moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z Gliwic wicemistrzami w futsalu

Reprezentacja Wojska Garnizonu Gliwice wywalczyła drugie miejsce w XV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Futsalu. W finale imprezy, która odbyła się w Rewalu, żołnierze przegrali 0:3 z Reprezentacją Śląska Państwowej Straży Pożarnej. Brązowy medal wywalczyła drużyna z 56 Bazy Lotniczej z Inowrocławia.


W finale mistrzostw rozgrywanych w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Informacji Promocji i Rekreacji Gminy Rewal spotkały się dwie drużyny ze Śląska. Strażacy bronili tytułu wicemistrzowskiego wywalczonego na czempionacie w Zawoi. Przed dwoma laty Reprezentacja Śląska PSP wywalczyła w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Futsalu złoty medal. Strażacy ze Śląska mają w swoich szeregach utytułowanych zawodników z mistrzami Europy strażaków z 2007 roku i mistrzami Polski strażaków na czele. W pojedynku z żołnierzami byli faworytem i nie dali sobie wydrzeć piątego tytułu mistrzowskiego (reprezentacja Śląska PSP triumfowała również w 2012, 2010, 2009 i 2001 roku).

Reprezentacja Wojska Garnizonu Gliwice debiutowała w czempionacie służb mundurowych. Drużyna oparta na żołnierzach 6 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej w pierwszym starcie w mistrzostwach rozgrywanych od 2000 roku od razu dotarła do finału. W poprzednich edycjach imprezy, w których udział brało aż 36 wojskowych drużyn, miejsca na podium wywalczyły tylko dwie reprezentujące wojsko. W 2000 roku złoto zdobył zespół z 1 Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca (komandosi wygrali w finale 2:1 ze strażakami ze Śląska), a w 2003 roku z brązowym medalem wrócili z mistrzostw pancerniacy z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania.

W srebrnej drużynie Reprezentacji Wojska Garnizonu Gliwice grali: chor. Tomasz Szafrański, sierż. Tadeusz Sztorc, st. kpr. Andrzej Konowalczyk, st. szer. Artur Częstochowski, st. szer. Karol Kurpiel, st. szer. Tomasz Musiał, st. szer. Tomasz Piecuch, st. szer. Krzysztof Stańdo, st. szer. Grzegorz Stawicki, szer. Larys Koźlik i szer. Łukasz Przątka.

W drodze do finału żołnierze z Gliwic w fazie grupowej wygrali 4:2 z drużyną Jednostki Wojskowej Nil z Krakowa oraz 4:2 z reprezentacją 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Gliwiczanie przegrali również 1:5 spotkanie w grupie A z Reprezentacją Śląska Państwowej Straży Pożarnej. W półfinale drużyna z Gliwic rozgromiła 5:0 ekipę reprezentującą warszawską Straż Miejską.

Natomiast w drugim półfinale strażacy pokonali 9:1 drużynę z 56 Bazy Lotniczej z Inowrocławia. W meczu o trzecie miejsce w mistrzostwach lotnicy wygrali 7:2 ze strażnikami miejskimi. Z kolei w fazie grupowej brązowi medaliści przegrali 0:3 z Komendą Wojewódzką PSP w Szczecinie, wygrali 10:3 z reprezentacją 5 Batalionu Dowodzenia z Krakowa, zremisowali 2:2 ze strażnikami miejskimi z Warszawy oraz pokonali 9:3 zespół wystawiony przez Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej.

W 15. edycji mistrzostw udział wzięło dziewięć drużyn w tym sześć wojskowych. Piąte miejsce w turnieju zajęli pancerniacy z Żagania, którzy w meczu rozstrzygającym o tej pozycji pokonali 7:1 strażaków ze Szczecina. W pojedynku o siódmą lokatę spotkały się dwie wojskowe drużyny z Krakowa. Reprezentanci 5 Batalionu Dowodzenia wygrali 6:3 z kolegami z Jednostki Wojskowej Nil. Dziewiąte miejsce w imprezie zajęli natomiast żandarmi z Warszawy, którzy wygrali tylko jeden mecz – w fazie grupowej pokonali 3:2 strażaków ze Szczecina.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
 
„Leonidas”, czyli szkolenie dowódców WOT
Szturmani na Lipie
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
USA nie zacznie wojny z Iranem
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Podziemna potęga
Obradowała Rada Gabinetowa
Czerwoni w odwrocie
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Nowy wiceminister w MON
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
O Patriotach na WAT
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
We Are All Darfur
Gen. Kukuła: jesteśmy w połowie drogi
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Własne interesy Europy
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Laureat Buzdygana znów najlepszy!
They Train Together, They Fight Together
F-35 – polska Harpia
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Mundurowi razem chcą wspierać mieszkańców
Cenni pracownicy w mundurach
Sowieci w lodowej pułapce
Umowa na Harpie podpisana!
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Dyplomatyczne szachy, czyli Polska wraca nad Bałtyk
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Obronny „Brave Band”
Noc deportacji
„Strategia Bezpieczeństwa Morskiego” konieczna do rozwoju marynarki wojennej
Biało-Czerwoni Jej Królewskiej Mości
Klasy wojskowe po nowemu
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Defense Without Politics
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Nauka latania
Double Eagle po nowemu
Krwawe walki o Monte Cassino
Żyj zdrowiej
Chciałem walczyć z Niemcami
Arsenał Iranu
ORP „Orzeł” – sonar do naprawy
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Zagłada Parośli
Iran uderza w USA
Żołnierze najlepsi na festiwalu sztuk walki
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO