moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polka dopiero w trzeciej dziesiątce

W przedostatnim w tym sezonie biegu zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata polskie biatlonistki zajęły odległe pozycje. Najlepsza z nich – kapral Krystyna Pałka – finiszowała na 28. miejscu. Bieg pościgowy w Oslo wygrali: reprezentująca Słowację Anastazja Kuzmina oraz Austriak Simon Eder.


Wracająca do zdrowia po przeziębieniu kapral Krystyna Pałka biegała dzisiaj trzy karne rundy. Jeszcze więcej, bo siedem musiała pokonać jej koleżanka st. szer. Magdalena Gwizdoń. Zawodniczka wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego tyle razy bowiem pomyliła się na strzelnicy. Na trasę biegu pościgowego wyruszyła jako trzynasta. Siedem karnych rund zepchnęło ją na 33. pozycję.

Dla najmłodszej z Polek – Moniki Hojnisz – to również nie był najlepszy dzień na strzelnicy. Z dziewięcioma pudłami ukończyła rywalizację na 53. miejscu. Z kolei Weronika Nowakowska-Ziemniak po dwukrotnym strzelaniu miała już ponad pięć minut straty do prowadzących biatlonistek. Po przebiegnięciu sześciu rund karnych zrezygnowała z dalszej walki i zeszła z trasy.

Ale nie tylko Polki słabo wypadły dziś na strzelnicy. Żadnej biatlonistce poza Niemką Andreą Henkel nie udało się trafić do 20 czarnych krążków. Bezbłędna strzelczyni z 31. miejsca po sprincie przesunęła się na 12. Triumfatorka biegu Anastazja Kuzmina biegała dwie karne rundy. Podczas ostatniego strzelania wykorzystała potknięcie murowanej faworytki do zwycięstwa Darii Domraczewej. Białorusinka po przedostatnim strzelaniu musiała biegać trzy karne rundy. Miała jednak tak dużą przewagę nad rywalkami, że nikt nie przypuszczał, iż da sobie odebrać zwycięstwo. Tymczasem podczas ostatniej wizyty na strzelnicy również nie trafiła do trzech krążków i finiszowała dopiero na piątej pozycji.

W rywalizacji mężczyzn triumfował Simon Eder. Austriak, podobnie jak szósty na mecie Rosjanin Aleksiej Wołkow, był bezbłędny na strzelnicy. Losy rywalizacji w ostatnim w tym sezonie biegu pościgowym rozstrzygnęły się podczas ostatniego strzelania. Z czołowej czwórki tylko Austriak nie biegał karnej rundy. Pudłujący Rosjanin Aleksander Łoginow oraz Szwedzi: Bjoern Ferry i Carl Johan Bergman już nie zdołali dogonić Edera. Na mecie Austriak mógł się cieszyć z drugiego pucharowego zwycięstwa w swojej karierze. Drugie miejsce zajął Łoginow, a trzecie Ferry. Polacy w dzisiejszym biegu nie startowali.

Wyniki

Bieg pościgowy kobiet na 10 km
1. Anastazja Kuzmina (Słowacja) 30 min 29,1 s (2 rundy karne)
2. Tora Berger (Norwegia) – strata 41,8 s (4)
3. Olga Wiłuchina (Rosja) – 54,0 (2)
4. Kaisa Makarainen (Finlandia) – 58,4 (2)
5. Daria Domraczewa (Białoruś) – 58,7 (6)
6. Susan Dunklee (USA) – 1.03,4 (2)

28. Krystyna Pałka (Polska) – 3.05,8 (3)
33. Magdalena Gwizdoń (Polska) – 3.37,9 (7)
52. Monika Hojnisz (Polska) – 6.34,4 (9).

Bieg pościgowy mężczyzn na 12,5 km
1. Simon Eder (Austria) 32 min 23,4 s (0 karnych rund)
2. Aleksander Łoginow (Rosja) Jewgienij Garaniczew (Rosja) – strata 12,7 s (1)
3. Bjoern Ferry (Szwecja) – 20,7 s (1)
4. Carl Johan Bergman (Szwecja) – 41,1 (1)
5. Martin Fourcade (Francja) – 25,5 (4)
6. Aleksiej Wołkow (Rosja) – 1.03,3 (0).

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Śmierć gorsza niż wszystkie
 
Pancerny drapieżnik, czyli Leopard 2A5
W tydzień poznali smak żołnierskiego fachu
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Ewakuacja Polaków z Izraela
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Alert pogodowy. Żołnierze są najbliżej zagrożonych miejsc
Blue Force vs Red Force w Orzyszu
Polacy i Holendrzy razem dla obronności
Umacnianie ściany wschodniej
Święto sportów walki w Warendorfie
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Podejrzane manewry na Bałtyku
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Najtrudniejsze w służbie na polsko-białoruskiej granicy jest…
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Odznaczenia za misję
Kajakami po medale
Pracowity pobyt w kosmosie
Nowe Abramsy już w Wesołej
Zatrzymania na granicach
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Flyer, zdobywca przestworzy
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
W drodze do amunicyjnego bezpieczeństwa
Niebezpieczne incydenty na polsko-białoruskiej granicy
Ratownik w akcji
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Wołyń – pamiętamy
12 tys. żołnierzy gotowych do działania
Dzieci wojny
Planowano zamach na Zełenskiego
Wyższe stawki dla niezawodowych
Demony wojny nie patrzą na płeć
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Korzystne zmiany w dodatkach dla sił powietrznych
Rekompensaty na ostatniej prostej
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Pół tysiąca terytorialsów strzeże zachodniej granicy
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
BWP-1 – historia na dekady
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Radar na bezpieczeństwo
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Czarna Pantera celuje
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Broń przeciwko wrogim satelitom
Potrzebujemy najlepszych
Niemal 500 absolwentów AWL-u już oficjalnie oficerami WP
Pełna mobilizacja. Żołnierze ruszają na tereny zagrożone powodzią
Tłumy na zawodach w Krakowie
K9 i FlyEye na poligonie w Ustce
Bezpieczniejsza Europa
Czarne Pantery, ognia!
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
PGZ buduje suwerenność amunicyjną
Pierwszy polski lot Apache’a
Międzynarodowy festiwal lotnictwa. Zbliża się Air Show Radom 2025
Ostatnia niedziela…

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO