moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojskowi wioślarze w medalowej formie

Polska ósemka ze sternikiem, z czterema żołnierzami z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego w składzie, wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Amsterdamie. Złoto zdobyła osada z Wielkiej Brytanii, a srebro Niemcy. Brytyjczycy wygrali z czasem 5 min 24,11 s. Niemcy płynęli 5 min 24,77 s, a Polacy 5 min 26,90 s.


Polska osada popłynęła w składzie (na zdjęciu od lewej): st. szer. Piotr Juszczak, st. szer. Daniel Trojanowski, st. szer. Krystian Aranowski i st. szer. Michał Szpakowski (wszyscy Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza Bydgoszcz) oraz Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) i Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń).

Biało-czerwoni do 500 m nadawali ton rywalizacji wraz z Niemcami. Po jednej czwartej rywalizacji prowadziła osada niemiecka (z czasem 1 min 19,46 s) przed polską (1.19,59) i brytyjską (1.19,79). Na 800 m osada z Wielkiej Brytanii wysunęła się na pierwszą pozycję. Na półmetku prowadzili Brytyjczycy (2.40,66) przed Polakami (2.41,00) i Niemcami (2.41,03).Na 500 m przed metą Brytyjczycy mieli przewagę 0,47 s nad Polakami i 1,17 nad Niemcami. Na czwartej pozycji płynęli Amerykanie. Na finiszu Brytyjczycy nie dali sobie odebrać zwycięstwa, a Niemcy wyprzedzili Polaków. Osada ze Stanów Zjednoczonych już nie była w stanie włączyć się do walki o medale i ukończyła rywalizację na czwartym miejscu, ze stratą 2,28 s do biało-czerwonych.

Polacy znakomicie spisali się już w eliminacjach wygrywając swój bieg z czasem 5 min 39,38 s. Drugie miejsce zajęli Amerykanie (5.42,27), a trzecie Rosjanie (5.44,42). Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni zapewnili sobie miejsce w finale.

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Wspólne manewry taktyczno-ratownicze
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Premiery Grupy WB na targach zbrojeniowych
Dwa marzenia spełnione naraz
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Zmarł gen. Mirosław Różański
Trwa nabór do szkół podoficerskich
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Sonda dla Jastrzębia
Battalions of the Future
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
MON proponuje zmiany przepisów ubiorczych
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Nowa era polskiego lotnictwa
„Wielka ucieczka” okiem historyka
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Walka w dwóch światach
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
PZL P.11c – Pościgowy taran!
Pół eskadry Husarzy już w Polsce
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Mewa” na północnym szlaku
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Kolejne nominacje w strukturach armii
Gorący lipiec PKW Łotwa
Test testu
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Coraz więcej Alpha Scramble
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
F-15 dla Polski?
Abordaż z polskim wsparciem
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Z prądem i pod prąd
Prawie 9 tys. osób wybrało „Wakacje z wojskiem”
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Tarcza i miecz
Patrioty pod Płockiem
Kolejne F-35 lecą do Polski
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Prawie 200 mld zł na zbrojenia w projekcie budżetu
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Flanka pod strażą
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Dekada Tygrysa. Kulisy, pasja i najwyższa cena za miłość do latania
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
„Kryzysowy” Jaśmin
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Pantera przejdzie do historii
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Moskwa w poszukiwaniu partnerów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO