moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowa strona specjalsów z Lublińca

„Cześć, jestem Jaco. Podpowiem ci, co zrobić, by zostać jednym lub jedną z nas”. Byli specjalsi oprowadzają po stronie internetowej Jednostki Wojskowej Komandosów chętnych do wstąpienia w jej szeregi. – Wkrótce udostępnimy aplikację na smartfony z programami treningowymi, dzięki którym będą mogli właściwie przygotować się do egzaminu ze sprawności fizycznej – zapowiada płk Wiesław Kukuła, dowódca jednostki.


Strona: cisiiskuteczni.pl ma odpowiadać na pytania, które zadają osoby zainteresowane służbą w jednostce. – Staraliśmy się skonstruować ją w taki sposób, by była czytelna oraz zasady przyjęcia do jednostki były klarownie wyjaśnione – tłumaczy płk Kukuła.

Komandosi skorzystali też z doświadczenia jednostek specjalnych USA. – Oni od lat walczą o jak najlepszych kandydatów do służby. Wiedzą, jak to robić, więc ich wiedza jest dla nas bezcenna – przekonuje oficer JWK, który współtworzył stronę.

Kilka miesięcy wcześniej na Facebooku powstał fanpage „cisi i skuteczni”. – Ważne były pierwsze wnioski związane z funkcjonowaniem tego profilu – przyznaje oficer JWK. – Zauważalnie wpłynęły na przebieg naboru kandydatów do służby. Trafiają do nas kandydaci znacznie lepiej przygotowani do selekcji i jest ich więcej.

Strona jest podzielona na trzy sekcje: „będę komandosem”, „jestem komandosem” oraz „byłem komandosem”. Po każdej z nich czytelników oprowadzają komandosi: Jaco i Bącu. – Strona ma pokazywać, kim jest współczesny komandos i jak wygląda jego służba – tłumaczy oficer JWK. – Zależy nam, by odbiorcy strony postrzegali naszą służbę w taki sposób jak my. W zakładkach można znaleźć informacje o tym, jakie są zasady rekrutacji do JWK, jakie operacje prowadzą specjalsi z Lublińca oraz wskazówki dla weteranów i byłych komandosów.

Pułkownik Kukuła przyznaje, że największy nacisk położył na kandydatów do służby. – Strona jest narzędziem komunikacji i ma trafiać również do kandydatów do JWK. Ci zaś stanowią dość specyficzną grupę ludzi – najlepsi z nich są świetnie wykształceni, bardzo sprawni fizycznie i biegle posługują się nowymi technologiami. Na stronie powinni znaleźć wszelkie informacje niezbędne do pojęcia decyzji o rozpoczęciu starań w celu przyjęcia do służby w JWK w formie, która nie będzie budzić ich wątpliwości, że miejsce, do którego zmierzają, jest tylko dla najlepszych – mówi dowódca jednostki.

Praca nad stroną trwała prawie rok. Jej projekt wykonała zewnętrzna firma. – Robimy wiele ważnych rzeczy, które są dla nas absolutnym priorytetem, więc nie mogliśmy się skupiać jedynie na powstawaniu strony – przyznaje oficer JWK. – Dlatego w JWK opracowywała ją grupa robocza złożona z wielu specjalistów. Do jej powstania przyczynili się również byli żołnierze jednostki, którzy pracują dla nas jako wolontariusze.

To nie koniec niespodzianek dla zainteresowanych służbą w jednostce komandosów. – Wkrótce udostępnimy kandydatom do służby oraz wszystkim zainteresowanym podnoszeniem sprawności fizycznej dodatkowe narzędzie. Będzie to aplikacja na smartfony zawierająca programy treningowe – zapowiada oficer JWK. – Będzie m.in. uczyła poprawnego wykonywania wybranych konkurencji oraz mierzyła uzyskiwane rezultaty. Konkurencje będą dobrane w taki sposób, aby wspierać przygotowania do egzaminu ze sprawności fizycznej kandydatów do służby w JWK.

EK

autor zdjęć: www.cisiiskuteczni.pl

dodaj komentarz

komentarze

~ekjfu
1414148640
Wszystko, pięknie i fajnie. Strona z polotem. Podzielona na trzy tematyczne zagadnienia. Dobrze by było by reprezentował stronę "będę komandosem" ktoś z zewnątrz kto dąży do tego by zasilić JWK swoim "potencjałem". Podanie w tej zakładce byłego żołnierza JWK patroszę nijak ma się do informacji które zakładka zawiera. Proponuje zmienić ta osobę na jednego z licznej rzeszy ubiegających się o status "komandosa" będzie to bardziej wiarygodne.
8D-C2-E4-7E
~Katol
1414137840
Gratuluję pomysłu. JKW po raz kolejny pokazuj, że jest Top,em. p.s. Marzy mi się taka strona o Dywizji. Kocham Dywizję . Całą.
9C-76-A0-FA

Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
 
„Bolko” w służbie
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Nowy wiceminister w MON
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Obradowała Rada Gabinetowa
Własne interesy Europy
They Train Together, They Fight Together
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Leopardy strzelały w dzień i w nocy
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Rywalizacja strzelców wyborowych
Iran uderza w USA
Chciałem walczyć z Niemcami
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
We Are All Darfur
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Krwawe walki o Monte Cassino
Security Game
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Nauka zimowego pływania
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
JWK z odznaką pamiątkową
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Militaria na Zamku Królewskim
Pretorianie na Mazurach
Awanse generalskie dla ośmiu oficerów
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Arsenał Iranu
Ważka bliżej
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Terytorialsi będą współpracować z harcerzami
Klasy wojskowe po nowemu
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Palmiry – miejsce kaźni
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Legia na ASzWoj po raz trzeci
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Trzydniowe obchody stulecia zwycięstwa nad bolszewikami
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Double Eagle po nowemu
Darłowo czeka na śmigłowce
Defense Without Politics
Śmierć bohatera
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Stulatka hydrografia
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Symulatory strzelań Rosomaków
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
USA nie zacznie wojny z Iranem
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO