moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Generał Lech Konopka ponownie szefem WFS

Po raz trzeci z rzędu na stanowisko prezesa Wojskowej Federacji Sportu wybrany został generał broni Lech Konopka. Dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego znalazł uznanie w oczach delegatów na zjazd sprawozdawczo-wyborczy Federacji i dzisiaj rozpoczął kolejną kadencję.

Fot. arch. WKS Grunwald

Na spotkaniu w Warszawie delegaci pozytywnie ocenili działalność zarządu, który kierował Wojskową Federacją Sportu przez ostatnie cztery lata i po raz trzeci z rzędu stery prezesa powierzyli generałowi Lechowi Konopce. Wybrano również przedstawicieli do nowego zarządu, który ukonstytuuje się na pierwszym powyborczym spotkaniu. – Zbierzemy się w ciągu najbliższych czterech tygodni. Musimy trochę ochłonąć od sprawozdań i dyskusji. Na pierwszym spotkaniu podzielimy zadania na poszczególnych członków zarządu – mówi prezes Konopka, który od powstania federacji w 1995 roku działa w jej zarządzie.

Podczas spotkania bardzo dobrze ocenił dotychczasową współpracę z Wojskową Federacją Sportu gen. bryg. Franciszek Kochanowski, szef Zarządu Szkolenia – P7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. – Tę współpracę na pewno będziemy się starali kontynuować. A na najbliższe miesiące z pewnością mamy ten sam cel: jak najlepiej przygotować reprezentację Wojska Polskiego na kolejne wojskowe igrzyska w Korei Południowej – podkreśla prezes Konopka. – Dobrze układa nam się również współpraca z dwoma ministerstwami: sportu i turystyki i oczywiście obrony narodowej – dodaje prezes.

Jednym z celów Wojskowej Federacji Sportu jest przyjęcie jej w poczet członków Polskiego Komitetu Olimpijskiego. – Promujemy nie tylko dyscypliny olimpijskie, ale przede wszystkim olimpijskie – mówi generał. Sama federacja również jest zainteresowana powiększaniem swoich szeregów. – Jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych członków. Uważamy, że w większym zespole jest zawsze sprawniej, raźniej i skuteczniej – przyznaje prezes Konopka.

Wojskowa Federacja Sportu powstała w październiku 1995 roku. Grupę inicjatywną tworzyło 15 wojskowych klubów sportowych, pięć polskich związków sportowych, Liga Obrony Kraju oraz Jacht Klub Kotwica. Pomysłodawcą utworzenia federacji, która miała kontynuować tradycje przedwojennego Związku Wojskowych Klubów Sportowych, był ówczesny szef wojskowego sportu płk Edward Zawadzki.

WFS za swoje główne cele uznała wspomaganie działań wojskowych struktur organizacyjnych kultury fizycznej w zakresie rozwijania sportów obronnych i użyteczno-wojskowych, pozyskiwanie środków materialnych na rzecz rozwoju sportu w wojsku oraz współpracę z komórkami organizacyjnymi resortów obrony narodowej i sportu oraz Polskiej Konfederacji Sportu. Pierwszym prezesem był gen. dyw. Leon Stanisław Komornicki. W marcu 2006 roku na zjeździe wyborczym WFS kierowanie federacją powierzono gen. broni Lechowi Konopce.

Obecnie w Wojskowej Federacji Sportu zrzeszone są 23 kluby i związki sportowe. Jej członkami są między innymi wojskowe kluby sportowe: Śląsk Wrocław, Grunwald Poznań, Wawel Kraków, Flota Gdynia oraz Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza Bydgoszcz, Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec, Polski Związek Strzelectwa Sportowego i Polski Związek Radioorientacji Sportowej. W sfederowanych stowarzyszeniach, związkach i klubach zarejestrowanych jest blisko siedem tysięcy sportowców, trenerów i działaczy.

szus

autor zdjęć: arch. WKS Grunwald

dodaj komentarz

komentarze


Walka i dyplomacja
 
Głos (z) płonącej Warszawy
Polska nie pozostanie osamotniona
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Thin Blue Line
Iranian Chess Game
GROM Challenge
W Indiach mieli swój drugi dom
Śląskie sceny z życia
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Cienka niebieska linia
Klasy wojskowe po nowemu
Nowa misja i nowy sprzęt
Nowy wiceminister w MON
Pamięć o tragedii
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Zapal światło dla ofiar Katynia
Terytorialsi na wysokościach
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Kosmiczny gość
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Wojsko wraca do Łomży
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Stalin czekał i kalkulował
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Modernizacja Sokołów
Umarły dla świata
Irańskie szachy
Agresja sowieckiego kolosa
Jedna misja, jeden zespół
Polskie firmy na targach w Londynie
Z maratonu programowania do wojska
Wrzesień ’39 na południu Polski
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Sprawdzają Brutusa
Defendery 2019 – część 3
Rok Żelaznej Dywizji
Zapal lampkę bohaterom Września’39
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Samochód do desantowania
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Oko na Europę
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Chorwacki test polskich kadetów
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
A Torn Subcontinent
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Defendery 2019 – część 4
Historia Liberatora wyjaśniona
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Rozpoczynamy nową erę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO