Twardy wywalczył puchar dyrektora WIW

Drużyna Twardego Świętoszów pokonała 2:1 Kawalerię Tomaszów Mazowiecki w meczu o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Trofeum od płk. Dariusza Kacperczyka, dyrektora WIW, odebrał ppłk Mariusz Bolecki, prezes zwycięskiego zespołu. Mecz rozegrano z okazji święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Pierwszy w historii pojedynek drużyn złożonych w większości z żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej i 25 Brygady Kawalerii Powietrznej odbył się w Tomaszowie Mazowieckim. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji oglądało go około stu widzów. Spotkanie o prymat w Wojsku Polskim było bardzo emocjonujące. Pierwszego gola strzelił w dziewiątej minucie szer. Tomasz Stańczyk. Wynik meczu wyrównał w 13. minucie kapral Dariusz Łojko, strzelec 26 goli dla Twardego w sezonie 2014/15. Zwycięską bramkę zdobył w 33. minucie st. szer. Krystian Chruścicki. Wszyscy strzelcy otrzymali biografię Jerzego Dudka napisaną przez Dariusza Kurowskiego wraz z autografem słynnego bramkarza.

Film: Jacek Szustakowski / polska-zbrojna.pl

– Mecz o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego w Warszawie bardzo uatrakcyjnił obchody święta naszej brygady. Mam nadzieję, że nie było to ostatnie tego typu spotkanie – mówi płk dr Stanisław Kaczyński, dowódca 25 BKPow. – Pojedynek mógł się podobać kibicom. Piłkarze obu drużyn zaprezentowali niezły poziom. Na zawodnikach Twardego i Kawalerii można zbudować trzon reprezentacji Wojska Polskiego, która by mogła powrócić do rywalizacji pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego – twierdzi płk w st. spocz. Wojciech Piekarski, były wieloletni kierownik działu sportowego gazet codziennych Wojska Polskiego oraz tygodnika „Polska Zbrojna”.

– Cieszymy się ze zwycięstwa i ze zdobycia okazałego pucharu. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z okazji święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej zapoczątkuje kolejne pomiędzy drużynami Twardego i Kawalerii – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes świętoszowskiego klubu. – Możliwe, że do rewanżu dojdzie już 8 sierpnia – dodaje prezes Twardego.

Drużyny Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria i Piłkarskiego Klubu Sportowego Twardy są obecnie jedynymi w Polsce, które mają tak bliskie związki z wojskiem i biorą udział w regularnych rozgrywkach ligowych. Od nowego sezonu 2015/16 obie wojskowe jedenastki będą występowały na boiskach klasy okręgowej: Twardy – jeleniogórskiej, a Kawaleria – piotrkowskiej. Świętoszowianie w zakończonym przed kilkoma dniami sezonie byli bliscy awansu do IV ligi dolnośląskiej, zaś tomaszowianie po rocznej przerwie powrócili do „okręgówki”.