moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Konferencja naukowa „Inteligentna Obrona - Smart Defence"

Konferencja naukowa „Inteligentna Obrona - Smart Defence" – strategiczne podejście do osiągania zdolności obronnych państwa i sojuszu odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku w Akademii Obrony Narodowej.

 

 

Celem konferencji będzie wypracowanie wniosków przydatnych do rozwiązania problemu badawczego w postaci następującego pytania: Czy w kontekście ograniczonych możliwości budżetowych „Inteligentna Obrona” stanie się [może stać się] rozwiązaniem pozwalającym osiągnąć zdolności obronne zarówno w wymiarze narodowym, jak i sojuszniczym?

W związku z powyższym, debata zostanie ukierunkowana na odnalezienie odpowiedzi na najważniejsze problemy badawcze w brzmieniu:

1. Jaki powinien być zakres suwerenności państwa w dziedzinie zapewnienia strategicznej odporności kraju na zagrożenia w kontekście spełnienia założeń „Inteligentnej Obrony”?
2. Jakie powinny być kierunki rozwoju zdolności obronnych państwa w kontekście nowoczesnej strategii państwa i sojuszu?
3. W jaki sposób można wykorzystać doświadczenia z organizacji i zarządzania w kontekście „Inteligentnej Obrony"?
4. Jaka powinna być strategia rozwoju potencjału przemysłowo-obronnego w kontekście „Inteligentnej Obrony”?

Organizatorami konferencji są:

Instytut Strategii Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej

Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu imienia generała Tadeusza Kościuszki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu

Instytut Bezpieczeństwa Narodowego Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku

Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie


Program konferencji oraz warunki uczestnictwa są zawarte w materiałach przygotowanych przez organizatora.

red. PZ

autor zdjęć: AON

dodaj komentarz

komentarze


Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
SAFE staje się faktem!
Groźny incydent w Libanie
Bez schematów
Wojsko zaprasza rodziny
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Od cyberkursu po mundurówkę
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Początek wielkiej historii
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
WAM coraz bliżej Łodzi
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Gotowi na każdy scenariusz
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Borsuki zdały wodny egzamin
Ostrosz zamiast Mureny
Trzynasty Husarz w powietrzu
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Specjalsi przeciw flocie cieni
Przygotowania do lotu do Polski
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
Powrót WAM-u
Wypadek w PKW UNIFIL
Kluczowe 30 dni
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Skrzydlaci komandosi
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Syndrom Karbali
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Armia testuje roboty do transportu
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Rzeźnik w rękach GROM-u
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Wyścig Stalina
Hornet czyli „polski Shahed”
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Bieg ku pamięci bohaterów
NATO i USA o Iranie
Adaptacja i realizm
Przyszłość „Łucznika”
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Terytorialsi zapraszają
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nauki i nauczki z Afganistanu
Więcej strzelnic w powiecie
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Uczczono ofiary zamachu majowego
Nitro-Chem będzie montował Hydry
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Desant na Bornholm
Ostatni most
Bez zmian w emeryturach
Psy na… materiały wybuchowe
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Jest nowy szef BBN
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Borsuk po słowacku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO