moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Koncert dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Natalia Kukulska, DJ Wika, a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego grali w finałowym koncercie Szlachetnej Paczki 2015. Gala, która odbyła się w warszawskim Klubie Stodoła, była podziękowaniem dla wolontariuszy, osób wspierających akcję oraz darczyńców. Wojskowi muzycy na koncercie zagrali trzy marsze.


– Mamy z wojskiem wiele wspólnego. Po pierwsze, nasze zaangażowanie w Szlachetną Paczkę to służba. Po drugie, nie zostawiamy ludzi, którym w życiu powinęła się noga, tak jak żołnierze nie zostawiają rannych na polu walki. Pewnie dlatego tak dobrze współpracuje nam się z armią – mówi Aleksandra Lągawa, rzecznik prasowy Szlachetnej Paczki, projektu którego celem jest pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej. – Na koncercie finałowym Szlachetnej Paczki nie mogło więc zabraknąć orkiestry wojskowej – dodaje Lągawa.

W warszawskim Klubie Stodoła zagrało 20 muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego: flecista, klarneciści, saksofoniści, trębacze, puzoniści, perkusiści oraz muzyk grający na waltorni. Dyrygentem był por. Łukasz Kukulski, na co dzień zastępca kapelmistrza orkiestry, mjr. Mirosława Rytela. Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00. – Muzycy zagrali trzy marsze – mówi ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Dowództwa Garnizonu Warszawa. – Pierwszy to „Consider yourself”, oparty na melodii do utworu o tym samym tytule z broadwayowskiego musicalu „Olivier!”, którego kompozytorem jest Lionel Bart. Drugi to „Wizja Szyldwacha” Juliana Kwiatkowskiego, opracowana w oparciu o melodię znanej pieśni legionowej o tym samym tytule. Jako trzeci zabrzmiał „Pancerniak” – tradycyjny wojskowy marsz, skomponowany przez Stanisława Gajdeczkę.

Na gali można było też posłuchać m.in. Natalii Kukulskiej. Uroczystość poprowadził Przemysław Babiarz i DJ Wika. Wstęp na koncert mały jedynie osoby zaangażowane w pomoc przy Szlachetnej Paczce. – Wysłaliśmy im specjalne kody, które musieli wpisać na naszej stronie – wyjaśnia Aleksandra Lągawa.

W tym roku po raz kolejny w Szlachetną Paczkę zaangażowali się m.in. żołnierze z 17 Brygady Zmechanizowanej. Samotnej matce trójki dzieci podarowali sprzęt AGD, zabawki, koce oraz żywność. Udało się także zebrać pieniądze i kupić kabinę prysznicową oraz kuchenkę gazową i zlewozmywak. Paczkę zawieźli Rosomakiem. Do akcji włączyła się również „Polska Zbrojna”. Wspólnie z firmą WB Electronics, Fundacją Dorastaj z Nami oraz Stowarzyszeniem FIA – Wierni w Gotowości pod Bronią przygotowaliśmy paczkę dla żołnierza, który spędził dziewięć miesięcy na misji w Iraku.


Akcja „Szlachetna Paczka” po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów z duszpasterstwa kierowanego przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka. Wówczas dotarła do 30 rodzin. W ubiegłym roku pomoc otrzymało już 19 580 rodzin, a przez lata dzięki akcji wsparcie dotarło do 90 tysięcy polskich domów. W tegorocznej XV edycji Paczka dotarła do około 20 000 rodzin.

Zgodnie z ideą projektu, pomoc charytatywną otrzymują będący w trudnej sytuacji materialnej. Przeważnie są to osoby starsze i samotne, dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, rodziny wielodzietne, samotni rodzice.

KE

autor zdjęć: arch. 17 BZ, Małgorzata Schwarzgruber

dodaj komentarz

komentarze


Bezzałogowce w programie „Orlik”
Podchorążowie z Dęblina z odznakami „Combat Swimmer”
Zmiany w ustawie o weteranach
„Kościuszko” wyruszył po szczątki admirała
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Nowa strzelnica dla wrocławskiej AWL
Burza wokół rocznicowych uroczystości na Westerplatte
Zmiany w dodatkach służbowych
Sopka do liftingu
Cios w domu wroga
Rząd za kluczowymi zmianami
Będę walczył z czerwonymi aż do ostatniego tchnienia
Ruszyła budowa ORP „Albatros”
Namejs ’18 – łotewskie manewry z międzynarodową obsadą
Całe podium MP w półmaratonie dla żołnierzy
Pobiegną dla „Czarnego”
Trzeci wróg
Cyfrowa brygada testuje nowe rozwiązania
Sukcesy żołnierzy z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego
Poligonowy test zwiadowców
Szef MON odwiedził polskie kontyngenty
Gwardziści z USA w Krzesinach
Szkoła Orląt będzie Akademią
PKW Orlik od nowego roku z F-16
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Strzały z Procy
Zmiana dowództwa w LITPOLUKRBRIG
Mieliśmy oko nad Irakiem
16–30 września 1918 – rozstrzygająca operacja na zachodnim froncie
Prezydent Duda w Białym Domu
Kapral Marcin Lewandowski o krok od diamentów
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
„Sophia”: powrót do domu
Zmiany w zarządzie PGZ
Sokoły pola walki
Reprezentanci Wojska Polskiego 15 razy na podium
MMA w Sokołowie Podlaskim
Cisi bohaterowie
Poznaj dzieje wojskowego Szpitala Ujazdowskiego
Pretorianin
DracoX: hybryda samolotu i wielowirnikowca
Abramsy i Bradleye w Polsce
Terytorialsi w urzędach
Czarna Dywizja zdobywa Ypres
Obchody 1 września na Westerplatte jednak z udziałem wojska
The United States of America Have It Their Way
Polscy spadochroniarze z kawalerii na najwyższym podium
W Sejmie o systemie obronnym Polski
Słowacka Tarcza z udziałem Polaków
Odprawa w Valburgu, czyli oskarżony gen. Sosabowski
Dragoni ruszyli do boju
„Camp Pozzi” – nowa książka byłego żołnierza jednostki GROM
Mastery wylądowały w Krzesinach

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO