moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Plebiscyt sportowy na ostatniej prostej

Trener skoku o tyczce mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz został laureatem „Nagrody specjalnej” w „Plebiscycie na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Szkoleniowiec bydgoskiego Zawiszy obchodził w 2014 roku 50-lecie pracy trenerskiej. To jedno z wyróżnień przyznanych dzisiaj przez Kapitułę naszego konkursu.


Wybitne osobistości wojskowego sportu spotkały się dziś w Wojskowym Instytucie Wydawniczym, by przyznać nagrody w ramach „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Obrady Kapituły to ostatni etap konkursu organizowanego przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl.

Podczas posiedzenia członkowie Kapituły zdecydowali o przyznaniu tytułów w kategoriach „Trener roku” oraz „Nadzieja sportu wojskowego”. Laureatów poznamy 16 marca na Gali Sportu Wojskowego, którą organizuje Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Dziś została przyznana także „Nagroda specjalna” – wyróżnienie za całokształt osiągnięć dla rozwoju i promocji wojskowego sportu. Otrzymał je mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz, trener skoku o tyczce w Cywilno-Wojskowym Związku Sportowym Zawisza Bydgoszcz. Laureat od 1964 roku szkoli tyczkarzy – wychował czterech olimpijczyków (Mariusz Klimczyk, Mirosław Chmara, szer. Łukasz Michalski, st. szer. Paweł Wojciechowski). Jego podopieczni ustanowili 58 rekordów Polski (7 jest nadal aktualnych) i zdobyli 229 medali na mistrzostwach Polski (w tym 93 złote). W 2014 roku jego wychowanek st. szer. Paweł Wojciechowski wywalczył tytuł wicemistrza Europy.

Mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz ze swoim wychowankiem st. szer. Pawłem Wojciechowskim.

– To wyjątkowa postać – mówi Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Wojskowej Federacji Sportu. – Wytrwać w tym trudnym zawodzie przez 50 lat i do tego jeszcze osiągnąć tyle co nasz dzisiejszy laureat to rzadko spotykany przykład w świecie sportu – dodaje.

– Jestem bardzo zaskoczony tym wyróżnieniem i chciałbym bardzo serdecznie podziękować Kapitule za uznanie moich osiągnięć – mówi Roman Dakiniewicz. – To moje pierwsze wyróżnienie w ogólnopolskim plebiscycie. Choć to nagroda za całokształt, nie zamierzam jeszcze kończyć – żartuje wyróżniony trener.

W skład Kapituły wchodzą: gen. broni Lech Konopka, dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego; gen. dyw. Bogusław Pacek, radca ministra obrony narodowej; kontradm. Marek Kurzyk, szef Zarządu Szkolenia – P7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; kmdr Janusz Walczak, dyrektor Departamentu Prasowo-Informacyjnego MON; płk Marek Oleszczuk, szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych; płk Wiesław Świtaj, były szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu SGWP; Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Wojskowej Federacji Sportu; Robert Korzeniowski, wybitny lekkoatleta, 4-krotny złoty medalista olimpijski; Edward Stawiarz, działacz sportowy, laureat ubiegłorocznej „Nagrody specjalnej”, oraz dwóch przedstawicieli Wojskowego Instytutu Wydawniczego: jego dyrektor płk Dariusz Kacperczyk i Jacek Szustakowski, dziennikarz sportowy portalu polska-zbrojna.pl.

Kilka dni temu zakończył się internetowy etap „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Na naszej stronie można było głosować na laureatów w dwóch kategoriach: „Sportowiec roku” oraz „Mistrz sportu powszechnego”. W tej pierwszej nominowani byli najlepsi zawodnicy sportu wyczynowego wywodzący się z Wojska Polskiego. O miano „Mistrza sportu powszechnego” natomiast rywalizowali żołnierze wyłonieni w ramach całorocznej wewnątrzwojskowej rywalizacji sportowej. Uczestnikom głosowania serdecznie dziękujemy i prosimy o chwilę cierpliwości. Zwycięzców wyłonionych w internetowym głosowaniu także poznamy 16 marca na Gali Sportu Wojskowego.

Portal polska-zbrojna.pl zorganizował sportowy plebiscyt po raz trzeci. W poprzednich latach laureatami zostali m.in. st. szer. Henryk Szost, najlepszy Europejczyk w maratonie na igrzyskach w Londynie, oraz wioślarska ósemka ze sternikiem z Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy, która w 2013 roku wywalczyła tytuł wicemistrzów Europy oraz czwarte miejsce w mistrzostwach świata. Natomiast „Nagrodą specjalną” Kapituła uhonorowała Edwarda Stawiarza, wieloletniego zawodnika i działacza WKS Wawel Kraków, oraz gen. broni w st. spocz. Lecha Konopkę, prezesa Wojskowej Federacji Sportu.

MC, szus

autor zdjęć: Magdalena Miernicka, arch. CWZS Zawisza

dodaj komentarz

komentarze


Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
 
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Agresja sowieckiego kolosa
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Selekcja w pigułce
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Polska nie pozostanie osamotniona
Irańskie szachy
Jedna misja, jeden zespół
Klasy wojskowe po nowemu
Z maratonu programowania do wojska
GROM Challenge
Pamięć o tragedii
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Wojsko wraca do Łomży
Sprawdzają Brutusa
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Iranian Chess Game
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Nowa misja i nowy sprzęt
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Polscy nurkowie na Islandii
Rozpoczynamy nową erę
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Walka i dyplomacja
Umowa na Feniksy
Chorwacki test polskich kadetów
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Śląskie sceny z życia
Nowy wiceminister w MON
Debiuty MSPO: Mistrz misji
„Górale” zdobywają miasto
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Modernizacja starów 266
Modernizacja Sokołów
Terytorialsi na wysokościach
Cienka niebieska linia
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Dead to the World
Stalin czekał i kalkulował
A Torn Subcontinent
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Oko na Europę
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Samochód do desantowania
Polscy weterani i książę Harry
Głos (z) płonącej Warszawy
Thin Blue Line
W Indiach mieli swój drugi dom
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO