moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z Gliwic wicemistrzami w futsalu

Reprezentacja Wojska Garnizonu Gliwice wywalczyła drugie miejsce w XV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Futsalu. W finale imprezy, która odbyła się w Rewalu, żołnierze przegrali 0:3 z Reprezentacją Śląska Państwowej Straży Pożarnej. Brązowy medal wywalczyła drużyna z 56 Bazy Lotniczej z Inowrocławia.


W finale mistrzostw rozgrywanych w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Informacji Promocji i Rekreacji Gminy Rewal spotkały się dwie drużyny ze Śląska. Strażacy bronili tytułu wicemistrzowskiego wywalczonego na czempionacie w Zawoi. Przed dwoma laty Reprezentacja Śląska PSP wywalczyła w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Futsalu złoty medal. Strażacy ze Śląska mają w swoich szeregach utytułowanych zawodników z mistrzami Europy strażaków z 2007 roku i mistrzami Polski strażaków na czele. W pojedynku z żołnierzami byli faworytem i nie dali sobie wydrzeć piątego tytułu mistrzowskiego (reprezentacja Śląska PSP triumfowała również w 2012, 2010, 2009 i 2001 roku).

Reprezentacja Wojska Garnizonu Gliwice debiutowała w czempionacie służb mundurowych. Drużyna oparta na żołnierzach 6 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej w pierwszym starcie w mistrzostwach rozgrywanych od 2000 roku od razu dotarła do finału. W poprzednich edycjach imprezy, w których udział brało aż 36 wojskowych drużyn, miejsca na podium wywalczyły tylko dwie reprezentujące wojsko. W 2000 roku złoto zdobył zespół z 1 Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca (komandosi wygrali w finale 2:1 ze strażakami ze Śląska), a w 2003 roku z brązowym medalem wrócili z mistrzostw pancerniacy z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania.

W srebrnej drużynie Reprezentacji Wojska Garnizonu Gliwice grali: chor. Tomasz Szafrański, sierż. Tadeusz Sztorc, st. kpr. Andrzej Konowalczyk, st. szer. Artur Częstochowski, st. szer. Karol Kurpiel, st. szer. Tomasz Musiał, st. szer. Tomasz Piecuch, st. szer. Krzysztof Stańdo, st. szer. Grzegorz Stawicki, szer. Larys Koźlik i szer. Łukasz Przątka.

W drodze do finału żołnierze z Gliwic w fazie grupowej wygrali 4:2 z drużyną Jednostki Wojskowej Nil z Krakowa oraz 4:2 z reprezentacją 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Gliwiczanie przegrali również 1:5 spotkanie w grupie A z Reprezentacją Śląska Państwowej Straży Pożarnej. W półfinale drużyna z Gliwic rozgromiła 5:0 ekipę reprezentującą warszawską Straż Miejską.

Natomiast w drugim półfinale strażacy pokonali 9:1 drużynę z 56 Bazy Lotniczej z Inowrocławia. W meczu o trzecie miejsce w mistrzostwach lotnicy wygrali 7:2 ze strażnikami miejskimi. Z kolei w fazie grupowej brązowi medaliści przegrali 0:3 z Komendą Wojewódzką PSP w Szczecinie, wygrali 10:3 z reprezentacją 5 Batalionu Dowodzenia z Krakowa, zremisowali 2:2 ze strażnikami miejskimi z Warszawy oraz pokonali 9:3 zespół wystawiony przez Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej.

W 15. edycji mistrzostw udział wzięło dziewięć drużyn w tym sześć wojskowych. Piąte miejsce w turnieju zajęli pancerniacy z Żagania, którzy w meczu rozstrzygającym o tej pozycji pokonali 7:1 strażaków ze Szczecina. W pojedynku o siódmą lokatę spotkały się dwie wojskowe drużyny z Krakowa. Reprezentanci 5 Batalionu Dowodzenia wygrali 6:3 z kolegami z Jednostki Wojskowej Nil. Dziewiąte miejsce w imprezie zajęli natomiast żandarmi z Warszawy, którzy wygrali tylko jeden mecz – w fazie grupowej pokonali 3:2 strażaków ze Szczecina.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Zapal lampkę bohaterom Września’39
 
Walka i dyplomacja
Nowa misja i nowy sprzęt
Cienka niebieska linia
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Dead to the World
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Stalin czekał i kalkulował
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Śląskie sceny z życia
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Defendery 2019 – część 4
Samochód do desantowania
Oko na Europę
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Z maratonu programowania do wojska
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Wojsko wraca do Łomży
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Polscy weterani i książę Harry
Sprawdzają Brutusa
Jedna misja, jeden zespół
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Debiuty MSPO: Mistrz misji
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Irańskie szachy
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Głos (z) płonącej Warszawy
Klasy wojskowe po nowemu
Iranian Chess Game
W Indiach mieli swój drugi dom
Agresja sowieckiego kolosa
Modernizacja Sokołów
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Polska nie pozostanie osamotniona
GROM Challenge
Polskie firmy na targach w Londynie
Thin Blue Line
Pamięć o tragedii
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Rozpoczynamy nową erę
Nowy wiceminister w MON
A Torn Subcontinent
Chorwacki test polskich kadetów
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Umowa na Feniksy
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Selekcja w pigułce
„Górale” zdobywają miasto
Terytorialsi na wysokościach
Modernizacja starów 266

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO