moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Plebiscyt sportowy na ostatniej prostej

Trener skoku o tyczce mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz został laureatem „Nagrody specjalnej” w „Plebiscycie na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Szkoleniowiec bydgoskiego Zawiszy obchodził w 2014 roku 50-lecie pracy trenerskiej. To jedno z wyróżnień przyznanych dzisiaj przez Kapitułę naszego konkursu.


Wybitne osobistości wojskowego sportu spotkały się dziś w Wojskowym Instytucie Wydawniczym, by przyznać nagrody w ramach „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Obrady Kapituły to ostatni etap konkursu organizowanego przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl.

Podczas posiedzenia członkowie Kapituły zdecydowali o przyznaniu tytułów w kategoriach „Trener roku” oraz „Nadzieja sportu wojskowego”. Laureatów poznamy 16 marca na Gali Sportu Wojskowego, którą organizuje Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Dziś została przyznana także „Nagroda specjalna” – wyróżnienie za całokształt osiągnięć dla rozwoju i promocji wojskowego sportu. Otrzymał je mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz, trener skoku o tyczce w Cywilno-Wojskowym Związku Sportowym Zawisza Bydgoszcz. Laureat od 1964 roku szkoli tyczkarzy – wychował czterech olimpijczyków (Mariusz Klimczyk, Mirosław Chmara, szer. Łukasz Michalski, st. szer. Paweł Wojciechowski). Jego podopieczni ustanowili 58 rekordów Polski (7 jest nadal aktualnych) i zdobyli 229 medali na mistrzostwach Polski (w tym 93 złote). W 2014 roku jego wychowanek st. szer. Paweł Wojciechowski wywalczył tytuł wicemistrza Europy.

Mjr w st. spocz. Roman Dakiniewicz ze swoim wychowankiem st. szer. Pawłem Wojciechowskim.

– To wyjątkowa postać – mówi Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Wojskowej Federacji Sportu. – Wytrwać w tym trudnym zawodzie przez 50 lat i do tego jeszcze osiągnąć tyle co nasz dzisiejszy laureat to rzadko spotykany przykład w świecie sportu – dodaje.

– Jestem bardzo zaskoczony tym wyróżnieniem i chciałbym bardzo serdecznie podziękować Kapitule za uznanie moich osiągnięć – mówi Roman Dakiniewicz. – To moje pierwsze wyróżnienie w ogólnopolskim plebiscycie. Choć to nagroda za całokształt, nie zamierzam jeszcze kończyć – żartuje wyróżniony trener.

W skład Kapituły wchodzą: gen. broni Lech Konopka, dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego; gen. dyw. Bogusław Pacek, radca ministra obrony narodowej; kontradm. Marek Kurzyk, szef Zarządu Szkolenia – P7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; kmdr Janusz Walczak, dyrektor Departamentu Prasowo-Informacyjnego MON; płk Marek Oleszczuk, szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych; płk Wiesław Świtaj, były szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu SGWP; Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Wojskowej Federacji Sportu; Robert Korzeniowski, wybitny lekkoatleta, 4-krotny złoty medalista olimpijski; Edward Stawiarz, działacz sportowy, laureat ubiegłorocznej „Nagrody specjalnej”, oraz dwóch przedstawicieli Wojskowego Instytutu Wydawniczego: jego dyrektor płk Dariusz Kacperczyk i Jacek Szustakowski, dziennikarz sportowy portalu polska-zbrojna.pl.

Kilka dni temu zakończył się internetowy etap „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego 2014”. Na naszej stronie można było głosować na laureatów w dwóch kategoriach: „Sportowiec roku” oraz „Mistrz sportu powszechnego”. W tej pierwszej nominowani byli najlepsi zawodnicy sportu wyczynowego wywodzący się z Wojska Polskiego. O miano „Mistrza sportu powszechnego” natomiast rywalizowali żołnierze wyłonieni w ramach całorocznej wewnątrzwojskowej rywalizacji sportowej. Uczestnikom głosowania serdecznie dziękujemy i prosimy o chwilę cierpliwości. Zwycięzców wyłonionych w internetowym głosowaniu także poznamy 16 marca na Gali Sportu Wojskowego.

Portal polska-zbrojna.pl zorganizował sportowy plebiscyt po raz trzeci. W poprzednich latach laureatami zostali m.in. st. szer. Henryk Szost, najlepszy Europejczyk w maratonie na igrzyskach w Londynie, oraz wioślarska ósemka ze sternikiem z Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy, która w 2013 roku wywalczyła tytuł wicemistrzów Europy oraz czwarte miejsce w mistrzostwach świata. Natomiast „Nagrodą specjalną” Kapituła uhonorowała Edwarda Stawiarza, wieloletniego zawodnika i działacza WKS Wawel Kraków, oraz gen. broni w st. spocz. Lecha Konopkę, prezesa Wojskowej Federacji Sportu.

MC, szus

autor zdjęć: Magdalena Miernicka, arch. CWZS Zawisza

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Finlandia dla Sojuszu
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką
Partnerstwo dla artylerii
Ekstremalne zimowe nurkowanie
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
Finał B żołnierza w short tracku
„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Czarne Pantery na śniegu
Engineer Kościuszko Saves America
„Wicher” rośnie w oczach
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Wojsko wraca do Ełku
Łyżwiarz żegna się z Forum di Milano
Kolejne nominacje w wojsku
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Oko na Bałtyk
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Arktyczne polowanie NATO
Chwała bohaterom AK
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Chciałem być na pierwszej linii
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Misja zdrowie trwa
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Together on the Front Line and Beyond
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Arktyka pod lupą NATO
Outside the Box
Rubio: należymy do siebie
W NATO o inwestycjach w obronność
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Kierunek Rumunia
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Gorąco wśród lodu
Skromny początek wielkiej wojny
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Multimedaliści górą
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Zielone światło dla konwoju
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Medycy z wojska i cywila budują Legion
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Fenomen podziemnej armii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO