moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Brąz w futsalu dla marynarzy, w siatkówce dla elblążan

Brązowymi medalistami wiosennej Spartakiady Wojska Polskiego w futsalu zostali marynarze, a w piłce siatkowej drużyna reprezentująca 16 Dywizję Zmechanizowaną – Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych 3. Mecze finałowe w grach zespołowych odbędą się jutro. W ostatnim dniu spartakiady rozgrywanej w Poznaniu poznamy również medalistów w pływaniu.


Gry zespołowe są zawsze najbardziej emocjonujące dla obserwatorów zawodów w różnych dyscyplinach sportu. W rozgrywanych w ramach wiosennej Spartakiady Wojska Polskiego mistrzostwach w futsalu i piłce siatkowej trwała dzisiaj zacięta rywalizacja o awans do jutrzejszych finałów. Natomiast drużyny, które przegrały mecze półfinałowe stoczyły pomiędzy sobą walkę o brązowe medale. W spotkaniu o brąz w futsalu reprezentanci Marynarki Wojennej – DG RSZ 5 pokonali 6:3 zespół reprezentujący Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6. Dla zwycięskiej drużyny pięć bramek zdobył starszy bosman Michał Kaszuba, a jedną chorąży marynarki Piotr Rybicki. Z kolei w małym finale turnieju siatkarskiego marynarze przegrali 0:2 z zespołem reprezentującym elbląską 16 Dywizję Zmechanizowaną.

W jutrzejszych finałach w pięknej hali 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach w obu meczach o pierwsze miejsce walczyć będą reprezentanci 11 Dywizji Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1. Futsalowcy z Żagania w spotkaniu o złoty medal zmierzą się z reprezentantami gospodarzy – drużyną Sił Powietrznych – DG RSZ 4, a siatkarze z kolegami z 12 Dywizji Zmechanizowanej – DG RSZ 2.

W pierwszym półfinale turnieju w futsalu, rozgrywanym w hali poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, drużyna 11 Dywizji Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1 pokonała 4:0 (0:0) zespół Marynarki Wojennej – DG RSZ 5. Trzy gole dla kawalerzystów strzelił chor. Tomasz Mucha, a raz na listę strzelców wpisał się kpr. Adam Marcinkowski. W drugim półfinale ekipa gospodarzy z sił powietrznych spotkała się z reprezentacją Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6. Lotnicy zapewnili sobie awans do finału dopiero po serii rzutów karnych. W meczu (podczas turnieju rozgrywano mecze systemem dwa razy po 12 min) i dogrywce (2 x 2 min) padł remis 3:3. W rzutach karnych lotnicy wygrali 3:2. Gole dla zwycięskiej drużyny strzelili: dwa – mł. chor. Andrzej Wojciechowski i st. szer. Piotr Dubiela. Natomiast celnie rzuty karne egzekwowali: Dubiela, mł. chor. Marek Świtała i Wojciechowski. O zwycięstwie lotników w rzutach karnych przesądziła świetna interwencja bramkarza drużyny gospodarzy sierż. Ireneusza Benedyczaka.

W meczach o pozostałe miejsca w turnieju futsalu padły wyniki: o V – drużyna z Instytucji Centralnych Ministerstwa Obrony Narodowej wygrała 3:2 z reprezentacją 12 Dywizji Zmechanizowanej – DG RSZ 2, o VII – 16 Dywizja Zmechanizowana – DG RSZ 3 pokonała 3:1 Akademię Obrony Narodowej, o IX – Dowództwo Garnizonu Warszawa zwyciężyło 5:2 Żandarmerię Wojskową.   

W turnieju siatkarzy piąte miejsce zajęła Reprezentacja Szkolnictwa Wojskowego, szóste Siły Powietrzne – DG RSZ 4 (akademicy wygrali mecz o piąte miejsce z lotnikami 2:1), siódme Żandarmeria Wojskowa, ósme Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6 (mecz o siódme miejsce żandarmi wygrali 2:1), dziewiąte Dowództwo Garnizonu Warszawa i dziesiąte Instytucje Centralne MON (mecz o dziewiąte miejsce DGW wygrało 2:0). 

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
 
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Modernizacja Sokołów
Śląskie sceny z życia
GROM Challenge
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Z maratonu programowania do wojska
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Agresja sowieckiego kolosa
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Polscy weterani i książę Harry
Sprawdzają Brutusa
Cienka niebieska linia
Nowy wiceminister w MON
Stalin czekał i kalkulował
Wojsko wraca do Łomży
Klasy wojskowe po nowemu
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Umowa na Feniksy
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Terytorialsi na wysokościach
Oko na Europę
Nowa misja i nowy sprzęt
Jedna misja, jeden zespół
Głos (z) płonącej Warszawy
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Selekcja w pigułce
A Torn Subcontinent
Rozpoczynamy nową erę
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Polska nie pozostanie osamotniona
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Modernizacja starów 266
Thin Blue Line
W Indiach mieli swój drugi dom
Polscy nurkowie na Islandii
Pamięć o tragedii
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
„Górale” zdobywają miasto
Dead to the World
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Zapal lampkę bohaterom Września’39
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Irańskie szachy
Iranian Chess Game
Samochód do desantowania
Chorwacki test polskich kadetów
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Walka i dyplomacja

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO