moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Noworoczne biegi z Metą

Daniel Dulski został zwycięzcą XIV Biegu Noworocznego w Lublińcu, szer. Karolina Pilarska wygrała II Bieg Noworoczny w Kościelisku, a żołnierz o pseudonimie „Maku” triumfował w I Biegu Noworocznym w prowincji Kabul w Afganistanie. Organizatorem wszystkich biegów był Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec.


Klub Meta na sportowo wita Nowy Rok od 2003 roku. Tym razem jednak zorganizował imprezy biegowe aż w trzech miejscach. Co więcej, działacze Mety współorganizowali także zawody w słowackiej Żylinie. Wszyscy uczestnicy czterech biegów, około 270 zawodników, otrzymali takie same oryginalne medale w kształcie butelki. Najwięcej biegaczy startowało w Lublińcu - 140.

Triumfatorem biegu głównego w Lublińcu został Daniel Dulski. Dystans 4,2 km pokonał w 13 min 23 s. Dulski wygrał po raz drugi w swojej karierze noworoczny bieg w Lublińcu. Po raz pierwszy był niepokonany na trasie przed czterema laty. Dzisiaj wyprzedził o 15 s Krzysztofa Skibę i o 1 min 2 s Krystiana Kaczanowskiego (obaj z WKB Meta). Czwarty był Robert Ślęzak z Olimpijczyka Szczekociny (czas: 14 min 45 s), piąty Mateusz Kmieć (14,47), a szósty Mariusz Zembroń (14,50) - obaj z WKB Meta. W rywalizacji pań za to wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki spoza Mety. Triumfowała Kinga Kopańska (z czasem: 18 min 10 s) przed Katarzyną Lizurą (18,16) i Weroniką Adolf (18,50).



W drugiej edycji biegu organizowanego w Kościelisku zwyciężyła szer. Karolina Pilarska. Brązowa medalistka mistrzostw Polski w półmaratonie kobiet z 2015 roku dystans 5,1 km pokonała w 19 min 17 s. Cztery kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Zakopanego. Drugi był Franciszek Fatla (z wynikiem 19 min 45 s), trzeci Szymon Gąsienica-Roj (20,00), czwarty Wojciech Sułek (20,54), a piąty Dariusz Ślaga (20,58). Na szóstej pozycji finiszował por. Łukasz Rosiński z WKB Meta (21,23).

Szer. Karolina Pilarska nie tylko udanie rozpoczęła nowy sezon. Świetnie zakończyła również stary. Ostatniego dnia 2015 roku wygrała bowiem I Bieg Sylwestrowy w Zakopanem. Na przełajowej, górskiej trasie o długości 5 km uzyskała wynik 25 min 40 s. Drugą na mecie zawodniczkę - Annę Gąsienicę-Roj z Zakopanego wyprzedziła o 1 min 13 s. - Mam nadzieję, że Nowy Rok będzie dla mnie nie mniej udany od starego. W tym sezonie po raz pierwszy w karierze pobiegnę maraton. Zadebiutuję we wrześniu na trasie Maratonu Warszawskiego - mówi triumfatorka imprezy sylwestrowej i noworocznej w Zakopanem i Kościelisku.

Po raz pierwszy noworoczny bieg odbył się też w prowincji Kabul w Afganistanie. Tu na starcie stawiło się 71 biegaczy: 22 ze Stanów Zjednoczonych, 26 z Afganistanu, 14 ze Słowacji, 8 z Polski i jeden z Wielkiej Brytanii. Najlepszy czas - 23 min 40 s - uzyskał polski żołnierz o pseudonimie „Maku”. Na metę wbiegł razem z kolegą z Polski - Lewym. 10 s za nimi finiszował Amerykanin Brian. Czwarty był Afgańczyk Rafimullah (24,04). I Bieg Noworoczny w Afganistanie odbył się na wysokości 1830 m n.p.m. i na dystansie 6 kilometrów.

Wojskowy Klub Biegacza Meta współorganizował zawody, które odbyły się na Słowacji. I Bieg Noworoczny w Żylinie odbył się na terenie 5 Pułku Specjalnego. - Przed kilkoma miesiącami nawiązaliśmy współpracę z Wojskowym Klubem Biegowym ze słowackiego 5 Pułku Specjalnego. Żołnierze ze Słowacji bywali kilkakrotnie w Lublińcu na naszych imprezach i postanowili, że w tym roku zorganizują zawody u siebie. Trochę im pomogliśmy przy organizacji biegu. Wysłaliśmy do Żyliny medale, numery startowe i nieco słodkości - mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes Mety.

SZUS

autor zdjęć: WKB Meta, Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Pasja i fart
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Zbrodnia i kłamstwo
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wypadek w PKW UNIFIL
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Polska będzie produkować Pantery
Fińska armia luzuje rygory
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Wojsko testuje systemy antydronowe
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Dwunasty Husarz w powietrzu
Zasiąść za sterami Apache’a
Syndrom Karbali
Groźny incydent w Libanie
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Wielkie serce K9
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Ochrona w gotowości
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Zaproszenie do przygody
Psiakrew, harmata!
Chunmoo trafią do Gostynina
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Początek wielkiej historii
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Adaptacja i realizm
Wojna sześcioosobowych armii
„Kryzys” na AWL-u
Armia na kryzys
Bądź bezpieczny w sieci
Pirania zdała egzamin
Debata o bezpieczeństwie
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Desant, konie i czołgi…
Kadeci na start
Po pierwsze: ogarnąć chaos
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Od cyberkursu po mundurówkę
NATO i USA o Iranie
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Pierwsze loty
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Rzeźnik w rękach GROM-u
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Marynarz w koreańskim tyglu
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Twarde na poligonie
Zbrodnia bez kary
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Na służbie z karabinem, po godzinach z szablą w dłoni
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Rosomaki na lądzie i morzu
Miecz w ręku NATO
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO