodzin, a przez lata dzięki akcji wsparcie dotarło do 90 tysięcy polskich domów. W tegorocznej XV edycji Paczka dotarła do około 20 000 rodzin.

Zgodnie z ideą projektu, pomoc charytatywną otrzymują będący w trudnej sytuacji materialnej. Przeważnie są to osoby starsze i samotne, dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, rodziny wielodzietne, samotni rodzice.

KE

autor zdjęć: arch. 17 BZ, Małgorzata Schwarzgruber

dodaj komentarz

komentarze


Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
 
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Nowa misja i nowy sprzęt
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Stalin czekał i kalkulował
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
A Torn Subcontinent
Sprawdzają Brutusa
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Głos (z) płonącej Warszawy
Modernizacja Sokołów
Rok Żelaznej Dywizji
Śląskie sceny z życia
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
W Indiach mieli swój drugi dom
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Z maratonu programowania do wojska
Walka i dyplomacja
Oko na Europę
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Wojsko wraca do Łomży
Polskie firmy na targach w Londynie
Historia Liberatora wyjaśniona
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Thin Blue Line
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Klasy wojskowe po nowemu
Nowy wiceminister w MON
Kosmiczny gość
Defendery 2019 – część 4
Jedna misja, jeden zespół
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Terytorialsi na wysokościach
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Iranian Chess Game
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Defendery 2019 – część 3
Rozpoczynamy nową erę
Polska nie pozostanie osamotniona
GROM Challenge
Chorwacki test polskich kadetów
Samochód do desantowania
Agresja sowieckiego kolosa
Irańskie szachy
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Wrzesień ’39 na południu Polski
Cienka niebieska linia
Umarły dla świata
Zapal światło dla ofiar Katynia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO