moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Powalczą o tytuły w Jakuszycach

Mistrzostwami w narciarstwie biegowym zainaugurowana zostanie rywalizacja sportowa pod patronatem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Zawody rozegrane zostaną w najbliższy weekend na Polanie Jakuszyckiej w ramach imprezy biegowej dla amatorów pod nazwą Salomon Nordic Sunday.


Przed rokiem w ramach Salomon Nordic Sunday odbyły się w Jakuszycach pierwsze Mistrzostwa Sił Powietrznych w Biegach Narciarskich. Wprowadzenie nowej dyscypliny do współzawodnictwa lotników okazało się trafionym pomysłem. W mistrzostwach startowało 62 zawodników. Koordynator pierwszego czempionatu lotników mjr Tomasz Bartkowiak, widząc duże zainteresowanie biegami narciarskimi, postarał się poszerzyć rywalizację o tytuły. Tym razem w Jakuszycach odbędzie się druga edycja mistrzostw lotników oraz pierwsza pod patronatem nowo powstałego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

– Ten rok będzie pilotażowy i nie przewidujemy klasyfikacji generalnej obejmującej wyniki w poszczególnych dyscyplinach sportu. Mistrzostwami w Jakuszycach rozpoczynamy rywalizację o tytuły w zawodach pod egidą Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – mówi mjr Tomasz Bartkowiak, specjalista w Oddziale WF i Sportu DGRSZ. – Biegi narciarskie są jedyną dyscypliną zimową, w której organizujemy mistrzostwa. Do startu zgłosiło się około dziewięćdziesięciu zawodników – dodaje major.

St. kpr. Rafał Walicki (z lewej) i st. szer. Bartosz Mirowski są czołowymi biegaczami na nartach w Wojsku Polskim. Fot. Jacek Szustakowski.

W mistrzostwach wystartują sportowcy z sześciu reprezentacji: wojsk lądowych 1 (odpowiedzialnym za wyłonienie i przygotowanie reprezentacji we współzawodnictwie na szczeblu centralnym jest dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej), wojsk lądowych 2 (12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana), wojsk lądowych 3 (16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana), Marynarki Wojennej (3 Flotylla Okrętów), sił powietrznych (2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego) i Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W ramach rywalizacji o tytuły w siłach powietrznych walczyć będą zawodnicy z siedmiu reprezentacji.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w biegu techniką dowolną (w sobotę) oraz w biegu techniką klasyczną (w niedzielę). Na razie jeszcze nie wiadomo, na jakich dystansach walczyć będą uczestnicy zawodów. Wszystko zależy od aury i możliwości wytyczenia tras przez organizatorów. W przeddzień rywalizacji o tytuły żołnierze będą mogli startować w Jakuszycach w biegu sprinterskim. W mistrzostwach prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna w biegu stylem klasycznym i dowolnym w kategorii mężczyzn i kobiet oraz zespołowa. W każdej kategorii będą przyznawane punkty według klucza: za I miejsce – n+1, za II – n-1, za III – n-2 itd., gdzie „n” oznacza liczbę zawodników sklasyfikowanych w najliczniejszej kategorii.

W inauguracyjnych mistrzostwach pod patronatem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych dojdzie z pewnością do ciekawej rywalizacji pomiędzy najlepszymi zawodnikami zeszłorocznego XII Międzynarodowego Biegu Żołnierskiego ze st. kpr. Rafałem Walickim z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i st. szer. Bartoszem Mirowskim z Jednostki Wojskowej Komandosów na czele. W tym roku w ramach XXXVIII Biegu Piastów (28 lutego – 2 marca) Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec po raz trzynasty będzie prowadził klasyfikację dla żołnierzy. Będzie więc znów okazja do zrewanżowania się rywalom i powalczenia o kolejne tytuły.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
 
Wojsko wraca do Łomży
GROM Challenge
Oko na Europę
Rozpoczynamy nową erę
Rok Żelaznej Dywizji
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Historia Liberatora wyjaśniona
Jedna misja, jeden zespół
Samochód do desantowania
Klasy wojskowe po nowemu
Śląskie sceny z życia
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Nowa misja i nowy sprzęt
W Indiach mieli swój drugi dom
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Terytorialsi na wysokościach
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Wrzesień ’39 na południu Polski
Polskie firmy na targach w Londynie
Sprawdzają Brutusa
Z maratonu programowania do wojska
Kosmiczny gość
Walka i dyplomacja
Umarły dla świata
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Agresja sowieckiego kolosa
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Irańskie szachy
Pamięć o tragedii
Zapal światło dla ofiar Katynia
Cztery lata LITPOLUKBRIG
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Głos (z) płonącej Warszawy
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Defendery 2019 – część 4
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Cienka niebieska linia
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Defendery 2019 – część 3
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Modernizacja Sokołów
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Thin Blue Line
A Torn Subcontinent
Iranian Chess Game
Polska nie pozostanie osamotniona
Chorwacki test polskich kadetów
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Stalin czekał i kalkulował
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Nowy wiceminister w MON

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO