moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Enforce Tac” – zobacz nowości

To jedne z najważniejszych na świecie targi sprzętu, uzbrojenia i umundurowania. Wystawa „Enforce Tac” jest skierowana przede wszystkim do służb mundurowych, ochrony i wojska. Jedynym polskim akcentem w Norymberdze była wystawa firmy Direct Action – producenta kamizelek i oporządzenia w postaci modułowych paneli piersiowych z kompletem niezbędnych kieszeni.Wystawa „Enforce Tac” jest częścią targów „IWA Official Agences Day”. W 2012 roku stała się wystawą dwudniową, odbywającą się równolegle z pierwszymi dniami IWA. Od 2014 roku jest odrębną imprezą organizowaną przed targami „cywilnymi”. Wstęp na „Enforce Tac” jest zarezerwowany wyłącznie dla przedstawicieli służb mundurowych, firm związanych z nimi oraz dziennikarzy.

Część wystawców z „Enforce Tac” ma swoje stoiska także na IWA, ale nie wszystko, co jest pokazywane na wystawie „mundurowej”, można obejrzeć podczas „cywilnej”. Wynika to z niemieckich przepisów. O ile na IWA można zobaczyć „sztucer myśliwski kalibru 0,5 cala”, o tyle nie ma tam żadnej broni maszynowej, materiałów wybuchowych czy sprzętu typowo policyjnego.

SFP9 - pistolet niemieckiej firmy Heckler & Koch.

W tym roku jedną z największych atrakcji „Enforce Tac” była europejska premiera najnowszego pistoletu niemieckiej firmy Heckler & Koch, czyli SFP9. Broń ta już cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych użytkowników i kupców, a ci, którzy mieli okazję z niej strzelać, twierdzą, że może stanowić dużą konkurencję dla popularnego Glocka i nie jest wyłącznie pistoletem P30 „na sterydach”. Oprócz niej HK zaprezentował sporą część swojej broni wojskowej, w tym G38, czyli HK416A5 z niemieckim oznaczeniem „resortowym”.

Szwajcarski B&T pokazał nowy pistolet maszynowy P26 i TP380, czyli samopowtarzalny pistolet (gdzieniegdzie zwany „karabinkiem” z uwagi na składaną kolbę) kalibru 9x17 mm wykonany głównie z polimerów.

Sig Sauer, kojarzący się dotąd głównie z doskonałymi pistoletami i nieco mniej doskonałymi karabinkami, zadebiutował z serią celowników elektrooptycznych, charakteryzujących się oryginalnym, agresywnym wzornictwem oraz mocno pancerną konstrukcją. Bardziej „standardowe” i mniej pancerne były za to celowniki optyczne tego samego producenta, również stanowiące nowość w jego ofercie.

Stoisko firmy Direct Action.

Polskim akcentem był debiut nowego producenta wyposażenia, firmy Direct Action – był to jedyny polski wystawca na „Enforce Tac”. Szkoda, bo przecież mamy w kraju firmy, które nie mają się czego wstydzić, a których produkty – np. karabinki MSBS z FB Łucznik-Radom czy monokulary noktowizyjne MU3M z PCO – wzbudzają zainteresowanie za granicą. Direct Action zaprezentowała kamizelki do przenoszenia płyt (skalowalne plate carriery) oraz oporządzenie w postaci modułowych paneli piersiowych (chest rig) z kompletem niezbędnych kieszeni. Co ciekawe, przy projektowaniu sprzętu służyli swoim doświadczeniem bojowym byli żołnierze JW GROM.

Sporo zwiedzających przyciągało stoisko niemieckiej firmy LOWA, na którym zaprezentowano nowe modele butów – lekkie obuwie taktyczne Innox, w wersji niskiej i średniej (do kostki). Buty lekkie i o ciekawym wzornictwie będą stanowiły dobre uzupełnienie oferty niemieckiej firmy, której obuwie cieszy się dużą popularnością w wojsku i służbach mundurowych na całym świecie.

Na „Enforce Tac 2015” było znacznie więcej ciekawych rzeczy, ale opisanie ich to materiał na duży artykuł, zapraszamy więc do rzucenia okiem na dołączoną galerię zdjęć.

REKLAMA

Frag Out!

autor zdjęć: Frag Out!

dodaj komentarz

komentarze


Informacja Prasowa
 
Kraby w Bolesławcu
Na misjach święta inne niż zwykle
Ogromne zainteresowanie Soną
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Wojsko przeciw wirusowi
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Testament Polski Walczącej
„Defender” – pracowity poligon saperów
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Fordy, a nie Nissany
Online z mistrzami sportu
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Z menażką na wakacje
Powstaną kolejne strzelnice
Most do współpracy
Laserowa artyleria US Army
Groty z granatnikiem
Prezydent z wizytą w Drawsku
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Polskie porty bardziej otwarte
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Prezydent Duda jedzie do USA
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
16 sekund Liberatora
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Amerykanie odmładzają F-16
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Żołnierze w sztafecie pomocy
Szef MON w Żelaznej Dywizji
F-16 kończą misję w Estonii
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Współzawodnictwo rozwija
Ofensywa Tuchaczewskiego
Kajmany na gąsienicach
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
Wyzwania polskiej prezydencji
Terytorialsi nie stracą dodatku
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Weterani w pasiece
Zbiegowie z innego świata
Wojskowi chemicy na „Defenderze”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO