moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ppłk Artur Warwas pożegnał się z 21 Brygadą

W Sali Tradycji 21 Brygady Strzelców Podhalańskich odbyło się uroczyste pożegnanie szefa sztabu 21 BSP ppłk. dypl. Artura Warwasa, który został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych.


Ppłk Artur Warwas służbę w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich rozpoczął w 2008 roku jako dowódca 22 Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku. Następnie w 2011 roku objął stanowisko szefa sSztabu 21 BSP.

31 stycznia 2014 roku ppłk. Warwasa pożegnali żołnierze i pracownicy dowództwa oraz dowódcy batalionów i dywizjonów. Dowódca brygady płk dypl. Wojciech Kucharski przedstawił drogę służbową oficera, a mjr Zbigniew Cabała odczytał Decyzję Ministra Obrony Narodowej wyznaczającą go na nowe stanowisko służbowe.

Ppłk Warwas dziękując wręczył wyróżnienia swoim podwładnym, zarówno żołnierzom jak i pracownikom wojska.

*****

Podpułkownik dyplomowany Artur Warwas urodził się w 1966 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, którą ukończył w 1989 roku promocją na stopień podporucznika. Po ukończeniu uczelni służył na stanowiskach dowódcy plutonu i kompanii w 73 i 13 Pułku Zmechanizowanym w garnizonie Gubin i Kożuchów. Od roku 1994 do 1995 roku dowodził batalionem w 73 Pułku Zmechanizowanym, skąd skierowany został do Akademii Obrony Narodowej.

Po ukończeniu Akademii w 1998 roku trafił do 5 Brygady Zmechanizowanej, gdzie zajmował stanowisko dowódcy batalionu, a następnie kierownika sekcji operacyjnej – zastępcy szefa sztabu brygady. W 2000 roku ppłk Warwas skierowany został do Dowództwa Śląskiego Okręgu Wojskowego, gdzie pełnił służbę na kilku stanowiskach sztabowych. Następnie w latach 2006/2007 r. służył w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie na stanowisku szefa sztabu. Po powrocie z misji został dowódcą 22 Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, którym dowodził do grudnia 2011 roku. Od 5 grudnia 2011 roku ppłk dypl. Artur Warwas zajmował stanowisko szefa sztabu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W czasie służby w brygadzie wziął udział w VI i XIII zmianie PKW w Afganistanie. 

Tekst: kpt. Konrad Radzik

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Konrad Radzik

dodaj komentarz

komentarze


W Sejmie o rosyjskim pocisku
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Rok 2027 bez Air Show Radom
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Dwa marzenia spełnione naraz
Legion Medyczny na poligonie
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Flanka pod strażą
Coraz więcej Alpha Scramble
„Wicher” na wodzie
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
MON i MSZ o szczycie NATO
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Młodzi medycy na poligonie
Drony na autopilocie
Wicher na morzu
Z prądem i pod prąd
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Gorący lipiec PKW Łotwa
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Azjatycka szansa
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Kartki sercem malowane
Abordaż z polskim wsparciem
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Cztery brygady, jeden cel
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Nowy ośrodek badań WIML
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Oni strzegą naszego spokoju
Siatka antydronowa
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO