Kajakarze górscy z medalem na Słowacji

St. szer. Mateusz Polaczyk z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczył srebrny medal na zawodach o Puchar Świata kajakarzy górskich, które odbyły się na Słowacji. Wraz z Dariuszem Popielą i Maciejem Okręglakiem zajął drugie miejsce w wyścigu drużynowym K1x3. W rywalizacji indywidualnej najlepiej z Polaków spisał się Maciej Okręglak – był dziewiąty.

Na torze w słowackim mieście Liptovský Mikuláš wszystkie drużyny, które zajęły miejsca na podium, nie miały doliczonych karnych sekund. Najszybsi byli Australijczycy. Trzeci z nich minął metę z wynikiem 104,77 s. Z kolei trzeci z biało-czerwonych był wolniejszy o 0,44 s. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Słowenii, którzy uzyskali czas 105,72 s.

Sporego pecha mieli reprezentanci gospodarzy. Słowacy najszybciej pokonali trasę. Uzyskali wynik 102,65 s. Jednak popełnili dwa błędy na bramkach i po doliczeniu 4 s kary zakończyli rywalizację na piątej pozycji. Z czasem 106,16 s wyprzedzili ich Czesi, którzy popełnili jeden błąd na trasie przejazdu. Szóstą pozycję w stawce 18 zespołów zajęli Hiszpanie. Uzyskali wynik 107,81 s.

W rywalizacji indywidualnej złoty medal wywalczył Francuz Mathieu Biazizzo. Zwycięzca pokonał trasę w 88,86 s. Co ciekawe, cała dziesiątka finalistów w ostatnim przejeździe nie popełniła żadnego błędu. Srebrny medal zdobył Czech Vavrinec Hradicek (z czasem 91,34 s), a brązowy Słowak Peter Kauzer (92,35 s). Jedyny z Polaków, który zakwalifikował się do finału – Maciej Okręglak zajął dziewiątą pozycję (96,13 s).