moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Świąteczne spotkanie wojskowych

2016 będzie rokiem wysiłku, dużych zmian i wielkiej pracy dla ojczyzny. Będzie dobrym rokiem – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas dzisiejszego spotkania z żołnierzami. Szef resortu obrony złożył wojskowym życzenia i podzielił się z nimi opłatkiem. Uroczystość poprzedził koncert, podczas którego artyści wykonali kolędy i pastorałki.


Świąteczne spotkanie z żołnierzami i ich rodzinami odbyło się w województwie lubuskim – w Gorzowie Wielkopolskim. Gospodarzem uroczystości była 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. Wśród gości byli żołnierze z całego kraju, a także przedstawiciele władz państwowych, duchowieństwa, parlamentarzyści oraz rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

– Boże Narodzenie to niezwykły moment, który wywołuje w każdym człowieku, a szczególnie w Polaku, najgłębsze i najbardziej poruszające myśli. I zachęca do składania życzeń, przede wszystkim rodzinom – powiedział szef MON Antoni Macierewicz. – Życzenia dla najbliższych, dla tych, wśród których się wychowywaliśmy, z którymi jesteśmy, którzy nam dają na co dzień siłę. Ale także dla ojczyzny, bo jak mówił kardynał Stefan Wyszyński, ojczyzna to jest po prostu rodzina rodzin. I dlatego my, wojsko, tak zdecydowanie gotowi jesteśmy bronić naszej ojczyzny – podkreślał.

Szef resortu obrony podziękował też za pamięć o polskich bohaterach. Mówił też o politykach – Chcę dziś przywołać dwóch wielkich synów polskiej ziemi, dwóch wielkich polityków. Pierwszego premiera wybranego w wolnych wyborach Jana Olszewskiego i wielkiego twórcę współczesnej polskiej myśli niepodległościowej premiera Jarosława Kaczyńskiego – stwierdził Antoni Macierewicz. – Oni są dzisiaj wśród nas, duchem, pamięcią i najlepszymi dla was wszystkich życzeniami – zaznaczył.

Świąteczne życzenia żołnierzom i ich rodzinom złożyli także duchowni i parlamentarzyści. Generał broni Mirosław Różański, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, w rozmowie z PAP podkreślił, że sobotnia uroczystość ma dla niego szczególny wymiar, bowiem mieszka właśnie w Lubuskiem, w Międzyrzeczu. – Odbieram to szczególnie dlatego, że wszyscy żołnierze, wszystkich rodzajów sił zbrojnych, wszyscy dostojnicy wojskowi są tutaj w Gorzowie. Jest z nami również minister obrony narodowej, czyli nasz najwyższy przełożony. Myślę, że to dobry akcent, wskazuje, że województwo lubuskie zostało zauważone. Na tym terenie stacjonuje największa jednostka lubuska – Dywizja Kawalerii Pancernej, często mówimy, że to najlepsza dywizja pancerna w Wojsku Polskim – powiedział Różański.

Podczas uroczystości harcerze wręczyli szefowi MON „Betlejemskie Światło Pokoju”, które pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Ideą tej akcji charytatywnej jest przekazywanie płomienia kolejnym osobom, aby każdy mógł umieścić światełko na wigilijnym stole. Betlejemski ogień ma skłaniać do refleksji oraz symbolizować braterstwo i pracę dla dobra człowieka.

Jeszcze przed uroczystym spotkaniem wojskowych, w Filharmonii Gorzowskiej odbył się uroczysty koncert zatytułowany ,,Miłość, święta i nieświęta”. Kolędy i pastorałki wykonali podczas niego m. in. Bożena i Lech Makowieccy, Dominika Świątek, Jerzy Zelnik oraz zespoły Zayazd i Why Not. Artystom towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

MM / PAP

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko/DKS MON

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi na wysokościach
 
Polskie firmy na targach w Londynie
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Zapal światło dla ofiar Katynia
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Defendery 2019 – część 3
Klasy wojskowe po nowemu
Kosmiczny gość
Sprawdzają Brutusa
Historia Liberatora wyjaśniona
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Iranian Chess Game
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
A Torn Subcontinent
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Większe dotacje na budowę strzelnic
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Zielone światło z USA na sprzedaż F-35
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Cienka niebieska linia
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Jedna misja, jeden zespół
Rozpoczynamy nową erę
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Oko na Europę
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Wrzesień ’39 na południu Polski
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Warszawa – miasto nieujarzmione
Umarły dla świata
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Samochód do desantowania
Chorwacki test polskich kadetów
„Robot” w akcji
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Głos (z) płonącej Warszawy
Rok Żelaznej Dywizji
Walka i dyplomacja
Śląskie sceny z życia
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Defendery 2019 – część 4
Thin Blue Line
Przetrwać do świtu
Polska nie pozostanie osamotniona
Nowy wiceminister w MON
Irańskie szachy
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Nowa misja i nowy sprzęt
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO