moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pobiegną, by uczcić cichociemnych

Przemierzą wpław rzekę, będą się wspinać na wzniesienia, czołgać w błocie i przeciskać kanałami. Uczestnicy I Biegu Cichociemnych w niedzielę zmierzą się z własnymi słabościami, aby oddać cześć bohaterom. W biegu przełajowym w Sochaczewie wystartuje 150 zawodników, jest jeszcze 30 wolnych miejsc.


To pierwsza edycja Biegu Cichociemnych. Pomysł narodził się, gdy... zabrakło miejsc w Biegu Katorżnika. – Często biorę udział w takich wydarzeniach sportowych. Pięć razy startowałem w Biegu Katorżnika, ale w tym roku ze względu na rekordowe zainteresowanie nie zdążyłem się na niego zapisać – wyjaśnia dyrektor imprezy Sławomir Cypel. – Skoro w Polsce jest tak wielu biegaczy, postanowiłem to wykorzystać i zorganizować osobną imprezę.

Cypel jest prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Dragon Fight Club, w którym uczy dzieci nie tylko sportów walki, ale i polskiej historii. Robi to w niecodzienny sposób. – Bieg Cichociemnych to nie pierwsza impreza sportowa, którą dedykujemy żołnierzom. Organizujemy też zawody MMA, które poświęcamy żołnierzom wyklętym – mówi prezes Cypel. – Warto opowiadać młodym o historii w prosty i przystępny sposób, rozbudzać ich zainteresowanie przeszłością własnego kraju. Pokazywać, że ich rówieśnicy musieli kiedyś walczyć o wolną Polskę.


W biegu może wziąć udział każdy, ale trzeba się pospieszyć. W imprezie może wystartować 150 zawodników, a organizatorzy mają już 120 zgłoszeń. Na 12- bądź 6-kilometrowej trasie u brzegu Bzury czeka sporo przeszkód. Na początek uczestnicy przebiegną przez pole motocrossowe. Później będą się przeciskać przez wąskie kanały, pokonywać strome podejścia i tory błotne. Zawody zakończą się w pobliżu Zamku Książąt Mazowieckich. Na pokonanie trasy mają maksymalnie 3 godziny. W biegu głównym mogą startować osoby pełnoletnie, które podczas weryfikacji w biurze zawodów okażą dokument tożsamości i potwierdzą, że nie mają przeciwwskazań do biegów długodystansowych (start w biegu jest płatny – wpisowe 50 zł, w dniu startu – 70 zł). Tuż przed biegiem głównym swoją kondycję sprawdzą dzieci. Brzegiem Bzury pobiegną uczniowie szkół podstawowych – dystans do 2 km i gimnazjalnych – trasa do 3 km.

Organizatorami imprezy są m.in.: UKS Dragon Fight Club, Fundacja Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa, burmistrz Sochaczewa oraz Klub Motocyklowy „Boruta” MC Poland.

W Polsce z roku na rok przybywa ekstremalnych imprez biegowych. Te wzorowane na wojskowych selekcjach cieszą się ogromną popularnością. Niedawno odbył się Bieg Katorżnika i Runmageddon. W weekend ze swoimi słabościami zmierzą się również uczestnicy GROM Challange.

mks, ek

autor zdjęć: biegcichociemnych.pl

dodaj komentarz

komentarze

~scooby
1410439860
..W życiu liczy si e tylko osobowość ... .
39-FF-C3-6D

Nowe zasady dla kobiet w armii
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Najdłuższa noc
Gotowi na zagrożenia cyfrowe
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Komplet medali wojskowych na ringu
Nadchodzi era Borsuka
Mundurowi z benefitami
Wojsko przetestuje nowe technologie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Pancerniacy jadą na misję
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Kapral Bartnik mistrzem świata
Gdy ucichnie artyleria
Przygotowani znaczy bezpieczni
Więcej Herculesów dla Abramsów
The Darker, the Better
Zmierzyli się z własnymi słabościami
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Razem na ratunek
Militarne Schengen
Skytrucki dla Niemiec
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Uczelnie łączą siły
W krainie Świętego Mikołaja
Pociski rakietowe dla Husarzy
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Niebo pod osłoną
Zwrot na Bałtyk
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Z Su-22 dronów nie będzie
Wojsko ma swojego satelitę!
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Wojsko na Horyzoncie
Polski „Wiking” dla Danii
Plan na WAM
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Wojskowy bus do szczęścia
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Czwarta dostawa Abramsów
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Noc Dnia Podchorążego
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Dzień wart stu lat
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
wGotowości do reakcji
Po co wojsku satelity?
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO