moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Enforce Tac” – zobacz nowości

To jedne z najważniejszych na świecie targi sprzętu, uzbrojenia i umundurowania. Wystawa „Enforce Tac” jest skierowana przede wszystkim do służb mundurowych, ochrony i wojska. Jedynym polskim akcentem w Norymberdze była wystawa firmy Direct Action – producenta kamizelek i oporządzenia w postaci modułowych paneli piersiowych z kompletem niezbędnych kieszeni.Wystawa „Enforce Tac” jest częścią targów „IWA Official Agences Day”. W 2012 roku stała się wystawą dwudniową, odbywającą się równolegle z pierwszymi dniami IWA. Od 2014 roku jest odrębną imprezą organizowaną przed targami „cywilnymi”. Wstęp na „Enforce Tac” jest zarezerwowany wyłącznie dla przedstawicieli służb mundurowych, firm związanych z nimi oraz dziennikarzy.

Część wystawców z „Enforce Tac” ma swoje stoiska także na IWA, ale nie wszystko, co jest pokazywane na wystawie „mundurowej”, można obejrzeć podczas „cywilnej”. Wynika to z niemieckich przepisów. O ile na IWA można zobaczyć „sztucer myśliwski kalibru 0,5 cala”, o tyle nie ma tam żadnej broni maszynowej, materiałów wybuchowych czy sprzętu typowo policyjnego.

SFP9 - pistolet niemieckiej firmy Heckler & Koch.

W tym roku jedną z największych atrakcji „Enforce Tac” była europejska premiera najnowszego pistoletu niemieckiej firmy Heckler & Koch, czyli SFP9. Broń ta już cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych użytkowników i kupców, a ci, którzy mieli okazję z niej strzelać, twierdzą, że może stanowić dużą konkurencję dla popularnego Glocka i nie jest wyłącznie pistoletem P30 „na sterydach”. Oprócz niej HK zaprezentował sporą część swojej broni wojskowej, w tym G38, czyli HK416A5 z niemieckim oznaczeniem „resortowym”.

Szwajcarski B&T pokazał nowy pistolet maszynowy P26 i TP380, czyli samopowtarzalny pistolet (gdzieniegdzie zwany „karabinkiem” z uwagi na składaną kolbę) kalibru 9x17 mm wykonany głównie z polimerów.

Sig Sauer, kojarzący się dotąd głównie z doskonałymi pistoletami i nieco mniej doskonałymi karabinkami, zadebiutował z serią celowników elektrooptycznych, charakteryzujących się oryginalnym, agresywnym wzornictwem oraz mocno pancerną konstrukcją. Bardziej „standardowe” i mniej pancerne były za to celowniki optyczne tego samego producenta, również stanowiące nowość w jego ofercie.

Stoisko firmy Direct Action.

Polskim akcentem był debiut nowego producenta wyposażenia, firmy Direct Action – był to jedyny polski wystawca na „Enforce Tac”. Szkoda, bo przecież mamy w kraju firmy, które nie mają się czego wstydzić, a których produkty – np. karabinki MSBS z FB Łucznik-Radom czy monokulary noktowizyjne MU3M z PCO – wzbudzają zainteresowanie za granicą. Direct Action zaprezentowała kamizelki do przenoszenia płyt (skalowalne plate carriery) oraz oporządzenie w postaci modułowych paneli piersiowych (chest rig) z kompletem niezbędnych kieszeni. Co ciekawe, przy projektowaniu sprzętu służyli swoim doświadczeniem bojowym byli żołnierze JW GROM.

Sporo zwiedzających przyciągało stoisko niemieckiej firmy LOWA, na którym zaprezentowano nowe modele butów – lekkie obuwie taktyczne Innox, w wersji niskiej i średniej (do kostki). Buty lekkie i o ciekawym wzornictwie będą stanowiły dobre uzupełnienie oferty niemieckiej firmy, której obuwie cieszy się dużą popularnością w wojsku i służbach mundurowych na całym świecie.

Na „Enforce Tac 2015” było znacznie więcej ciekawych rzeczy, ale opisanie ich to materiał na duży artykuł, zapraszamy więc do rzucenia okiem na dołączoną galerię zdjęć.

Frag Out!

autor zdjęć: Frag Out!

dodaj komentarz

komentarze


Z Wehrmachtu do Armii Andersa
 
A Half-Open Gate to Hell
Mistrzu ju-jitsu z Błękitnej Brygady
Minister na ćwiczeniach „Dragon ’19”
Polski wkład w operację „Overlord”
„Dragon” na Wiśle
Kierunek: Afganistan
Trałowanie pod osłoną
Ćwiczenia „Dragon ’19” rozpoczęte!
Sukcesy laureatów naszego plebiscytu sportowego
Młodzi artyści wystąpili w Kołobrzegu
Następcy Herculesów
Medale dla uczestników walk w Karbali
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Memoriał Ireny Szewińskiej: żołnierze nie zawiedli
Statuetki „Lider Bezpieczeństwa Państwa” wręczone
PGZ przyznaje: element fotela był źle zaprojektowany
Logistycy na poligonie w Drawsku
Kolejna szabla AFN zdobyta
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Obrady Rady Unii Europejskiej
Rydwany dżihadu
Terytorialsi oddają krew
Nowe plecaki dla żołnierzy
Tu się zadań nie wybiera
„Noble Jump”, czyli gotowi 24/7
Jak zginął „Ponury”
Likwidacja komendanta Junka
Stulecie Centralnej Biblioteki Wojskowej
Jihadist Mill
Zmiany w przepisach mundurowych
Wojsko analizuje wnioski z ćwiczeń 12 Dywizji
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Poprady w Gołdapi
Aby Bałtyk był trochę bardziej czysty
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Buzdygan płk. Głuszczaka nadal pomaga
Minister Błaszczak z wizytą w bazie F-35
Terytorialsi szkolą się w Toruniu
Stulecie wojskowej Akademii
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Nowy rozdział w polsko-amerykańskiej współpracy
Flota przyszłości
Szpadzistki bezkonkurencyjne w zawodach o Puchar Świata
„Baltops”, czyli desanty pod wodzą USA
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Raport w sprawie reparacji od Niemiec
Miroslawiec Up
„Ślązak” przeszedł kolejny test
Błaszczak: zdolności obronne Polski będą wzmocnione
Trudny sojusz partyzantów
Rusza cyberkomponent WOT-u
F-16 wracają do Polski
Logistyka dla Leopardów
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Przegląd lekkoatletycznej kadry Wojska Polskiego
Fleet of the Future
Działalność firm na rzecz obronności

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO