moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze najlepsi w GROM Challenge

Podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 6 Brygady Powietrznodesantowej zostali zwycięzcami trzeciej edycji zawodów GROM Challenge. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król. Oba duety reprezentują 7 Brygadę Obrony Wybrzeża.


Szóstka zwycięzców przed rokiem również stanęła na podium. Najlepszym zespołom w klasyfikacji generalnej oraz zwycięskiemu duetowi mieszanemu i najstarszej parze, która ukończyła bieg gratulował prezydent RP Andrzej Duda. W rywalizacji mikstów triumfowali Justyna Matłacz i Łukasz Kulicki. Natomiast najstarszą parę, która ukończyła bieg tworzyli 50-letni Henryk Ambroch i 38-letni Patryk Aleksandrowicz.

Film: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

W zawodach uczestniczyło 90 duetów. Bieg odbył się na dawnym poligonie GROM w Czerwonym Borze i jego okolicach. Organizatorzy chcieli w ten sposób oddać hołd twórcy jednostki generałowi Sławomirowi Petelickiemu.

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że jest pod wrażeniem trasy, którą musieli pokonać zawodnicy. – Jestem naprawdę pełen podziwu dla Państwa, że w właśnie tak uczciliście pamięć poleglych kolegów – podkreślił prezydent i podziękował organizatorom i zawodnikom.


Zwycięzcy imprezy, podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 16 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej, przed rokiem zajęli trzecie miejsce. W tym, przed biurem zawodów pojawili się jako pierwsi. Dzięki temu na mundury przypięli „jedynki". Po nich, w odstępach półminutowych sędziowie wypuszczali na trasę o długości około 22 km kolejne duety. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej po 2 godz. 58 min dotarli na metę. Po finiszu swoich najgroźniejszych rywali, nie mogli być jednak pewni końcowego zwycięstwa. O triumfie w zawodach nie decydował bowiem tylko wynik biegu. Do czasu spędzonego na trasie sędziowie doliczali bowiem karne minuty za błędy popełnione na punktach kontrolnych.


Po zsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że żołnierze „czerwonych beretów” są najlepsi. – Bardzo się cieszymy z wygranej. Trasa była ciężka, ale pomagaliśmy sobie nawzajem podczas biegu i przy pokonywaniu przeszkód – mówi ppor. Piotr Bartoszewski. – Kolega był lepiej ode mnie przygotowany do biegu. Nadawał tempo i na ostatnim odcinku to właśnie on dźwigał ten około 10-kilogramowy worek z ziemią – chwali partnera z teamu ppor. Rafał Serafin. – A w ogóle nie byłoby naszego sukcesu, gdyby nie pomoc w przygotowaniu do imprezy majora Piotra Rachonia, szefa sekcji wychowania fizycznego naszej Brygady – dodają obaj podporucznicy.Z duetem z 6 Brygady Powietrznodesantowej przegrały dwie pary z 7 Brygady Obrony Wybrzeża, które w tym roku dokonały roszad w składach w porównaniu do ubiegłorocznego biegu. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas służący w Słupsku, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król, którzy są żołnierzami 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. – Tym razem dobraliśmy się w pary pod względem przynależności do jednostek. Zgotowaliśmy sobie taką wewnątrzbrygadową rywalizację. Ale najważniejsze, że ponownie dwa zespoły reprezentujące „niebieskie berety" stanęły na podium – mówi plut. Artur Pelo, który tydzień temu wygrał jeden z biegów w ramach Biegu Morskiego Komandosa w Gdyni.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Szkoła Orląt będzie Akademią
Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Inwestycje w Pionki
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
PGZ i Leonardo chcą zbudować Kruka
„Kościuszko” na oceanie
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Czarna Dywizja najlepsza na spartakiadzie
Powstaje spis powstańców wielkopolskich
Sojusz jak wspólna pięść
„Milion zza oceanu”, czyli Polacy w armii USA
MON na lato dla dzieci żołnierzy
16–31 lipca – polskie oddziały na rosyjskiej ziemi
Sky is the Limit
Polskie Bryzy nad Afryką
Polityka fałszywego uśmiechu
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
„Kormoran” opuścił Bałtyk
Wojownicy nad morzem
Cel: bezpieczne lotnisko
Eastern Flank Pillar
Amerykanie w LITPOLUKRBRIG
„Walka czołgów” – kolejne starcie
34 medale żołnierzy na mistrzostwach Polski
Pamięci Polaków pomordowanych na Wołyniu
Pożegnanie pilota MiG-a-29
Frontowe miasta Legionów Polskich
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Katastrofa myśliwca MiG-29. Pilot nie żyje
Jak nas widzą, czyli Polska w oczach żołnierzy US Army
Pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej
Terytorialsi w urzędach
Polska delegacja w drodze do Brukseli
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
System dowodzenia dla wojsk lądowych
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”
Prezydent i szef MON-u na Łotwie
Piłkarze z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Spadochroniarze skakali po medale
Igrzyska dla niezwyciężonych
Płonący tor przeszkód
Sukces Trumpa czy Kima?
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Polak znaczy skazaniec
Francja inwestuje w obronność
Strzelcy ćwiczą z podhalańczykami
Armia zyskała 323 nowych oficerów
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
„Sophia”: druga zmiana po certyfikacji
Szkolenie Legii Akademickiej we Wrocławiu
Unitarka terytorialsów
Posłowie o „Wiśle” i PGZ
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO