moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Najlepsi strzelcy wśród dziennikarzy

Ponad 120 zawodników wystartowało w tegorocznych Mistrzostwach Strzeleckich Dziennikarzy. Zawody, które odbywały się we Wrocławiu, były jednocześnie VI Memoriałem redaktora Stanisława Łapety, pomysłodawcy imprezy.

Na XXXIV Mistrzostwach Strzeleckich Dziennikarzy zameldowało się 122 zawodników, których podzielono na dwie kategorie: dziennikarzy i sponsorów. Rywalizowali oni indywidualnie oraz zespołowo. Zawodnicy strzelali z pistoletu pneumatycznego i karabinka kbks.

W klasyfikacji drużynowej wystartowało 13 zespołów. Wśród dziennikarzy triumfowała ekipa „Auto Zwiadu" w składzie: Piotr Grygorowicz, Daniel Puchała i Maciej Puchała. Dziennikarze z ogólnopolskiego programu telewizyjnego uzyskali 464 punkty. Drugą lokatę, z 378 pkt., wywalczyła drużyna Stowarzyszenia Dziennikarzy RP (Adam Hilczuk, Ilona Golec, Bronisław Bubiak). O trzecie miejsce rywalizowały dwa wojskowe zespoły. Ostatecznie, na podium stanęli reprezentanci ukazującego się przed laty tygodnika „Żołnierska Rzecz": ppłk rez. Witold Rynkiewicz, mjr rez. Dariusz Piotrowski i st. chor. w st. spocz. Ryszard Mulek. Zdobyli oni 368 pkt. i wyprzedzili zaledwie jednym punktem zespół „Polski Zbrojnej” (płk Dariusz Kacperczyk, mjr w st. spocz. Stanisław Radziszewski, Bogusław Politowski).


W rywalizacji drużyn sponsorów najlepsi okazali się zawodnicy Bractwa Kurkowego Husarz (430 pkt). W zwycięskim zespole walczyli: Tomasz Węgrzynowski, Daniel Popiel i Ireneusz Poszwiński. Drugą lokatę zajęli reprezentanci Parku Handlowego Bielany (417 pkt). Trzecie miejsce przypadło ekipie z Dowództwa Garnizonu Wrocław (415 pkt).
 
Klasyfikację indywidualną w kategorii dziennikarzy wygrał Piotr Grygorowicz z programu telewizyjnego „Moto Sfera" (uzyskał 160 pkt). Drugie miejsce, z wynikiem o trzy oczka gorszym, zajął Daniel Puchała („Moto Sfera"). Trzecią lokatę, ze 147 pkt., wywalczył Maciej Puchała („Auto Zwiad").

W rywalizacji pań najlepsza była Ilona Golec, reprezentantka Stowarzyszenia Dziennikarzy RP (140 pkt). Z kolei w kategorii sponsorów najlepszy wynik - 161 pkt. - uzyskał Norbert Spychała z Parku Handlowego Bielany.

Mistrzostwa zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Dolny Śląsk. Zawody odbywały się na strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk. Jednym z patronów medialnych imprezy była "Polska Zbrojna".


Pomysłodawcą strzeleckiej imprezy dla mediów był starszy chorąży sztabowy Stanisław Łapeta (1931-2008). Przez ponad 40 lat był dziennikarzem wojskowym oraz wieloletnim działaczem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Najdłużej współpracował z działem sportowym Gazety Codziennej Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności" - poprzedniczki dziennika, tygodnika i miesięcznika „Polska Zbrojna". Redaktor Łapeta był pomysłodawcą Mistrzostw Strzeleckich Dziennikarzy i przez 28 lat ich głównym organizatorem. Teraz tę rolę przejął st. chor. w st. spocz. Ryszard Mulek, który pracował ze Stanisławem Łapetą w tygodniku Śląskiego Okręgu Wojskowego „Żołnierska Rzecz".

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Wielofunkcyjny scyzoryk
 
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Najpierw „Sonda”, później promocja
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Strzelać nauczyłem się sam
Śladami Pierwszej Pancernej
Szukamy następcy Herculesa
Wozy amunicyjne do Raków
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
„Pułaski” wrócił do kraju
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Zielonka dla Patriotów
Rozpoczynamy nową erę
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Przysięga śląskich terytorialsów
Sprawdzają Brutusa
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
Jedna misja, jeden zespół
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Spełniliśmy swój obowiązek
Preselekcja u komandosów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
A Torn Subcontinent
Warszawa walczy, wracamy
Amerykańska przyszłość WZL
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Wojna wywiadów
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
A Wave of Alliances
Rivalry on Closed Sea
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Od sojusznika do kata
Cienka niebieska linia
Desant z transportowca-giganta
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
Obrady Rady Unii Europejskiej
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
High Confidence Operations
Piknik ze smakiem
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Przez krew zdobyty Śląsk
Czarny odchodzi do cywila
Irańskie szachy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO