moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Znicz olimpijski zapłonął w południowokoreańskim Mungyeong

Prezydent Korei Południowej Park Geun-hye otworzyła VI Letnią Olimpiadę Wojskową. Ceremonia odbyła się na stadionie w Mungyeong. Uroczystość oglądało około siedem tysięcy widzów. Przed publicznością przemaszerowali w żołnierskich mundurach sportowcy ze 117 krajów. W defiladzie wzięli też udział reprezentanci Wojska Polskiego. Chorążym polskiej ekipy był szer. Jakub Wójcik.


Otwarcie wojskowych igrzysk odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Sportowców, zaproszonych gości i publiczność powitali Kim Sangki i Kim Kwanyong, przewodniczący komitetu organizacyjnego igrzysk. Podziękowali również płk. Abdulhakeem Alshano, prezydentowi Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM), za przyznanie Korei Południowej organizacji wojskowych igrzysk. Prezydent CISM z kolei wyraził wdzięczność Han Minkoo, południowokoreańskiemu ministrowi obrony, za podjęcie trudnego wyzwania. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali misję sportu wojskowego w niesieniu pokoju na świecie.

Zamiast flagi olimpijskiej na stadion w Mungyeong wniesiono flagę CISM i to ona zawisła na maszcie obok flagi kraju gospodarza wojskowej olimpiady. Zgodnie z ceremoniałem, 7045 sportowców biorących udział w igrzyskach złożyło olimpijskie ślubowanie o przestrzeganiu zasad walki fair-play. Przy owacji wszystkich widzów i sportowców, którzy po defiladzie zostali wciągnięci przez artystów biorących udział w pokazach do wspólnej zabawy, zapłonął olimpijski znicz.

Ceremonię otwarcia przygotowali znani specjaliści od układania scenariusza tego typu imprez: Han Jung-gu (kierował ceremoniami otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 roku) i Son Jin-chaek (organizował ceremonie otwarcia i zamknięcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2002 roku).

Święto sportu wojskowego w Mungyeong uświetniły pokazy akrobacji powietrznej w wykonaniu pilotów samolotów bojowych z grupy „Czarne Orły”, efektowne występy zawodników uprawiających taekwondo i spektakl przedstawiający historię i kulturę Korei Południowej.

Jacek Szustakowski z Mungyeong w Południowej Korei

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze

~obywatel
1443887340
Sportowcom trening z musztry by się przydał, wstyd że maszerują jak cywilbanda przebrana w mundur.
1D-D6-51-60

W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Młodzi medycy na poligonie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
„Wicher” na wodzie
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Gorący lipiec PKW Łotwa
Coraz więcej Alpha Scramble
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Cztery brygady, jeden cel
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
MON i MSZ o szczycie NATO
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Siatka antydronowa
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Dwa marzenia spełnione naraz
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Abordaż z polskim wsparciem
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Azjatycka szansa
Z prądem i pod prąd
Rok 2027 bez Air Show Radom
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Nowy ośrodek badań WIML
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Legion Medyczny na poligonie
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Drony na autopilocie
Wicher na morzu
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Oni strzegą naszego spokoju
Flanka pod strażą
Kartki sercem malowane
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO