moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Czas na żurnalistów

Zaledwie pół roku temu odbyły się Mistrzostwa Strzeleckie Dziennikarzy, a dzisiaj najwyższa już pora rozpocząć przygotowania do kolejnej edycji strzeleckich mistrzostw. XXXIV Mistrzostwa Strzeleckie Dziennikarzy, będące jednocześnie VI Memoriałem redaktora Stanisława ŁAPETY*, odbędą się 22 maja 2015 roku, na gościnnej strzelnicy WKS Śląsk przy ulicy Świątnickiej 36 we Wrocławiu.

XXIV Mistrzostwa Strzeleckie Dziennikarzy

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: Wojewoda Dolnośląski – Tomasz Smolarz oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski. Natomiast Polska Zbrojna została patronem medialnym mistrzostw.

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Dolny Śląsk, które jest organizatorem mistrzost do udziału w nich zaprasza wszystkich chętnych dziennikarzy oraz zespoły reprezentujące poszczególne redakcje. Podobnie, jak w latach ubiegłych, zawodnicy rywalizować będą indywidualnie i zespołowo w dwóch konkurencjach, w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego i karabinka kbks.

- Liczymy, że wśród strzelających nie zabraknie reprezentantów Polski Zbrojnej – mówi Ryszard Mulek, członek Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk oraz główny organizator Mistrzostw Strzeleckich Dziennikarzy. - W ubiegłym roku, w kategorii indywidualnej najcelniejszym okiem wykazał się  Dariusz Kacperczyk,  dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego (WIW jest wydawcą Polski Zbrojnej)  Natomiast w kategorii zespołowej drużyna Polski Zbrojnej w składzie: Dariusz Kacperczyk, Stanisław Radziszewski - emerytowany dziennikarz prasy wojskowej oraz Bogdan Politowski dziennikarz portalu polska-zbrojna pl zajęła drugie miejsce.

Zgłoszenia indywidualne i zespołowe należy kierować do dnia 15 maja 2015 roku do Sekretariatu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk pod numer telefonu/faxu: 071 341 87 60  lub na  e-mail: sdrp.wroc@interia.pl.

Zakończenie mistrzostw odbędzie się w uroczystej oprawie z udziałem przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, mediów i firm sponsorujących zawody. Najlepsi strzelcy zostaną wyróżnieni pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziana jest grochówka i kiełbaski z grilla. Rozpoczęcie i zakończenie mistrzostw uświetni salwa armatnia w wykonaniu „kanonierów” z Bractwa Kurkowego Husarz. Uczestnikom  zawodów pobyt na strzelnicy umili zespół muzyczny Jolanty i Henryka Macałów.

* Stanisław Łapeta, zmarły w 2008 roku, przez ponad 40 lat był dziennikarzem prasy wojskowej oraz wieloletnim działaczem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, a także organizatorem wielu imprez sportowych i rekreacyjnych dla dolnośląskiego środowiska dziennikarskiego. On też był twórcą Mistrzostw Strzeleckich Dziennikarzy i przez 28 lat ich głównym organizatorem.

RM

PZ

autor zdjęć: PZ

dodaj komentarz

komentarze


Sukces Polaka w biegu z marines
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Arteterapia dla weteranów
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Męska sprawa: profilaktyka
Koniec dzieciństwa
Nowe zasady dla kobiet w armii
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Poszukiwania szczątków rosyjskich dronów wstrzymane
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Odznaczenia za wzorową służbę
Komisja Obrony za Bezpiecznym Bałtykiem
Kolejny kontrakt Dezametu
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Starcie pancerniaków
Polski „Wiking” dla Danii
Nie daj się zhakować
Rusza program „wGotowości”
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Pięściarska uczta w Suwałkach
Zasiać strach w szeregach wroga
Brytyjczycy na wschodniej straży
Mity i manipulacje
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
MiG-i-29 znów przechwyciły rosyjski samolot
Mundurowi z benefitami
Sportowcy na poligonie
Kircholm 1605
Gdy ucichnie artyleria
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Inwestycja w bezpieczeństwo
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania
„Road Runner” w Libanie
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Wellington „Zosia” znad Bremy
Jesteśmy dziećmi wolności
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Prof. Ilnicki – lekarz żołnierskich dusz
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Renault FT-17 – pierwszy czołg odrodzonej Polski
Kaman – domknięcie historii
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Szkolenia obronne tuż-tuż. Instruktorzy uczą się przekazywać wiedzę
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Marynarze mają nowe motorówki
Standardy NATO w Siedlcach
Awanse w dniu narodowego święta
Abolicja dla ochotników
Tomahawki dla Ukrainy? Pentagon mówi „tak”, Trump mówi „nie”
Czy to już wojna?
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
OPW budują świadomość obronną
Dzień wart stu lat
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Marynarze podjęli wyzwanie
Pierwsze Rosomaki w Załuskach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO