moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Generał Lech Konopka ponownie szefem WFS

Po raz trzeci z rzędu na stanowisko prezesa Wojskowej Federacji Sportu wybrany został generał broni Lech Konopka. Dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego znalazł uznanie w oczach delegatów na zjazd sprawozdawczo-wyborczy Federacji i dzisiaj rozpoczął kolejną kadencję.

Fot. arch. WKS Grunwald

Na spotkaniu w Warszawie delegaci pozytywnie ocenili działalność zarządu, który kierował Wojskową Federacją Sportu przez ostatnie cztery lata i po raz trzeci z rzędu stery prezesa powierzyli generałowi Lechowi Konopce. Wybrano również przedstawicieli do nowego zarządu, który ukonstytuuje się na pierwszym powyborczym spotkaniu. – Zbierzemy się w ciągu najbliższych czterech tygodni. Musimy trochę ochłonąć od sprawozdań i dyskusji. Na pierwszym spotkaniu podzielimy zadania na poszczególnych członków zarządu – mówi prezes Konopka, który od powstania federacji w 1995 roku działa w jej zarządzie.

Podczas spotkania bardzo dobrze ocenił dotychczasową współpracę z Wojskową Federacją Sportu gen. bryg. Franciszek Kochanowski, szef Zarządu Szkolenia – P7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. – Tę współpracę na pewno będziemy się starali kontynuować. A na najbliższe miesiące z pewnością mamy ten sam cel: jak najlepiej przygotować reprezentację Wojska Polskiego na kolejne wojskowe igrzyska w Korei Południowej – podkreśla prezes Konopka. – Dobrze układa nam się również współpraca z dwoma ministerstwami: sportu i turystyki i oczywiście obrony narodowej – dodaje prezes.

Jednym z celów Wojskowej Federacji Sportu jest przyjęcie jej w poczet członków Polskiego Komitetu Olimpijskiego. – Promujemy nie tylko dyscypliny olimpijskie, ale przede wszystkim olimpijskie – mówi generał. Sama federacja również jest zainteresowana powiększaniem swoich szeregów. – Jesteśmy otwarci na przyjęcie nowych członków. Uważamy, że w większym zespole jest zawsze sprawniej, raźniej i skuteczniej – przyznaje prezes Konopka.

Wojskowa Federacja Sportu powstała w październiku 1995 roku. Grupę inicjatywną tworzyło 15 wojskowych klubów sportowych, pięć polskich związków sportowych, Liga Obrony Kraju oraz Jacht Klub Kotwica. Pomysłodawcą utworzenia federacji, która miała kontynuować tradycje przedwojennego Związku Wojskowych Klubów Sportowych, był ówczesny szef wojskowego sportu płk Edward Zawadzki.

WFS za swoje główne cele uznała wspomaganie działań wojskowych struktur organizacyjnych kultury fizycznej w zakresie rozwijania sportów obronnych i użyteczno-wojskowych, pozyskiwanie środków materialnych na rzecz rozwoju sportu w wojsku oraz współpracę z komórkami organizacyjnymi resortów obrony narodowej i sportu oraz Polskiej Konfederacji Sportu. Pierwszym prezesem był gen. dyw. Leon Stanisław Komornicki. W marcu 2006 roku na zjeździe wyborczym WFS kierowanie federacją powierzono gen. broni Lechowi Konopce.

Obecnie w Wojskowej Federacji Sportu zrzeszone są 23 kluby i związki sportowe. Jej członkami są między innymi wojskowe kluby sportowe: Śląsk Wrocław, Grunwald Poznań, Wawel Kraków, Flota Gdynia oraz Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza Bydgoszcz, Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec, Polski Związek Strzelectwa Sportowego i Polski Związek Radioorientacji Sportowej. W sfederowanych stowarzyszeniach, związkach i klubach zarejestrowanych jest blisko siedem tysięcy sportowców, trenerów i działaczy.

szus

autor zdjęć: arch. WKS Grunwald

dodaj komentarz

komentarze


Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
 
USA nie zacznie wojny z Iranem
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Ważka bliżej
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Śmierć bohatera
Krwawe walki o Monte Cassino
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Double Eagle po nowemu
Własne interesy Europy
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Darłowo czeka na śmigłowce
Pretorianie na Mazurach
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
For the Right Cause
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Podziemna potęga
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
We Are All Darfur
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Nauka zimowego pływania
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Iran uderza w USA
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Rywalizacja strzelców wyborowych
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Klasy wojskowe po nowemu
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Arsenał Iranu
Nowy wiceminister w MON
Symulatory strzelań Rosomaków
JWK z odznaką pamiątkową
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Defense Without Politics
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
They Train Together, They Fight Together
Stulatka hydrografia
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Chciałem walczyć z Niemcami
Obradowała Rada Gabinetowa
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO