Twardy liderem

Drużyna Twardego pokonała w Świętoszowie 3:0 zespół Leśnika Osiecznica w drugim meczu rundy rewanżowej, kończącym rywalizację o punkty w tym roku. Wojskowi obronili tym samym pozycję lidera w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Na potknięcie Twardego liczył wicelider – Lotnik Jeżów Sudecki, który wygrał 4:0 z Gryfem Gryfów Śląski.

Kapral Dariusz Łojko (z prawej) po raz szesnasty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.

Drużyna Twardego Świętoszów, od kilku dni samodzielny lider rozgrywek, nie pozwoliła Lotnikowi odebrać sobie przed przerwą zimową przodownictwa w tabeli. Wojskowi pewnie pokonali lokalnego rywala 3:0, powtarzając wynik pojedynku z rundy jesiennej. Tym razem pierwszego gola dla wojskowych strzelił w 24. min kpr. Dariusz Łojko. Po raz szesnasty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Jego brat Marcin nie chciał być gorszy i dziewięć minut później podwyższył wynik spotkania na 2:0, strzelając swojego piętnastego gola w rozgrywkach sezonu 2014/2015. Trzecią bramkę dla wojskowych zdobył w 78. min Bartłomiej Flak.

W szóstym w historii derbowym pojedynku Twardego z Leśnikiem wojskowi nie dali żadnych szans lokalnemu rywalowi na zdobycie przynajmniej jednego punktu. Drużyna z Osiecznicy tylko w dwóch pierwszych meczach, w sezonie 2012/2013, pokonała – i to dwukrotnie 4:1 – zespół Twardego. W minionym sezonie dwa razy górą byli wojskowi (wygrali 3:2 i 2:1). Tym razem zespół kierowany przez grającego trenera st. szer. Sebastiana Tylutkiego konsekwentnie wypełnił zadania postawione przez szkoleniowca. Na dodatek goście ułatwili gospodarzom zadanie. Od 16. minuty grali w osłabieniu. Po faulu czerwoną kartkę ujrzał Marcin Zwierz.

Leśnicy tylko raz zmusili do pokazania bramkarskiego kunsztu st. szer. Marcina Kozdronia. W 25. min po zmianie stron, gdy wojskowi prowadzili 2:0, bramkarz Twardego popisał się świetną paradą i nie dopuścił gości do zdobycia kontaktowej bramki. Z kolei osiem minut później postawił kropkę nad „i” pomocnik Twardego Bartek Flak, który precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans na obronę piłki bramkarzowi Leśnika. Zdobywca trzeciej bramki po raz pierwszy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców, a po strzeleniu gola szczególnie dziękował mł. chor. Sławomirowi Iskrzakowi za doskonałe podanie futbolówki.

Po 17. kolejkach wojskowi liderują w jeleniogórskiej klasie okręgowej z dorobkiem 38 punktów (12 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki). Twardy ma dwa oczka przewagi nad Lotnikiem Jeżów Sudecki, siedem nad Piastem Wykroty i osiem nad GKS Warta Bolesławiecka i Olimpią Kamienna Góra.

W zwycięskich derbach Osiecznicy wojskowi zagrali w składzie: st. szer. Marcin Kozdroń – st. szer. Krystian Chruścicki, st. szer. Łukasz Iwaniak, Paweł Rissmann, st. szer. Janusz Szkarapat – Krzysztof Dewo (od 46. min mł. chor. Sławomir Iskrzak), st. szer. Daniel Szkarapat, Sylwester Drozd (od 85. min. Maciej Luniak), Bartłomiej Flak – kpr. Dariusz Łojko, st. szer. Marcin Łojko (od 58. min st. szer. Sebastian Tylutki).