moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szef BBN o zagrożeniach dla Polski

Jakaś nowa era już się zaczęła. Obojętnie jak ją nazwiemy – czy nową zimną wojną, czy małą zimną wojną. Miejmy nadzieję, że wojny na wielką skalę nie będzie. Czy nie będzie lokalnych na południu czy wschodzie Europy? Tego nie wiemy – mówił w radiowej Trójce gen. Stanisław Koziej.

Film: Polskie Radio

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który był gościem Salonu Politycznego Trójki, stwierdził, że bezpieczeństwo Europy zostało poważnie zachwiane po rosyjskiej agresji na Ukrainę i zabraniu części jej terytorium. Przypomniał, że Moskwa wcześniej werbalnie sygnalizowała niechęć do Zachodu i porządku po zimnej wojnie, a teraz przeszła do działania. Pytany o nową doktrynę wojskową Rosji gen. Stanisław Koziej powiedział, że definicja NATO jako zagrożenia i przeciwnika była zawarta już w poprzednich dokumentach Kremla. – Niepokojące w tej doktrynie jest przyznanie sobie przez Rosję prawa do interwencji w wewnętrzne sprawy sąsiadów, jeśli władze tych krajów nie będą działały zgodnie z interesami Rosji – mówił gość Trójki. W jego ocenie odpowiedzią na tę doktrynę są działania NATO z 2014 roku, w tym decyzje ze szczytu w Newport. Dodał, że choć dokument Kremla został przyjęty dopiero w grudniu, to na Zachodzie kierowano się oceną praktyki polityki rosyjskiej, a tu czytelna była konfrontacja.

Według szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w ostatnim roku wzrosły zagrożenia dla Polski. – Nie tylko zagrożenia atakami (…), ale w sensie strategicznym – niepokoju, możliwości szantażowania Polski, nacisków, być może interwencji, jeśli nie na dużą skalę to poprzez prowokacje militarne – tłumaczył Stanisław Koziej. Dodał, że jednocześnie podniósł się poziom gotowości naszego systemu bezpieczeństwa. Jak przypomniał, w 2015 roku ukaże się m.in. dyrektywa polityczno-strategiczna z zadaniami dla wszystkich struktur państwa. Dobrą decyzją, wzmacniającą bezpieczeństwo kraju, był zakup pocisków dalekiego zasięgu JASSM do myśliwców F-16. – Niewielu krajom na świecie USA udostępniają supernowoczesną technologię – zwrócił uwagę szef BBN.

PZ

autor zdjęć: Polskie Radio

dodaj komentarz

komentarze

~Katol
1420308540
~Jo- "analizy" gimbazto pisanie epitetów a nie argumentów.
4B-26-E9-39
~Jo
1420228800
ja, twoje "analizy" gimbazy powalają na kolana
48-77-D4-55
~Luke
1420216320
-JA- amen those are true words, zgadzam sie na 100%
89-B5-6E-3D
~ja
1420208040
To właśnie politycy przyczyniają się do takich sytuacji o jakich mówi Koziej. Naród chce żyć w spokoju i w pokoju niezależnie od tego czy to naród rosyjski czy polski. Od 25 lat mamy "bezmózgowie" w polityce, otwieranie granic obcym nacjom, (koń trojański już w Polsce i Europie jest-islamiści) wyprzedaże majątku narodowego, niszczenie przemysłu, wyganianie za chlebem ludzi zdolnych, niszczenie patriotyzmu, likwidacja lekcji historii by przypodobać się obcym narodom, UNII. Wszystko to w imię poprawności politycznej która Europie i Polsce i Polakom wyjątkowo nie służy. W razie wojny to właśnie politycy wraz z ich członkami rodzin powinni stanąć w pierwszym szeregu na liniach frontu nie tylko dlatego że wymaga tego racja stanu ale dlatego że to oni przyczynili się do wojny. To nie wujek Putin jest zagrożeniem dla państwa Polskiego i Europy a politycy i ich bzdurne decyzje.
8A-80-D1-01

Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
„Road Runner” w Libanie
Ogień z Leopardów na Łotwie
Merops wdrażany natychmiast
Dzień wart stu lat
„Zamek” pozostał bezpieczny
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Torpeda w celu
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Plan na WAM
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Gdy ucichnie artyleria
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
W Zamościu już wiedzą, jak się chronić
Brytyjczycy na wschodniej straży
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Razem na ratunek
Nowe zasady dla kobiet w armii
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Is It Already War?
Dostawa Homarów-K
Dodatkowe zapory
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Militarne Schengen
Dywersja na kolei. Są dowody
Mundurowi z benefitami
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Niebo pod osłoną
Wojskowy bus do szczęścia
Polski „Wiking” dla Danii
Ułani szturmowali okopy
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
My, jedna armia
Mity i manipulacje
Sukces Polaka w biegu z marines
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Marynarze podjęli wyzwanie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Kapral Bartnik mistrzem świata
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
„Horyzont” przeciw dywersji
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Studenci ewakuowali szpital
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Terytorialsi na wirtualnych polach walki
Historyczna przeprowadzka do Cytadeli
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Żołnierze pomagają w akcji na torach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO