moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Świąteczne spotkanie wojskowych

2016 będzie rokiem wysiłku, dużych zmian i wielkiej pracy dla ojczyzny. Będzie dobrym rokiem – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas dzisiejszego spotkania z żołnierzami. Szef resortu obrony złożył wojskowym życzenia i podzielił się z nimi opłatkiem. Uroczystość poprzedził koncert, podczas którego artyści wykonali kolędy i pastorałki.


Świąteczne spotkanie z żołnierzami i ich rodzinami odbyło się w województwie lubuskim – w Gorzowie Wielkopolskim. Gospodarzem uroczystości była 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. Wśród gości byli żołnierze z całego kraju, a także przedstawiciele władz państwowych, duchowieństwa, parlamentarzyści oraz rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

– Boże Narodzenie to niezwykły moment, który wywołuje w każdym człowieku, a szczególnie w Polaku, najgłębsze i najbardziej poruszające myśli. I zachęca do składania życzeń, przede wszystkim rodzinom – powiedział szef MON Antoni Macierewicz. – Życzenia dla najbliższych, dla tych, wśród których się wychowywaliśmy, z którymi jesteśmy, którzy nam dają na co dzień siłę. Ale także dla ojczyzny, bo jak mówił kardynał Stefan Wyszyński, ojczyzna to jest po prostu rodzina rodzin. I dlatego my, wojsko, tak zdecydowanie gotowi jesteśmy bronić naszej ojczyzny – podkreślał.

Szef resortu obrony podziękował też za pamięć o polskich bohaterach. Mówił też o politykach – Chcę dziś przywołać dwóch wielkich synów polskiej ziemi, dwóch wielkich polityków. Pierwszego premiera wybranego w wolnych wyborach Jana Olszewskiego i wielkiego twórcę współczesnej polskiej myśli niepodległościowej premiera Jarosława Kaczyńskiego – stwierdził Antoni Macierewicz. – Oni są dzisiaj wśród nas, duchem, pamięcią i najlepszymi dla was wszystkich życzeniami – zaznaczył.

Świąteczne życzenia żołnierzom i ich rodzinom złożyli także duchowni i parlamentarzyści. Generał broni Mirosław Różański, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, w rozmowie z PAP podkreślił, że sobotnia uroczystość ma dla niego szczególny wymiar, bowiem mieszka właśnie w Lubuskiem, w Międzyrzeczu. – Odbieram to szczególnie dlatego, że wszyscy żołnierze, wszystkich rodzajów sił zbrojnych, wszyscy dostojnicy wojskowi są tutaj w Gorzowie. Jest z nami również minister obrony narodowej, czyli nasz najwyższy przełożony. Myślę, że to dobry akcent, wskazuje, że województwo lubuskie zostało zauważone. Na tym terenie stacjonuje największa jednostka lubuska – Dywizja Kawalerii Pancernej, często mówimy, że to najlepsza dywizja pancerna w Wojsku Polskim – powiedział Różański.

Podczas uroczystości harcerze wręczyli szefowi MON „Betlejemskie Światło Pokoju”, które pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Ideą tej akcji charytatywnej jest przekazywanie płomienia kolejnym osobom, aby każdy mógł umieścić światełko na wigilijnym stole. Betlejemski ogień ma skłaniać do refleksji oraz symbolizować braterstwo i pracę dla dobra człowieka.

Jeszcze przed uroczystym spotkaniem wojskowych, w Filharmonii Gorzowskiej odbył się uroczysty koncert zatytułowany ,,Miłość, święta i nieświęta”. Kolędy i pastorałki wykonali podczas niego m. in. Bożena i Lech Makowieccy, Dominika Świątek, Jerzy Zelnik oraz zespoły Zayazd i Why Not. Artystom towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

MM / PAP

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko/DKS MON

dodaj komentarz

komentarze


Wrocław czeka na Amerykanów
 
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
„Defender Europe 20”, czyli amerykańskie manewry w Europie
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Terytorialsi za oceanem
Wybory do gremiów przedstawicielskich
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Nowe maszyny w LAW
Z archiwum „Szarego”
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Los Polski naszym losem
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
The Army Enters the Frame
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Długa droga do wolności – sensacyjny tunel na terenie Polski
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Volhynian Lion Hearts
Zbrojeniówka pod nowym nadzorem
Wojskowy śmigłowiec dyżuruje w Zakopanem
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
Nowe laboratorium WAT
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Włosko-polski sojusz kosmiczny
Holownik „Semko” stanął na wodzie
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Wirtualna batalia w obronie sojusznika
Trudna droga
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Sierż. Artur Pelo i Patrycja Bereznowska najlepsi w Maratonie Komandosa
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Paczki dla kresowiaków
Szwedzki baypass przed „Orką”
Leopardy na Podkarpaciu
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Pierwszy poległy pilot Września ’39
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
„Błękitni” lecą do Afganistanu
Klucz do dobrych relacji
Ostre strzelanie artylerzystów
Unwanted Treaty
Kto zostawia ślady w sieci
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Kontenery dla Wisły
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce
Gorące obrady NATO w Londynie
Na ASzWoj ruszyły studia generalskie
Klasy wojskowe po nowemu
Razem się szkolą, razem walczą
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Defense Without Politics

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO