moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Piąte miejsca żołnierzy w Półmaratonie Ślężańskim

Trzema dużymi półmaratonami powitali wiosnę amatorzy biegania. W najliczniej obsadzonej imprezie w Sobótce bardzo dobrze spisali się żołnierze. Piąte miejsce w rywalizacji pań zajęła chor. Marta Szenk z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Tę samą pozycję wśród mężczyzn wywalczył kpr. Kamil Makoś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Piąte miejsce w rywalizacji pań zajęła chor. Marta Szenk z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Już po raz siódmy amatorzy biegania spotkali się na trasie Półmaratonu Ślężańskiego. Wiosenna aura przyciągnęła na start rekordową liczbę uczestników. Na mecie sklasyfikowano aż 3281 zawodników, w tym wielu gości zagranicznych. Przed dwoma laty w Sobótce w ramach Półmaratonu Ślężańskiego odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie. Dzięki temu znacznie wzrosła frekwencja imprezy. Na mecie sklasyfikowano 2953 biegaczy, w tym aż 1285 ze środowiska wojskowego. Tym razem w Sobótce żołnierze nie walczyli o medale, ale wielu z nich pojawiło się na starcie. Wśród nich najlepiej spisali się medaliści wojskowych mistrzostw z Sobótki z 2012 roku: złota w kategorii kobiet do 35 lat – chor. Marta Szenk z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i brązowy w kategorii mężczyzn M30 – kpr. Kamil Makoś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

W rywalizacji panów na trasie VII Półmaratonu Ślężańskiego triumfowali Kenijczycy David Metto i James Meli, a trzeci był Węgier Lajos Berecz. Metto finiszował po 1 godz. 7 min 29 s biegu. Meli uzyskał czas 1:10:46, a Berecz 1:11:52. Czwarty był sierż. sztab. Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku, triumfator IX Maratonu Komandosa z 2012 roku. Policjant biegł 1 godz. 12 min 41 s. 40 sekund po nim zameldował się na mecie kapral Kamil Makoś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, który przed laty był filarem trzecioligowej drużyny Twardego. Prawy obrońca, a czasami i stoper wojskowej jedenastki, po wycofaniu świętoszowskiego zespołu z III ligi zerwał z futbolem i zaczął więcej czasu poświęcać bieganiu. W zeszłym roku wywalczył brązowy medal w kategorii M35 w XVI Mistrzostwach Wojska Polskiego w Maratonie oraz brąz w sztafecie mężczyzn 4x2 km podczas Mistrzostw Wojska w Biegach Przełajowych.

Najszybszą z pań w Sobótce była Rumunka Daniella Cirlan. Triumfowała z czasem 1 godz. 20 min 7 s. Druga była Karolina Górna z Kalisza  (1:21:23), trzecia Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza (1:23:13), a czwarta Węgierka Katalin Garami (1:25:48). Piąta na mecie chor. Marta Szenk uzyskała wynik 1 godz. 27 min 24 s. Zawodniczka reprezentująca barwy bydgoskiego Zawiszy na trasie rywalizowała między innymi z mistrzynią świata w maratonie z 1991 roku Wandą Panfil. 55-letnia lekkoatletka Lechii Tomaszów Mazowiecki w kategorii open wśród pań zajęła 10. miejsce z czasem 1 godz. 33 min 23 s. Mistrzyni świata z Tokio wygrała natomiast rywalizację w swojej kategorii wiekowej K55.

W rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim I ICE MAT Półmaratonie kpr. Paweł Tarasiuk z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego wywalczył czwartą lokatę w kategorii open. Do miejsca na podium zabrakło mu tylko czterech sekund. Z wynikiem 1 godz. 9 min 17 s ustanowił jednak swój rekord życiowy w półmaratonie. Zwyciężył Michał Cenkier z Jarocina, który dystans 21 km 97 m pokonał w 1 godz. 8 min 51 s. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Siergiej Krowlajdis (1:08:55), a trzecie Adam Marysiak z MKS Astra Nowa Sól (1:09:13). W rywalizacji pań triumfowała Aleksandra Peisert z Elbląga. Pierwszą edycję imprezy ukończyło 601 osób.

Drugą pod względem frekwencji imprezą półmaratońską na otwarcie wiosny był XI Półmaraton Marzanny w Krakowie. Bieg pod Wawelem ukończyło 2474 zawodników. Trzy pierwsze miejsca wśród mężczyzn zajęli goście z Ukrainy. Triumfował Siergii Okseniuk z czasem 1 godz. 8 min 19 s. Najlepszy z Polaków – Tomasz Kawik z Krakowa – zajął czwartą pozycję. W rywalizacji pań triumfowała Ukrainka Olena Burkowska, która dystans 21 km 97 m pokonała w 1 godz. 15 min 36 s. Trzecie miejsce zajęła Anna Celińska z Bielska-Białej – najlepsza z polskich zawodniczek.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Polskie firmy na targach w Londynie
 
Rozpoczynamy nową erę
W Indiach mieli swój drugi dom
„Górale” zdobywają miasto
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Z maratonu programowania do wojska
Terytorialsi na wysokościach
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Thin Blue Line
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Modernizacja starów 266
Walka i dyplomacja
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
GROM Challenge
Wojsko wraca do Łomży
Cienka niebieska linia
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Irańskie szachy
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Umowa na Feniksy
Modernizacja Sokołów
Nowa misja i nowy sprzęt
Śląskie sceny z życia
Głos (z) płonącej Warszawy
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Jedna misja, jeden zespół
Pamięć o tragedii
Klasy wojskowe po nowemu
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Agresja sowieckiego kolosa
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Selekcja w pigułce
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Polscy weterani i książę Harry
Samochód do desantowania
Sprawdzają Brutusa
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
A Torn Subcontinent
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Nowy wiceminister w MON
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Oko na Europę
Dead to the World
Stalin czekał i kalkulował
Chorwacki test polskich kadetów
Defendery 2019 – część 4
Polska nie pozostanie osamotniona
Iranian Chess Game

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO