moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Enforce Tac” – zobacz nowości

To jedne z najważniejszych na świecie targi sprzętu, uzbrojenia i umundurowania. Wystawa „Enforce Tac” jest skierowana przede wszystkim do służb mundurowych, ochrony i wojska. Jedynym polskim akcentem w Norymberdze była wystawa firmy Direct Action – producenta kamizelek i oporządzenia w postaci modułowych paneli piersiowych z kompletem niezbędnych kieszeni.Wystawa „Enforce Tac” jest częścią targów „IWA Official Agences Day”. W 2012 roku stała się wystawą dwudniową, odbywającą się równolegle z pierwszymi dniami IWA. Od 2014 roku jest odrębną imprezą organizowaną przed targami „cywilnymi”. Wstęp na „Enforce Tac” jest zarezerwowany wyłącznie dla przedstawicieli służb mundurowych, firm związanych z nimi oraz dziennikarzy.

Część wystawców z „Enforce Tac” ma swoje stoiska także na IWA, ale nie wszystko, co jest pokazywane na wystawie „mundurowej”, można obejrzeć podczas „cywilnej”. Wynika to z niemieckich przepisów. O ile na IWA można zobaczyć „sztucer myśliwski kalibru 0,5 cala”, o tyle nie ma tam żadnej broni maszynowej, materiałów wybuchowych czy sprzętu typowo policyjnego.

SFP9 - pistolet niemieckiej firmy Heckler & Koch.

W tym roku jedną z największych atrakcji „Enforce Tac” była europejska premiera najnowszego pistoletu niemieckiej firmy Heckler & Koch, czyli SFP9. Broń ta już cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych użytkowników i kupców, a ci, którzy mieli okazję z niej strzelać, twierdzą, że może stanowić dużą konkurencję dla popularnego Glocka i nie jest wyłącznie pistoletem P30 „na sterydach”. Oprócz niej HK zaprezentował sporą część swojej broni wojskowej, w tym G38, czyli HK416A5 z niemieckim oznaczeniem „resortowym”.

Szwajcarski B&T pokazał nowy pistolet maszynowy P26 i TP380, czyli samopowtarzalny pistolet (gdzieniegdzie zwany „karabinkiem” z uwagi na składaną kolbę) kalibru 9x17 mm wykonany głównie z polimerów.

Sig Sauer, kojarzący się dotąd głównie z doskonałymi pistoletami i nieco mniej doskonałymi karabinkami, zadebiutował z serią celowników elektrooptycznych, charakteryzujących się oryginalnym, agresywnym wzornictwem oraz mocno pancerną konstrukcją. Bardziej „standardowe” i mniej pancerne były za to celowniki optyczne tego samego producenta, również stanowiące nowość w jego ofercie.

Stoisko firmy Direct Action.

Polskim akcentem był debiut nowego producenta wyposażenia, firmy Direct Action – był to jedyny polski wystawca na „Enforce Tac”. Szkoda, bo przecież mamy w kraju firmy, które nie mają się czego wstydzić, a których produkty – np. karabinki MSBS z FB Łucznik-Radom czy monokulary noktowizyjne MU3M z PCO – wzbudzają zainteresowanie za granicą. Direct Action zaprezentowała kamizelki do przenoszenia płyt (skalowalne plate carriery) oraz oporządzenie w postaci modułowych paneli piersiowych (chest rig) z kompletem niezbędnych kieszeni. Co ciekawe, przy projektowaniu sprzętu służyli swoim doświadczeniem bojowym byli żołnierze JW GROM.

Sporo zwiedzających przyciągało stoisko niemieckiej firmy LOWA, na którym zaprezentowano nowe modele butów – lekkie obuwie taktyczne Innox, w wersji niskiej i średniej (do kostki). Buty lekkie i o ciekawym wzornictwie będą stanowiły dobre uzupełnienie oferty niemieckiej firmy, której obuwie cieszy się dużą popularnością w wojsku i służbach mundurowych na całym świecie.

Na „Enforce Tac 2015” było znacznie więcej ciekawych rzeczy, ale opisanie ich to materiał na duży artykuł, zapraszamy więc do rzucenia okiem na dołączoną galerię zdjęć.

Frag Out!

autor zdjęć: Frag Out!

dodaj komentarz

komentarze


Irańskie szachy
 
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
Spełniliśmy swój obowiązek
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Zielonka dla Patriotów
Warszawa walczy, wracamy
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Preselekcja u komandosów
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Od sojusznika do kata
Łask ponownie z dyżurem bojowym
A Wave of Alliances
Wojna wywiadów
Wielofunkcyjny scyzoryk
Desant z transportowca-giganta
Obrady Rady Unii Europejskiej
Amerykańska przyszłość WZL
Strzelać nauczyłem się sam
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Przez krew zdobyty Śląsk
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Czarny odchodzi do cywila
Rozpoczynamy nową erę
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
Wozy amunicyjne do Raków
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Sprawdzają Brutusa
Rivalry on Closed Sea
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
A Torn Subcontinent
„Pułaski” wrócił do kraju
Przysięga śląskich terytorialsów
Cienka niebieska linia
High Confidence Operations
Śladami Pierwszej Pancernej
Piknik ze smakiem
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Szukamy następcy Herculesa
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Jedna misja, jeden zespół
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Najpierw „Sonda”, później promocja
Zmiany emerytalne dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO