moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze najlepsi w GROM Challenge

Podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 6 Brygady Powietrznodesantowej zostali zwycięzcami trzeciej edycji zawodów GROM Challenge. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król. Oba duety reprezentują 7 Brygadę Obrony Wybrzeża.


Szóstka zwycięzców przed rokiem również stanęła na podium. Najlepszym zespołom w klasyfikacji generalnej oraz zwycięskiemu duetowi mieszanemu i najstarszej parze, która ukończyła bieg gratulował prezydent RP Andrzej Duda. W rywalizacji mikstów triumfowali Justyna Matłacz i Łukasz Kulicki. Natomiast najstarszą parę, która ukończyła bieg tworzyli 50-letni Henryk Ambroch i 38-letni Patryk Aleksandrowicz.

Film: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

REKLAMA

W zawodach uczestniczyło 90 duetów. Bieg odbył się na dawnym poligonie GROM w Czerwonym Borze i jego okolicach. Organizatorzy chcieli w ten sposób oddać hołd twórcy jednostki generałowi Sławomirowi Petelickiemu.

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że jest pod wrażeniem trasy, którą musieli pokonać zawodnicy. – Jestem naprawdę pełen podziwu dla Państwa, że w właśnie tak uczciliście pamięć poleglych kolegów – podkreślił prezydent i podziękował organizatorom i zawodnikom.


Zwycięzcy imprezy, podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 16 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej, przed rokiem zajęli trzecie miejsce. W tym, przed biurem zawodów pojawili się jako pierwsi. Dzięki temu na mundury przypięli „jedynki". Po nich, w odstępach półminutowych sędziowie wypuszczali na trasę o długości około 22 km kolejne duety. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej po 2 godz. 58 min dotarli na metę. Po finiszu swoich najgroźniejszych rywali, nie mogli być jednak pewni końcowego zwycięstwa. O triumfie w zawodach nie decydował bowiem tylko wynik biegu. Do czasu spędzonego na trasie sędziowie doliczali bowiem karne minuty za błędy popełnione na punktach kontrolnych.


Po zsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że żołnierze „czerwonych beretów” są najlepsi. – Bardzo się cieszymy z wygranej. Trasa była ciężka, ale pomagaliśmy sobie nawzajem podczas biegu i przy pokonywaniu przeszkód – mówi ppor. Piotr Bartoszewski. – Kolega był lepiej ode mnie przygotowany do biegu. Nadawał tempo i na ostatnim odcinku to właśnie on dźwigał ten około 10-kilogramowy worek z ziemią – chwali partnera z teamu ppor. Rafał Serafin. – A w ogóle nie byłoby naszego sukcesu, gdyby nie pomoc w przygotowaniu do imprezy majora Piotra Rachonia, szefa sekcji wychowania fizycznego naszej Brygady – dodają obaj podporucznicy.Z duetem z 6 Brygady Powietrznodesantowej przegrały dwie pary z 7 Brygady Obrony Wybrzeża, które w tym roku dokonały roszad w składach w porównaniu do ubiegłorocznego biegu. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas służący w Słupsku, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król, którzy są żołnierzami 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. – Tym razem dobraliśmy się w pary pod względem przynależności do jednostek. Zgotowaliśmy sobie taką wewnątrzbrygadową rywalizację. Ale najważniejsze, że ponownie dwa zespoły reprezentujące „niebieskie berety" stanęły na podium – mówi plut. Artur Pelo, który tydzień temu wygrał jeden z biegów w ramach Biegu Morskiego Komandosa w Gdyni.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Komitet Wojskowy NATO o pandemii
 
Gotowi na „Defendera”
„Spartan” znów na Mazurach
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Patrioty z polskimi przyczepami
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Nowy wiceminister w MON
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Podchorążowie za sterami Bielików
Ćwiczenia z torpedą
Specjalsi świętują
Agent w generalskich szlifach
Przeciwlotnicza Sona
Obradowała Rada Gabinetowa
Polskie porty bardziej otwarte
Amerykanie odmładzają F-16
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Na zakupy do sklepu AMW
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Army of Medics
Rubiny w walce z epidemią
Partyzanci rozgromili ubeków
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
NATO walczy z koronawirusem
Prawdziwi wojownicy
Online z mistrzami sportu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Kierunek: Drawsko Pomorskie
MON nie wycofuje się z MSPO
Święto żołnierzy służących na misjach
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Pracowity tydzień flotylli
Ostatnie prace przed „Defenderem”
„Ratownik” od nowa
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Białe noce podhalańczyków
F-16 kończą misję w Estonii
Wojsko przeciw wirusowi
Widzieć i nie być widzianym
Sukcesy sportowców w mundurach
Terytorialsi nie stracą dodatku
„Harpun” do walki
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Na misjach święta inne niż zwykle
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
Co z tegorocznym MSPO?
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO