moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pięciobojowe sztafety na medal

Dwa brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski już na otwarciu 55. Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. W sztafecie mężczyzn trzecią lokatę zajęli szer. rez. Szymon Staśkiewicz i szer. Jarosław Świderski. Natomiast brąz w sztafecie kobiet wywalczyły st. szer. Oktawia Nowacka i Aleksandra Skarzyńska. Gospodarzem czempionatu, który zakończy się 5 lipca, jest Berlin.

St. szer. Oktawia Nowacka.

Przed rokiem kibice czekali na medal biało-czerwonych do ostatniego dnia mistrzostw świata. Brąz wywalczyli w sztafecie mieszanej st. szer. Oktawia Nowacka z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Szymon Staśkiewicz, zawodnik z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków, który dzień po zdobyciu medalu rozpoczął we Wrocławiu kurs przygotowujący do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych.

Tym razem nasi reprezentanci stanęli na podium dużo szybciej, bo już po rozegraniu pierwszych konkurencji. W sztafecie mężczyzn triumfował w Berlinie duet gospodarzy w składzie Marvin Faly Dogue i Alexander Nobis. Niemcy zgromadzili 1544 punkty i o cztery wyprzedzili Rosjan – Aleksandra Kukarina i Kirilla Bieljakowa. Szer. rez. Szymon Staśkiewicz i szer. Jarosław Świderski z zegrzyńskiego WZS stracili do Rosjan 20 oczek i o tyle samo wyprzedzili czwartych na mecie Ukraińców.

Biało-czerwoni nie rozpoczęli jednak rywalizacji o medal najlepiej. W pierwszej konkurencji – pływaniu – zajęli 11. pozycję na 18 duetów. Po szermierce Polacy awansowali na czwartą lokatę, a po jeździe konnej przesunęli się w klasyfikacji o oczko wyżej. Na starcie biegu przełajowego połączonego ze strzelaniem Rosjanie mieli dziewięć sekund przewagi nad Włochami i 11 s nad Polakami. Duetowi z Rosji nie udało się jednak obronić pierwszej lokaty, a Włochom drugiej. Na pierwsze miejsce awansowali Niemcy, na drugie spadli Rosjanie, a trzecie utrzymali Polacy. Włosi fatalnie spisali się w ostatniej konkurencji – rywalizację ukończyli na 11. pozycji.

Niezwykle emocjonująca była ostatnia konkurencja w sztafecie kobiet. Po pływaniu, szermierce i jeździe konnej pierwsze miejsce z 843 punktami zajmowały Włoszki. Pięć punktów mniej miały Chinki, po 829 oczek zgromadziły Rosjanki i Niemki, a o jedno mniej Litwinki. Polki – z 817 punktami – były szóste. Biegnąca na pierwszej zmianie Aleksandra Skarzyńska biegła i strzelała wyśmienicie. Do strefy zmian dobiegła na drugiej pozycji za prowadzącą Chinką. Druga z Polek – st. szer. Oktawia Nowacka – dała się wyprzedzić na trasie Litwince Linie Batuleviciute. Na finiszu Polka i Litwinka stoczyły zaciętą walkę o srebro. Zwycięsko wyszła z niej rywalka Nowackiej, która była szybsza o sekundę. Prowadząca Chinka ukończyła bieg 18–19 sekund przed goniącym ją duetem polsko-litewskim.

Polki po pływaniu zajmowały 10. pozycję na 17 sztafet. Po rywalizacji na szermierczej planszy Nowacka ze Skarzyńską awansowały na piątą lokatę. W jeździe konnej nasze pięcioboistki zanotowały 10. wynik i w klasyfikacji łącznej spadły na szóste miejsce. W biegu połączonym ze strzelaniem szybsze od Polek były tylko Białorusinki, które dzięki temu awansowały na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Włoszki w ostatniej konkurencji wypadły słabo. Z 12. wynikiem w biegu ze strzelaniem w końcowej klasyfikacji spadły na dziewiąte miejsce.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
 
Polska nie pozostanie osamotniona
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Chorwacki test polskich kadetów
Śląskie sceny z życia
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Selekcja w pigułce
Modernizacja Sokołów
Nowa misja i nowy sprzęt
Iranian Chess Game
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Z maratonu programowania do wojska
Thin Blue Line
Modernizacja starów 266
Stalin czekał i kalkulował
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Nowy wiceminister w MON
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Cienka niebieska linia
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Rozpoczynamy nową erę
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Agresja sowieckiego kolosa
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Dead to the World
Klasy wojskowe po nowemu
Wojsko wraca do Łomży
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
GROM Challenge
Polscy nurkowie na Islandii
Sprawdzają Brutusa
Głos (z) płonącej Warszawy
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Pamięć o tragedii
Umowa na Feniksy
A Torn Subcontinent
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Irańskie szachy
„Górale” zdobywają miasto
Oko na Europę
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Polscy weterani i książę Harry
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
W Indiach mieli swój drugi dom
Jedna misja, jeden zespół
Samochód do desantowania
Terytorialsi na wysokościach
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Walka i dyplomacja

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO