moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Najlepsi strzelcy wśród dziennikarzy

Ponad 120 zawodników wystartowało w tegorocznych Mistrzostwach Strzeleckich Dziennikarzy. Zawody, które odbywały się we Wrocławiu, były jednocześnie VI Memoriałem redaktora Stanisława Łapety, pomysłodawcy imprezy.

Na XXXIV Mistrzostwach Strzeleckich Dziennikarzy zameldowało się 122 zawodników, których podzielono na dwie kategorie: dziennikarzy i sponsorów. Rywalizowali oni indywidualnie oraz zespołowo. Zawodnicy strzelali z pistoletu pneumatycznego i karabinka kbks.

W klasyfikacji drużynowej wystartowało 13 zespołów. Wśród dziennikarzy triumfowała ekipa „Auto Zwiadu" w składzie: Piotr Grygorowicz, Daniel Puchała i Maciej Puchała. Dziennikarze z ogólnopolskiego programu telewizyjnego uzyskali 464 punkty. Drugą lokatę, z 378 pkt., wywalczyła drużyna Stowarzyszenia Dziennikarzy RP (Adam Hilczuk, Ilona Golec, Bronisław Bubiak). O trzecie miejsce rywalizowały dwa wojskowe zespoły. Ostatecznie, na podium stanęli reprezentanci ukazującego się przed laty tygodnika „Żołnierska Rzecz": ppłk rez. Witold Rynkiewicz, mjr rez. Dariusz Piotrowski i st. chor. w st. spocz. Ryszard Mulek. Zdobyli oni 368 pkt. i wyprzedzili zaledwie jednym punktem zespół „Polski Zbrojnej” (płk Dariusz Kacperczyk, mjr w st. spocz. Stanisław Radziszewski, Bogusław Politowski).


W rywalizacji drużyn sponsorów najlepsi okazali się zawodnicy Bractwa Kurkowego Husarz (430 pkt). W zwycięskim zespole walczyli: Tomasz Węgrzynowski, Daniel Popiel i Ireneusz Poszwiński. Drugą lokatę zajęli reprezentanci Parku Handlowego Bielany (417 pkt). Trzecie miejsce przypadło ekipie z Dowództwa Garnizonu Wrocław (415 pkt).
 
Klasyfikację indywidualną w kategorii dziennikarzy wygrał Piotr Grygorowicz z programu telewizyjnego „Moto Sfera" (uzyskał 160 pkt). Drugie miejsce, z wynikiem o trzy oczka gorszym, zajął Daniel Puchała („Moto Sfera"). Trzecią lokatę, ze 147 pkt., wywalczył Maciej Puchała („Auto Zwiad").

W rywalizacji pań najlepsza była Ilona Golec, reprezentantka Stowarzyszenia Dziennikarzy RP (140 pkt). Z kolei w kategorii sponsorów najlepszy wynik - 161 pkt. - uzyskał Norbert Spychała z Parku Handlowego Bielany.

Mistrzostwa zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Dolny Śląsk. Zawody odbywały się na strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk. Jednym z patronów medialnych imprezy była "Polska Zbrojna".


Pomysłodawcą strzeleckiej imprezy dla mediów był starszy chorąży sztabowy Stanisław Łapeta (1931-2008). Przez ponad 40 lat był dziennikarzem wojskowym oraz wieloletnim działaczem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Najdłużej współpracował z działem sportowym Gazety Codziennej Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności" - poprzedniczki dziennika, tygodnika i miesięcznika „Polska Zbrojna". Redaktor Łapeta był pomysłodawcą Mistrzostw Strzeleckich Dziennikarzy i przez 28 lat ich głównym organizatorem. Teraz tę rolę przejął st. chor. w st. spocz. Ryszard Mulek, który pracował ze Stanisławem Łapetą w tygodniku Śląskiego Okręgu Wojskowego „Żołnierska Rzecz".

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Królowa wspinaczki kończy karierę
Wsparcie ma znaczenie
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Prezydent RP o szczycie NATO
Barakudy z Polski
US Army zaprasza do świętowania
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Dronowy kierunek przyszłości
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Orka dobiła do brzegu
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Nadchodzą zmiany
Anglicy znów uciekną z obozu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
NATO liczy wydatki przed szczytem
Od dronów po lufy armatnie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Poznański gen wolności
Pilny apel o rakiety do Patriotów
„Iks” nasz powszedni
Miliardy na obronność
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
USA znów uderzyły w Iran
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Bez zmian w emeryturach
Zatrzymać drona
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Domek Pilota w LAW otwarty
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
SKON o budżecie MON-u
NATO zwiększy produkcję broni
Równanie z „Iksem”
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Tropem tajemnic z przeszłości
Sojusznicza medycyna pola walki
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Śmierć w sercu Azji
Twarzą w twarz
Szermierze i pięściarki na podium
Podróż w ciemność
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Priorytety na szczyt NATO
Zbrodnicza farsa
PKW Irak zostaje w Jordanii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Niebo bez dominacji
Ważne decyzje w Brukseli
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Promocja oficerska na WAT
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Przełomowe porozumienie
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Na straży odporności Polski
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Airbus A330 MRTT
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Apetyt Smoka rośnie
Polski wkład w operację „Overlord”
Przełomowe zdolności artylerzystów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO