moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szer. Łukasz Krawczuk tuż za podium

Szer. Łukasz Krawczuk zajął czwarte miejsce w biegu na 400 m, szer. elew Justyna Kasprzycka szóste w skoku wzwyż, a szer. Łukasz Parszczyński siódme w biegu na 3000 m. To bilans żołnierzy w przedostatnim dniu 33. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, które rozgrywane są w Pradze. Brązowe medale wywalczyli natomiast Kamila Lićwinko, Rafał Omelko i Piotr Lisek.

Szer. elew Justyna Kasprzycka jako jedyna z 21 zawodniczek startujących w kwalifikacjach nie miała żadnej zrzutki. W finale była szósta.

W finale biegu czterystumetrowców wystąpiło dwóch Polaków. Oprócz szer. Łukasza Krawczuka z Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław i wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego startował jeszcze Rafał Omelko. Polacy ustanowili nowe rekordy życiowe. Omelko z czasem 46,26 s wywalczył brązowy medal, a jego kolega z reprezentacji przegrał z nim na finiszu o 0,05 s. Złoty medal zdobył Czech Pavel Maslák, który z wynikiem 45,33 s pobił rekord mistrzostw Europy. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Belg Dylan Borlée. Lepszego z biało-czerwonych wyprzedził o 0,01 s.

Szer. elew Justyna Kasprzycka wczoraj zajęła pierwszą lokatę w eliminacjach z wynikiem 194 cm. Wyżej panie nie musiały skakać, gdyż  ta wysokość gwarantowała awans do finału. Kasprzycka jako jedyna z 21 zawodniczek startujących w kwalifikacjach nie miała żadnej zrzutki. W pierwszych próbach pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 182 cm, 187 cm, 191 cm i 194 cm. Niestety, gorzej skakało jej się w finale. W pierwszych próbach uporała się z wysokościami: 180, 185 i 190 cm.  Natomiast 194 cm pokonała za trzecim razem. To oznaczało, że zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. Z tym samym wynikiem brązowy medal wywalczyła druga z Polek Kamila Lićwinko. Halowa mistrzyni świata 194 cm pokonała jednak w pierwszej próbie. Złoto zdobyła Rosjanka Marija Kuchina, a srebro Włoszka Alessia Trost. Obie pokonały poprzeczkę zawieszoną na wysokości 197 cm.

Szer. Łukasz Krawczuk (z prawej) z kolegami z wrocławskiego Śląska na podium tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

W finale biegu na 3000 m siódma lokatę wywalczył szer. Łukasz Parszczyński. Reprezentant 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie biegł 7 min 50,11 s i uzyskał najlepszy swój wynik w tym sezonie. Tytuł mistrzowski – z czasem 7.38,42 – zdobył Turek Ali Kaya. Srebro wywalczył Brytyjczyk Lee Emanuel (7.44,48), a brąz Norweg Henrik Ingebrigsten (7.45,54).

W przedostatnim dniu czempionatu walkę o awans do finału stoczyli ośmiusetmetrowcy. Szer. Marcin Lewandowski z bydgoskiego WZS i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz w pięknym stylu wygrał bieg półfinałowy. Uzyskał czas 1 min 50,10 s i 0,93 s wyprzedził Niemca Robina Schembera. Z dwóch pozostałych serii awans do finału uzyskali: Brytyjczyk Guy Learmonth, Irlandczyk Mark English, Szwed Andreas Almgren i Holender Thijmen Kupers. Niestety, do rozgrywki o medale nie udało się awansować Karolowi Koniecznemu. Kolega klubowy Lewandowskiego z CWZS Zawisza w pierwszym biegu półfinałowym zajął piątą lokatę.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
 
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Nowa misja i nowy sprzęt
W Indiach mieli swój drugi dom
Defendery 2019 – część 3
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Thin Blue Line
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Walka i dyplomacja
Agresja sowieckiego kolosa
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Stalin czekał i kalkulował
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Defendery 2019 – część 4
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
GROM Challenge
Polska nie pozostanie osamotniona
Chorwacki test polskich kadetów
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Sprawdzają Brutusa
Iranian Chess Game
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Zapal światło dla ofiar Katynia
Pamięć o tragedii
Cienka niebieska linia
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Z maratonu programowania do wojska
Samochód do desantowania
A Torn Subcontinent
Historia Liberatora wyjaśniona
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Wojsko wraca do Łomży
Kosmiczny gość
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Klasy wojskowe po nowemu
Jedna misja, jeden zespół
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Rozpoczynamy nową erę
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Wrzesień ’39 na południu Polski
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Nowy wiceminister w MON
Terytorialsi na wysokościach
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Głos (z) płonącej Warszawy
Śląskie sceny z życia
Polskie firmy na targach w Londynie
Rok Żelaznej Dywizji
Irańskie szachy
Umarły dla świata
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Modernizacja Sokołów
Oko na Europę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO