moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Seminarium Drewniak 2016

72 godziny trudnego, wyczerpującego treningu i minimalna ilość snu – tak zapowiada się dziewiąta edycja Seminarium Drewniak. Pod okiem byłych żołnierzy GROM i Navy SEAL swoje możliwości sprawdzi 150 śmiałków z całego świata. Po raz pierwszy obędzie się także szkolenie „Najlepsi z najlepszych”.

Już po raz dziewiąty, w Warszawie odbędzie się Seminarium Drewniak. Uczestnicy spotykają się by wspólnie uczcić pamięć płk Leszka Drewniaka – współtwórcy Jednostki Specjalnej GROM i systemu GROM COMBAT.

Organizatorem IX edycji Seminarium Drewniak jest Fundacja GROM Combat im. płk Leszka Drewniaka. Jak zawsze organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji i wyzwań. Zajęcia poprowadzą byli żołnierze JW GROM i Navy Seal.
W ramach IX Seminarium Drewniak odbędzie się również 5-dniowe elitarne szkolenie „Najlepsi z najlepszych”. 20 osób, które podejmie wyzwanie, przejdzie morderczy sprawdzian i przekona się jak szkoleni są żołnierze najlepszych na świecie jednostek wojskowych - JW GROM, Navy Seal oraz jaki trening przechodzili Cichociemni.

Tematem przewodnim IX edycji Seminarium Drewniak będzie hasło Cichociemnych - „Wywalcz Jej wolność lub zgiń”. Znamy już część programu imprezy, który został podzielony na bloki tematyczne wykorzystujące elementy treningu najlepszych jednostek specjalnych, połączone ze szkoleniem jakie przechodzili Cichociemni. Znalazły się w nim:

- elementy taktyki wodnej w warunkach bojowych, prowadzone przez grupę wykwalifikowanych instruktorów i szkoleniowców, byłych żołnierzy JW GROM
- elementy przetrwania w warunkach ekstremalnych - tzw. survival a także techniki przetrwania wzorowane na szkoleniu jakie przechodzili członkowie I Samodzielnej Brygady Spadochronowej pod okiem por. Leonarda Łysza – instruktora szkoleniowego „Cichociemnych”
- przetrwanie w sytuacji zakładniczej
- elementy walki w systemie GROM COMBAT połączone z elementami szkolenia Cichociemnych
- elementy ratownictwa taktycznego - pierwsza pomoc medyczna na polu walki
- elementy pożarnictwa – ewakuacja z miejsc użyteczności publicznej (szkoła, stadion) oraz obiektów ruchomych (autobus) zagrożonych podłożeniem ładunku wybuchowego
- elementy taktyki walki w małych pomieszczeniach
elementy posługiwania się bronią krótką i długą (strzelnica)
oraz wykłady: techniki operacyjne zdobywania informacji i pokaz sprzętu wojskowego.
 

Więcej informacji o seminarium oraz zapisy można znaleźć na stronie organizatora.

Polska Zbrojna objęła wydarzenie patronatem medialnym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją z poprzedniej edycji seminarium. Zachęcamy także do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku, gdzie w najbliższych dniach zorganizujemy konkurs, w którym nagrodą będzie udział w IX edycji Seminarium Drewniak.

PZ

autor zdjęć: Ewak Korsak, Fundacja GROM Combat

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnia minuta Kutschery
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Armia ma liczyć pół miliona!
Buzdygan Internautów – głosowanie
Ulgi dla mundurowych coraz bliżej
Outside the Box
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Kierunek Rumunia
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
Husarz z kolejnym kamieniem milowym
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Klucz do przyszłości
Przez uchylone okno
Together on the Front Line and Beyond
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!
„Wicher” rośnie w oczach
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Medal Honoru dla Ollisa
Mistrzyni schodzi ze ścianki
To nie mogło się udać, ale…
Taniec na „Orle”
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Co nowego w przepisach?
Wojsko buduje drony
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Nie tylko przemyt, także ataki hybrydowe
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Engineer Kościuszko Saves America
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
Premier wojenny
Invictus, czyli niezwyciężony
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Weterani razem przełamują bariery
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
POLSARIS, czyli oczy wojska
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
Oko na Bałtyk
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
HIMARS-y w Rumunii
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Bojowy duch i serce na dłoni
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Gorąco wśród lodu
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Z Ustki do kosmosu
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Kolejne nominacje w wojsku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO