moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze na trasach maratonu na raty

Biegacze startujący w Zimowym Maratonie na Raty w Lublińcu dotarli do półmetka. W zawodach organizowanych przez Wojskowy Klub Biegacza Meta liderami są Krzysztof Skiba i szer. rez. Karolina Pilarska. Zawodnicy biegający na trasach w Przasnyszu oraz w Jelczu-Laskowicach, Oławie i Miłoszycach pokonali 18 km, a w Sulechowie 7 km.


Zimowy Maraton na Raty, nazywany Zimnarem, w Lublińcu organizowany jest po raz piętnasty. W Przasnyszu, gdzie organizatorem biegu wraz z Metą jest Aeroklub Północnego Mazowsza i Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza, zimnarowcy startują po raz czwarty. Z kolei Klub Biegacza Harcownik organizuje po raz siódmy Jelczańsko-Oławski Zimowy Maraton na Raty. W tym roku po raz pierwszy biegacze rywalizują tam nie tylko na trasie wytyczonej w Jelczu-Laskowicach i Oławie, lecz także w Miłoszycach. Natomiast w sobotę na terenie 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie zainaugurowano trzecią edycję Zimnara organizowanego przez mł. chor. Krzysztofa Mola. Jako ostatni rozpoczną rywalizację w Zimowym Maratonie na Raty biegacze w Dobrodzieniu. Siódma edycja Zimnara w mieście leżącym między Opolem a Lublińcem rozpocznie się 25 stycznia.

Lubliniec: Skiba i Pilarska niepokonani

Trzeci z rzędu etap Zimnara w Lublińcu wygrali Krzysztof Skiba i szer. rez. Karolina Pilarska. Lider klasyfikacji generalnej na trzecim etapie dystans 7 km pokonał w 24 min 41 s. Reprezentant Mety o 40 s wyprzedził Krystiana Kaczanowskiego i o 1 min 19 s st. szer. Adama Wałowskiego (obaj WKB Meta). W rywalizacji kobiet szer. rez. Karolina Pilarska wynikiem 30 min 9 s ustanowiła nowy rekord trasy. Zawodniczka Mety o 1 min 24 s wyprzedziła koleżankę klubową Monikę Lis oraz o 2 min 23 s Anetę Dmowską z miejscowości Gwoździany. W rywalizacji młodzików na trasie 2 km po raz trzeci triumfowali Karol Kubisz i Klaudia Smyła (oboje WKB Meta). W trzecim etapie startowało 87 zawodników.


Po trzech etapach Krzysztof Skiba wyprzedza w klasyfikacji generalnej o 1 min 44 s Krystiana Kaczanowskiego i o 5 min 1 s st. szer. Adama Wałowskiego. Natomiast szer. rez. Karolina Pilarska wyprzedza o 4 min 30 s Monikę Lis i o 6 min 9 s Dorotę Kubisz z WKB Meta.

Przasnysz: Daniel Mocek i Róża Chmielewska na czele

Biegacze rywalizujący na trasie wokół pasa startowego lotniska w Przasnyszu zbliżyli się do półmetka Zimnara. Po 18 km liderami są Daniel Mocek z MKS Durasan Płońsk i Róża Chmielewska z Makowa. Mocek z czasem 1 godz. 11 min 26 s wyprzedza Mariusza Tyburskiego z Pawłowa Kościelnego (1.15,09) i Pawła Jakubiaka z miejscowości Czernice Borowe (1.15,16). Natomiast Chmielewska 18 km pokonała w 1 godz. 26 min 46 s. Druga w „generalce” jest Katarzyna Dembińska (1.40,11), a trzecia Anna Mikołajewska (1.48,01). Wszystkie trzy etapy ukończyło w Przasnyszu 36 zawodników.

W rywalizacji mężczyzn pierwszy etap wygrał Mocek przed Jakubiakiem i Tyburskim. Na drugim etapie najszybszy był ponownie Mocek, drugie miejsce zajął Rafał Smoliński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, a trzecie Tyburski. Trzeci etap wygrał Smoliński przed Jakubiakiem i Piotrem Gosiem z miejscowości Przejmy. Wśród pań na pierwszym etapie triumfowała Chmielewska przed Martą Puchałą i Dembińską. Na drugim etapie Chmielewska wyprzedziła Annę Rzepecką i Anetę Szafrańską. Trzeci etap zakończył się triumfem Chmielewskiej. Drugie miejsce zajęła Dembińska, a trzecie Puchała.

Na starcie pierwszego etapu Zimnara na terenie koszar 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie.

Sulechów: Zwycięstwo Zbigniewa Graczyka

Zwycięzcą pierwszego etapu Zimnara w 5 Lubuskim Pułku Artylerii został Zbigniew Graczyk, trzykrotny mistrz Polski w biegu na 1500 m (halowy z 2002 r. oraz na stadionie otwartym z 2003 i 2004 r.). Na trasie o długości 7 km były reprezentant Polski uzyskał czas 25 min 28 s. Drugie miejsce, ze stratą 8 s, zajął Krzysztof Przyworski z Zielonej Góry. Kolejne sześć miejsc zajęli żołnierze z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii. Na trzeciej pozycji finiszował szer. Kamil Przyworski (do zwycięzcy stracił 24 s), na czwartej – szer. Paweł Panasiuk (1 min 57 s), piątej – szer. Mateusz Dychtoń (3 min 43 s), a na szóstej – sierż. Damian Ziółkowski (4 min 1 s). Wśród pań triumfowała Agnieszka Lorenc, reprezentująca klub Zbrojownia Sulechów. Druga była Paulina Kaczmarek, a trzecia Bożena Borkowska. Pierwszy etap ukończyło 22 zawodników i siedem zawodniczek.

Oława i Jelcz-Laskowice: Trzy wygrane Rafała Tyburka

Pierwszy etap Zimowego Maratonu na Raty rozegrano na trasie o długości 6 km w Jelczu-Laskowicach. Rywalizowało na niej 324 zawodników. W klasyfikacji open triumfował Rafał Tyburek z Oławy. Z wynikiem 21 min 17 s o 30 s wyprzedził Andrzeja Szylera i o 36 s Łukasza Dziądziaka. W biegu pań najlepsza była Marzena Andrzejczuk z Wrocławia, która 6 km przebiegła w 27 min. Drugi etap w Oławie ukończyło 332 zawodników. Ponownie najszybszy był Rafał Tyburek. 6 km pokonał w 20 min 40 s. Drugi był Bartosz Roskosz (wynik 21 min 25 s), a trzeci Łukasz Dziądziak (21,33). W rywalizacji pań triumfowała Agata Litwin z Wrocławia (24,51). Na trzecim etapie rozegranym w Miłoszycach na trzech pierwszych miejscach w klasyfikacji open kolejność była taka sama jak na drugim etapie. Natomiast wśród pań triumfowała Agata Litwin.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski, arch. mł. chor. Krzysztofa Mola

dodaj komentarz

komentarze


Jakie podwyżki dla żołnierzy?
 
Laureat Buzdygana znów najlepszy!
„Strategia Bezpieczeństwa Morskiego” konieczna do rozwoju marynarki wojennej
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Własne interesy Europy
Arsenał Iranu
Double Eagle po nowemu
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Krwawe walki o Monte Cassino
Żyj zdrowiej
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Cenni pracownicy w mundurach
Szturmani na Lipie
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
F-35 – polska Harpia
Defense Without Politics
Chciałem walczyć z Niemcami
Iran uderza w USA
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Nowy wiceminister w MON
Zagłada Parośli
USA nie zacznie wojny z Iranem
O Patriotach na WAT
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Obronny „Brave Band”
Umowa na Harpie podpisana!
Dyplomatyczne szachy, czyli Polska wraca nad Bałtyk
Klasy wojskowe po nowemu
Noc deportacji
„Leonidas”, czyli szkolenie dowódców WOT
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Gen. Kukuła: jesteśmy w połowie drogi
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Czerwoni w odwrocie
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Obradowała Rada Gabinetowa
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Nauka latania
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Biało-Czerwoni Jej Królewskiej Mości
Mundurowi razem chcą wspierać mieszkańców
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
They Train Together, They Fight Together
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
ORP „Orzeł” – sonar do naprawy
Sowieci w lodowej pułapce
We Are All Darfur
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Podziemna potęga
Jałta była zdradą naszych sojuszników

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO