moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Plebiscyt sportowy na ostatniej prostej

Trener skoku o tyczce mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz został laureatem „Nagrody specjalnej” w „Plebiscycie na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Szkoleniowiec bydgoskiego Zawiszy obchodził w 2014 roku 50-lecie pracy trenerskiej. To jedno z wyróżnień przyznanych dzisiaj przez Kapitułę naszego konkursu.


Wybitne osobistości wojskowego sportu spotkały się dziś w Wojskowym Instytucie Wydawniczym, by przyznać nagrody w ramach „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Obrady Kapituły to ostatni etap konkursu organizowanego przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl.

Podczas posiedzenia członkowie Kapituły zdecydowali o przyznaniu tytułów w kategoriach „Trener roku” oraz „Nadzieja sportu wojskowego”. Laureatów poznamy 16 marca na Gali Sportu Wojskowego, którą organizuje Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Dziś została przyznana także „Nagroda specjalna” – wyróżnienie za całokształt osiągnięć dla rozwoju i promocji wojskowego sportu. Otrzymał je mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz, trener skoku o tyczce w Cywilno-Wojskowym Związku Sportowym Zawisza Bydgoszcz. Laureat od 1964 roku szkoli tyczkarzy – wychował czterech olimpijczyków (Mariusz Klimczyk, Mirosław Chmara, szer. Łukasz Michalski, st. szer. Paweł Wojciechowski). Jego podopieczni ustanowili 58 rekordów Polski (7 jest nadal aktualnych) i zdobyli 229 medali na mistrzostwach Polski (w tym 93 złote). W 2014 roku jego wychowanek st. szer. Paweł Wojciechowski wywalczył tytuł wicemistrza Europy.

Mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz ze swoim wychowankiem st. szer. Pawłem Wojciechowskim.

– To wyjątkowa postać – mówi Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Wojskowej Federacji Sportu. – Wytrwać w tym trudnym zawodzie przez 50 lat i do tego jeszcze osiągnąć tyle co nasz dzisiejszy laureat to rzadko spotykany przykład w świecie sportu – dodaje.

– Jestem bardzo zaskoczony tym wyróżnieniem i chciałbym bardzo serdecznie podziękować Kapitule za uznanie moich osiągnięć – mówi Roman Dakiniewicz. – To moje pierwsze wyróżnienie w ogólnopolskim plebiscycie. Choć to nagroda za całokształt, nie zamierzam jeszcze kończyć – żartuje wyróżniony trener.

W skład Kapituły wchodzą: gen. broni Lech Konopka, dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego; gen. dyw. Bogusław Pacek, radca ministra obrony narodowej; kontradm. Marek Kurzyk, szef Zarządu Szkolenia – P7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; kmdr Janusz Walczak, dyrektor Departamentu Prasowo-Informacyjnego MON; płk Marek Oleszczuk, szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych; płk Wiesław Świtaj, były szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu SGWP; Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Wojskowej Federacji Sportu; Robert Korzeniowski, wybitny lekkoatleta, 4-krotny złoty medalista olimpijski; Edward Stawiarz, działacz sportowy, laureat ubiegłorocznej „Nagrody specjalnej”, oraz dwóch przedstawicieli Wojskowego Instytutu Wydawniczego: jego dyrektor płk Dariusz Kacperczyk i Jacek Szustakowski, dziennikarz sportowy portalu polska-zbrojna.pl.

Kilka dni temu zakończył się internetowy etap „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Na naszej stronie można było głosować na laureatów w dwóch kategoriach: „Sportowiec roku” oraz „Mistrz sportu powszechnego”. W tej pierwszej nominowani byli najlepsi zawodnicy sportu wyczynowego wywodzący się z Wojska Polskiego. O miano „Mistrza sportu powszechnego” natomiast rywalizowali żołnierze wyłonieni w ramach całorocznej wewnątrzwojskowej rywalizacji sportowej. Uczestnikom głosowania serdecznie dziękujemy i prosimy o chwilę cierpliwości. Zwycięzców wyłonionych w internetowym głosowaniu także poznamy 16 marca na Gali Sportu Wojskowego.

Portal polska-zbrojna.pl zorganizował sportowy plebiscyt po raz trzeci. W poprzednich latach laureatami zostali m.in. st. szer. Henryk Szost, najlepszy Europejczyk w maratonie na igrzyskach w Londynie, oraz wioślarska ósemka ze sternikiem z Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy, która w 2013 roku wywalczyła tytuł wicemistrzów Europy oraz czwarte miejsce w mistrzostwach świata. Natomiast „Nagrodą specjalną” Kapituła uhonorowała Edwarda Stawiarza, wieloletniego zawodnika i działacza WKS Wawel Kraków, oraz gen. broni w st. spocz. Lecha Konopkę, prezesa Wojskowej Federacji Sportu.

MC, szus

autor zdjęć: Magdalena Miernicka, arch. CWZS Zawisza

dodaj komentarz

komentarze


Double Eagle po nowemu
 
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Żyj zdrowiej
USA nie zacznie wojny z Iranem
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
We Are All Darfur
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Szturmani na Lipie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Symulatory strzelań Rosomaków
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
O Patriotach na WAT
Ważka bliżej
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Krwawe walki o Monte Cassino
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Chciałem walczyć z Niemcami
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
For the Right Cause
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Podziemna potęga
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
They Train Together, They Fight Together
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Darłowo czeka na śmigłowce
Defense Without Politics
Obradowała Rada Gabinetowa
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Umowa na Harpie podpisana!
Klasy wojskowe po nowemu
Arsenał Iranu
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Iran uderza w USA
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Własne interesy Europy
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Nowy wiceminister w MON
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Nauka zimowego pływania
Czerwoni w odwrocie
Rywalizacja strzelców wyborowych
Iskra – dama polskiego lotnictwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO