moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Brąz kajakarza

Starszy szeregowy Mateusz Polaczyk z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczył brązowy medal na zawodach o Puchar Świata kajakarzy górskich, które odbyły się w Lee Valley pod Londynem. Polak zajął trzecie miejsce w konkurencji K1. Drużynowo polska ekipa zakończyła rywalizację na piątym miejscu.

St. szer. Mateusz Polaczyk w czerwcu wywalczył dwa medale.

Zawody na torze pod Londynem były pierwszymi w tym sezonie zaliczanymi do klasyfikacji Pucharu Świata. W konkurencji K1 triumfował  Francuz Boris Neveu, który w finale uzyskał wynik 95,19 s. Drugie miejsce zajął Czech Vit Prindis (97,53), a st. szer. Mateusz Polaczyk był trzeci (97,70). Dziesiątą pozycję zajął jego młodszy brat Rafał. Popłynął najlepiej z Polaków w eliminacjach. W stawce 68 zawodników uzyskał piąty rezultat. Mateusz Polaczyk był dwunasty, a trzeci z braci Polaczyków – Grzegorz – trzynasty.

Bracia Polaczykowie, którzy są reprezentantami Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz, na torze pod Londynem walczyli również w konkurencji drużynowej K1x3. Przed tygodniem Mateusz Polaczyk, Rafał Polaczyk i Dariusz Popiela zdobyli w „drużynówce” brązowy medal mistrzostw Europy w Wiedniu. Tym razem polska drużyna złożona z braci Polaczyków zajęła piąte miejsce. Triumfowali reprezentanci gospodarzy (z czasem 108,71 s) przed Francuzami (110,39) i Hiszpanami (112,45). Polacy uzyskali czas 113,38 s, który był gorszy o 0,30 s od uzyskanego przez czwartych na mecie Australijczyków.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Nocna próba na Wisłostradzie
Wsparcie ma znaczenie
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Walka, entuzjazm i nadzieja
Legion Medyczny na poligonie
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Zapraszamy na defiladę
PGZ o koalicji antybalistycznej
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
PKW Irak zostaje w Jordanii
Coraz więcej Alpha Scramble
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Abordaż z polskim wsparciem
Szachownica na Wisłostradzie
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
„Wicher" wkrótce na wodzie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Próba przed morską paradą
Bataliony przyszłości
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Odnaleziono „Roja”
MON i MSZ o szczycie NATO
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Gorący lipiec PKW Łotwa
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Szkolenia na pomostówkę
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wicher na morzu
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Młodzi medycy na poligonie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Powietrzna defilada
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
„Wicher” na wodzie
Azjatycka szansa
Z prądem i pod prąd
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Generał w niewoli
Flanka pod strażą
Nowi generałowie na święto wojska
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Cyfrowa tarcza F-16

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO