moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Czytam „Polskę Zbrojną”, ponieważ...

Aktualność oraz dobór tematów i świetne zdjęcia – to, zdaniem Czytelników polski-zbrojnej.pl, najmocniejsze strony naszego portalu. Tak wynika z ponad pół tysiąca ankiet nadesłanych przez Was do naszej redakcji. Zapytaliśmy w nich, co sądzicie o „Polsce Zbrojnej”. Rozstrzygnęliśmy także konkurs, w którym pisaliście, dlaczego nas czytacie.

Zdaniem jury konkursowego, bezkonkurencyjna okazała się opowieść o 9-letniej Tosi, jednej z naszych najmłodszych czytelniczek.

„Polska Zbrojna” w przyszłym roku będzie obchodzić 95-lecie powstania. Ten jubileusz skłania nie tylko do podsumowań. To także okazja, by zapytać Czytelników o opinie na temat wydawanego przez nas miesięcznika i portalu. Wskazówki, co Wam się podoba, jakich informacji szukacie i o czym lubicie czytać, pozwolą nam zmieniać się w kierunku, który najbardziej Wam odpowiada. Dlatego poprosiliśmy Was o wypełnienie specjalnej ankiety dotyczącej tego, co jest naszą mocną stroną, a co powinniśmy poprawić.

Jestem w wojsku, więc czytam „Polskę Zbrojną”

Do naszej redakcji wpłynęło 527 ankiet. Okazuje się, że najchętniej czytacie artykuły na temat nowinek technicznych. Oprócz informacji o sprzęcie wojskowym szukacie też tekstów historycznych, szczególnie tych, które przypominają o chwale polskiego oręża. Chętnie czytacie relacje z poligonów oraz artykuły na temat służby polskich żołnierzy na misjach. Popularnością cieszą się również opinie ekspertów zajmujących się wojskiem i kwestiami bezpieczeństwa. Jakie są mocne strony portalu i miesięcznika? W przypadku polski-zbrojnej.pl wymieniliście: aktualność i dobór tematów, rzetelność podawanych informacji, zdjęcia oraz opinie ekspertów. Z kolei w miesięczniku „Polska Zbrojna” najbardziej podobają się Wam: zdjęcia, infografiki, zawartość merytoryczna pisma, teksty poruszające bieżące tematy i szata graficzna. Natomiast do słabych stron portalu zaliczyliście układ strony, który już zmieniliśmy! Wskazywaliście także na ograniczone (w niektórych rejonach Polski) możliwości kupna miesięcznika.

W ankietach pisaliście, że zaglądacie do miesięcznika i na portal, bo służycie w armii albo interesujecie się wojskowością i sprawami bezpieczeństwa. Chcieliśmy jednak lepiej poznać Waszą motywację, dlatego ogłosiliśmy konkurs, w którym mieliście napisać: „Czytam >>Polskę Zbrojną<<, ponieważ....” Na autorów najlepszych wypowiedzi czekały nagrody – prenumerata miesięcznika oraz książki i albumy.

Wygrała Tosia!

Najczęściej pisaliście, że lektura miesięcznika i portalu jest obowiązkowa, bo sprawy bezpieczeństwa Polski są dla Was najważniejsze, a my piszemy o nich rzetelnie i wiarygodnie. Okazuje się jednak także, że pod wpływem publikowanych u nas materiałów decydujecie się na wybór przyszłej kariery zawodowej czy studia na wojskowej uczelni. „Efektem propagowanej przez was wiedzy jest m.in. mój udział w szkoleniach organizowanych przez jednostki Obrony Terytorialnej oraz czynne zainteresowanie strzelectwem sportowym” – napisał jeden z naszych czytelników.

W konkursowych wypowiedziach często podkreślaliście, że czytacie nas, ponieważ chcecie wiedzieć, jak radzi sobie polski przemysł zbrojeniowy i jak decyzje polityków przekładają się na rzeczywisty stan sił zbrojnych. Przyciągają Was również reportaże z poligonów i piękne zdjęcia. Jeden z uczestników konkursu zauważył, że nawiązujemy do „przedwojennego etosu polskiego żołnierza i oficera, stawiając profesjonalizm zawodowy zaraz za honorem”.

Zdaniem jury konkursowego, bezkonkurencyjna okazała się jednak opowieść o 9-letniej Tosi, jednej z naszych najmłodszych czytelniczek. To właśnie „Polska Zbrojna” przekonała ją, co chce robić w dorosłym życiu. „Mam 9-letnią córkę Tosię, która jest zuchem w 23 Świdnickiej Gromadzie Zuchowej Hufca ZHP Świdnica. To właśnie Ona bardzo interesuje się wojskiem i jak tylko może, zagląda do >>Polski Zbrojnej<<. Postanowiła, że jak dorośnie, będzie studiować w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu i zostanie żołnierzem. Jej plan życiowy jest następujący: jest zuchem, potem będzie harcerzem, a dalej żołnierzem. Tosia musi być na wszystkich imprezach wojskowych, jakie są w pobliżu (ostatnio Festyn Komandosa). Staramy się pomagać jej w urzeczywistnieniu planów i pasji”.

Tosia zbiera też autografy, ale nie artystów czy sportowców, lecz wojskowych. Na razie ma podpisy gen. Mirosława Hermaszewskiego, który jako jedyny Polak był w kosmosie, gen. Mirosława Rozmusa, byłego komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej i gen. Janusza Brochwicza-Lewińskiego „Gryfa”, który podczas powstania warszawskiego dowodził obroną pałacyku Michla na Woli. Zwyciężczyni konkursu otrzymała od nas roczną prenumeratę „Polski Zbrojnej” oraz albumy „AirShow”, „Afg(h)anistan” i „Żołnierz w trzech odsłonach”.

Jury konkursowe wyróżniło także autorów wypowiedzi, które publikujemy poniżej. Zatem czytacie „Polskę Zbrojną”, ponieważ:

„Jest bardzo dobrym źródłem świeżych informacji dla osób zainteresowanych Wojskiem Polskim oraz tematami pokrewnymi. Mimo braku styczności z pewnymi technologiami, >>Polska Zbrojna<< jest w stanie przybliżyć je oraz rzucić nowe światło na ich użytkowanie. Często też przedstawia problematykę, z jaką muszą walczyć żołnierze, oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów poprzez podsuwanie odpowiednich artykułów prawnych. Cała redakcja także dba o wysoki poziom wydawanego miesięcznika pod względem językowym”.

„Uświadamia rzetelnie o Wojsku Polskim. Gdy służyłem w wojsku zasadniczym (jesień ‘96 – zima ‘98), byliście wybawieniem intelektualnym i świetnym źródłem informacji o wojsku w chwilach wytchnienia od zajęć oraz dostarczycielem rozrywki na pełnionych służbach!!!”.

„Pozwala mi czuć się żołnierzem, nie będąc nim”.

„Czytam i będę czytał do końca świata i jeszcze dłużej – nie wyobrażam sobie innej sytuacji”.

„Jest obecna w moim życiu od bardzo dawna. Kiedy jeszcze nie umiałem czytać, oglądałem tylko zdjęcia żołnierzy i >>sprzętów<< (tata przynosił codziennie gazetę do domu). Później już sam >>Polskę Zbrojną<< przynosiłem i przynoszę do domu. Czy znajdę następców?”.

„Działa na mnie lepiej niż lekarz. Tematy odnośnie do wojskowości ogromnie mnie interesują, a dzięki miesięcznikowi dużo się dowiaduję. Mogę zaplanować wyjazd na festyn lub Święto Wojska, ugotować z waszą pomocą zupę, kupić dobrą książkę lub obejrzeć film dzięki waszej rekomendacji”.

„Tu jest wszystko! Bum! Wybuchy! Czołgi! Pościgi! Nasze polskie oficery, generały, eksperty mądre rzeczy piszą, a zdjęcia jakościowo lepsze niż pierogi babci! I cena – cena gra rolę… Nawet ja, bezrobotny licealista, mogę pozwolić sobie na możliwość zobaczenia (prawdziwych!) polskich żołnierzy z bliska”.

REKLAMA

Piotr Zarzycki, Joanna Tańska

autor zdjęć: arch. prywatne Jacka Teuerle

dodaj komentarz

komentarze


10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
 
Wyjątkowy CWIX
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Wyzwania polskiej prezydencji
Ofensywa Tuchaczewskiego
Na legionowskim szpitalu zatknięto wiechę!
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Online z mistrzami sportu
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Z menażką na wakacje
Prezydent Duda jedzie do USA
Zagłosuj na „Wydarzenie historyczne roku”
Weterani w pasiece
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
Prezydent z wizytą w Drawsku
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Podchorążowie szkolą się na ORP „Iskra”
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Informacja Prasowa
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Żołnierze usuwają skutki powodzi
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Poprady dla zawiszaków
Powstaną kolejne strzelnice
16 sekund Liberatora
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Polskie porty bardziej otwarte
Współzawodnictwo rozwija
Testament Polski Walczącej
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Groty z granatnikiem
Ubiory ochronne z Maskpolu
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Most do współpracy
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
„Defender” – pracowity poligon saperów
Laserowa artyleria US Army
Kajmany na gąsienicach
Ogromne zainteresowanie Soną
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Kim przekracza granice
Wojsko przeciw wirusowi
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Response to Emergency
Amerykanie odmładzają F-16
F-16 kończą misję w Estonii
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Żołnierze w sztafecie pomocy
Fordy, a nie Nissany
Na misjach święta inne niż zwykle
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Nowe karabinki dla specjalsów
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Terytorialsi nie stracą dodatku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO