moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Krzysztof Skiba zwycięzcą „Zimnara” w Lublińcu

Krzysztof Skiba z Wojskowego Klubu Biegacza Meta na czwartym etapie został liderem XIV Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu i do końca rywalizacji utrzymał pierwszą pozycję. W rywalizacji pań triumfowała Anna Bryś z Lublińca. Na rozegranym dzisiaj szóstym etapie o długości 7 km 195 m zwyciężyli Mariusz Zembroń i Bryś.

Krzysztof Skiba – triumfator XIV Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu

Triumfatorzy 14. edycji „Zimnara” wygrali po raz pierwszy najważniejszą zimową imprezę biegową organizowaną w Lublińcu. Krzysztof Skiba po raz trzeci startował w Zimowym Maratonie na Raty. Przed dwoma laty był piąty, a przed rokiem drugi. Zwycięstwo w „Zimnarze” jest dla zawodnika lublinieckiej Mety największym sukcesem w karierze. – To jest mój czwarty sezon startowy. W Mecie trenuję dwa i pół roku – mówi triumfator. W zeszłym roku zajął dziewiąte miejsce w mistrzostwach Śląska w biegach przełajowych. Większych sukcesów nie zanotował, ale młody zawodnik Mety dopiero jest na początku wyczynowej kariery.


Film: Jacek Szustakowski

Na szóstym etapie zwycięzca klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce. Triumfował Mariusz Zembroń, a drugie miejsce zajął Tomasz Sosnowski (obaj z WKB Meta). Zembroń, który był najszybszy na trzecim etapie i jako jedyny w tegorocznym „Zimnarze” wygrał dwa etapy, biegł 25 min 31 s. Na finiszu wyprzedził o cztery sekundy Sosnowskiego i o 12 s Skibę. W rywalizacji pań po raz szósty z rzędu triumfowała Anna Bryś z Lublińca, która z dużą przewagą wygrała klasyfikację generalną. Na każdym etapie przynajmniej o minutę wyprzedziła drugą z rywalek. Na szóstym etapie wygrała z przewagą 2 min 14 s nad Dorotą Kubisz z Mety. Natomiast w biegu młodzieżowców na dystansie 2 km najlepsi byli goście z Olesna. Wygrał Kacper Zacha przed Tymonem Stanisławczykiem, a  trzecie miejsce zajęła Monika Lis z Mety.

Anna Bryś, na drugiej pozycji za Moniką Lis z Mety, w tegorocznym „Zimnarze” wygrała wszystkie etapy i z dużą przewagą została zwyciężczynią klasyfikacji generalnej imprezy

Szósty etap ukończyło 97 zawodników, w tym w biegu głównym 64 mężczyzn i 17 kobiet. Za tydzień odbędzie się dodatkowy etap „Zimnara” połączony z oficjalnym zakończeniem imprezy. – Tradycyjnie po ostatnim etapie organizujemy dodatkowy. Robimy go głównie z myślą o tych zawodnikach, którzy opuścili jeden z odcinków i do pokonania maratonu brakuje im zaliczenia dystansu 7 km lub 7 km 195 m – mówi prezes lublinieckiego WKB por. Łukasz Rosiński. – Dajemy im szansę ukończenia imprezy i zdobycia pamiątkowych medali. Jednak w klasyfikacji generalnej zostaną sklasyfikowani za tymi zawodnikami, którzy dystans 42 km 195 pokonali podczas sześciu pierwszych etapów – dodaje prezes.

Wyniki VI etapu „Zimnara”

Mężczyźni

1. Mariusz Zembroń (WKB Meta Lubliniec) 25 min 31 s

2. Tomasz Sosnowski (WKB Meta Lubliniec) 25,35

3. Krzysztof Skiba (WKB Meta Lubliniec) 25,43.

Kobiety

1. Anna Bryś (Lubliniec) 31,34

2. Dorota Kubisz (WKB Meta Lubliniec) 33,48

3. Barbara Czichy (WKB Meta Lubliniec) 35,01.

Młodzieżowcy

1. Kacper Zacha (Gimnazjum nr 1 Olesno) 7,44

2. Tymon Stanisławczyk (Gimnazjum nr 1 Olesno) 7,49

3. Monika Lis (WKB Meta Lubliniec) 7,56.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Plan na WAM
Historyczna „Wisła”
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Symbol polsko-rumuńskiego braterstwa broni
Na tronie mistrza bez zmian
Snowboardzistka i pływacy na medal
Wojsko ma swojego satelitę!
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Noc na „pasku”
Combat 56 u terytorialsów
Misja na rzecz zdrowia
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Mundurowi z benefitami
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Panczeniści na podium w Hamar
Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
Sojusznicza obrona
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Kto zostanie Asem Sportu?
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Gdy ucichnie artyleria
Szukali zaginionych w skażonej strefie
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Najdłuższa noc
Przełomowy czas dla WZL-2
Koniec bezkarności floty cieni?
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Wojsko z nowym programem rozwoju
Przygotowani na każdy scenariusz
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Niebo pod osłoną
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Zdarzyło się w 2025 roku – I kwartał
Dyplomatyczna gra o powstanie
Pancerniacy jadą na misję
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Drony na wagę złota
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Nowa ręka dla weterana
Dzień wart stu lat
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Odpalili K9 Thunder
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Piątka z czwartego wozu
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO