moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z medalami w pięcioboju

St. szer. Oktawia Nowacka została mistrzynią Polski w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach rozgrywanych w Drzonkowie pod Zieloną Górą w rywalizacji mężczyzn srebrny medal zdobył szer. Michał Gralewski, a brązowy st. szer. Remigiusz Golis. Kolejne miejsca zajęli: 4. szer. rez. Szymon Staśkiewicz, 5. szer. Jarosław Świderski i 6. szer. Łukasz Klekot.

St. szer. Oktawia Nowacka po raz czwarty stanęła na podium seniorskich mistrzostw Polski.

O podium mistrzostw Polski wśród seniorek walczyły ze sobą medalistki ubiegłorocznej rywalizacji. Wówczas złoto zdobyła Anna Maliszewska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Żoliborz Warszawa, a srebro st. szer. Oktawia Nowacka z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Stowarzyszenia Pięciobój Polski Centralny Wojskowy Klub Sportowy Legia Warszawa. Brązowy medal odebrała zaś Aleksandra Skarzyńska z UKS G8 Bielany Warszawa. Tym razem Nowacka z Maliszewską zamieniły się miejscami.

St. szer. Oktawia Nowacka triumfowała z wynikiem 1398 punktów. Annę Maliszewską wyprzedziła o 14 oczek, a Aleksandrę Skarzyńską o 33. Reprezentantka zegrzyńskiego WZS wywalczyła dzisiaj swój pierwszy złoty medal w kategorii seniorek. To jej czwarty krążek indywidualny w mistrzostwach kraju. W 2013 i 2014 roku była srebrną medalistką, a w 2010 roku – brązową. W formule otwartej mistrzostw Polski w pentatlonie rywalizowało dzisiaj w Drzonkowie 36 zawodniczek.

Dwóch żołnierzy na podium

O medale mistrzostw kraju wśród seniorów walczyli brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata w Berlinie: szer. Jarosław Świderski (medal w drużynie oraz sztafecie mężczyzn), szer. Michał Gralewski, Sebastian Stasiak (obaj w drużynie) i szer. rez. Szymon Staśkiewicz (w sztafecie mężczyzn). Po czterech konkurencjach prowadzili Staśkiewicz i Świderski. Obaj jednak w kończącej rywalizację jeździe konnej stracili szansę na podium. Złoto po raz pierwszy w karierze wywalczył Stasiak. Zawodnik UKS Żoliborz uzyskał 1498 punktów i o 29 wyprzedził szer. Michała Gralewskiego z WZS Zegrze i UKS Żoliborz oraz o 32 punkty st. szer. Remigiusza Golisa z UKS G8 Bielany. Szer. rez. Szymon Staśkiewicz z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków był czwarty (z wynikiem 1461 oczek), szer. Jarosław Świderski z WZS Zegrze i UKS G8 Bielany – piąty (1439), a szer. Łukasz Klekot z 10 Brygady Kawalerii Pancernej i ZKS Drzonków – szósty (1427).

St. szer. Remigiusz Golis wywalczył w Drzonkowie swój piąty indywidualny medal mistrzostw kraju w kategorii seniorów.

– Sporą niespodziankę sprawili swoimi medalami Gralewski i Golis. Nieoczekiwanie poza podium wylądowali zaś Staśkiewicz i Świderski – mówi st. szer. Marcin Horbacz z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, sześciokrotny mistrz Polski w pięcioboju nowoczesnym (w latach 2001-2005 i z 2009 roku). – Staśkiewicz i Świderski po czterech konkurencjach prowadzili z takim samym dorobkiem punktów. Na parkurze na dwóch-trzech przeszkodach mieli chwile wahania i szybko zaczęli tracić punkty. Ich słabość wykorzystali rywale, ale taki jest sport – dodaje olimpijczyk z Aten i Pekinu.

Wojskowe igrzyska nie dla szer. Łukasza Klekota

St. szer. Marcin Horbacz, który przed trzema laty zakończył pięciobojową karierę, podczas tegorocznej Spartakiady Wiosennej Wojska Polskiego walczył o medale w pływaniu dla 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej wraz z szer. Łukaszem Klekotem. W Drzonkowie jego kolega z 11 LDKPanc rywalizował nie tylko o miejsce na podium mistrzostw kraju, ale przede wszystkim o przepustkę na VI Letnią Olimpiadę Wojskową w Korei Południowej. Gwarancją wyjazdu na wojskowe igrzyska był dla Klekota – mistrza Polski z 2010, 2011 i 2014 roku – złoty medal. – Dla Łukasza to był najważniejszy start w tym sezonie. Jednak poza szermierką, tracił w każdej konkurencji nieco punktów. Spodziewałem się, że popłynie o trzy sekundy szybciej. Liczyłem też, że uzyska lepszy wynik w biegu połączonym ze strzelaniem. Niestety, od roku nie startował w ważnej imprezie i to odbiło się na jego występie – przyznaje Horbacz.

W rywalizacji mężczyzn o medale w formule otwartej mistrzostw Polski walczyło 43 zawodników. Mistrz Polski Sebastian Stasiak był również najlepszy w klasyfikacji otwartych MP. W czołowej dziesiątce uplasowało się czterech gości zagranicznych. Drugi był Białorusin Kirił Kasjanik, szósty Białorusin Mikałaj Hajanouski, siódmy Japończyk Shinya Fuji, a ósmy Łotysz Pavels Svecovs.

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Centrum dla Viperów w Łodzi?
 
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
They Train Together, They Fight Together
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Klasy wojskowe po nowemu
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Arsenał Iranu
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Darłowo czeka na śmigłowce
Obradowała Rada Gabinetowa
Umowa na Harpie podpisana!
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Własne interesy Europy
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Nowy wiceminister w MON
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Żyj zdrowiej
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Symulatory strzelań Rosomaków
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Podziemna potęga
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Krwawe walki o Monte Cassino
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Czerwoni w odwrocie
O Patriotach na WAT
Chciałem walczyć z Niemcami
Rywalizacja strzelców wyborowych
Nauka zimowego pływania
Ważka bliżej
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Double Eagle po nowemu
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Iran uderza w USA
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Defense Without Politics
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
For the Right Cause
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
We Are All Darfur
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
USA nie zacznie wojny z Iranem
Szturmani na Lipie
Iskra – dama polskiego lotnictwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO