moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Powalczą o tytuły w Jakuszycach

Mistrzostwami w narciarstwie biegowym zainaugurowana zostanie rywalizacja sportowa pod patronatem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Zawody rozegrane zostaną w najbliższy weekend na Polanie Jakuszyckiej w ramach imprezy biegowej dla amatorów pod nazwą Salomon Nordic Sunday.


Przed rokiem w ramach Salomon Nordic Sunday odbyły się w Jakuszycach pierwsze Mistrzostwa Sił Powietrznych w Biegach Narciarskich. Wprowadzenie nowej dyscypliny do współzawodnictwa lotników okazało się trafionym pomysłem. W mistrzostwach startowało 62 zawodników. Koordynator pierwszego czempionatu lotników mjr Tomasz Bartkowiak, widząc duże zainteresowanie biegami narciarskimi, postarał się poszerzyć rywalizację o tytuły. Tym razem w Jakuszycach odbędzie się druga edycja mistrzostw lotników oraz pierwsza pod patronatem nowo powstałego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

– Ten rok będzie pilotażowy i nie przewidujemy klasyfikacji generalnej obejmującej wyniki w poszczególnych dyscyplinach sportu. Mistrzostwami w Jakuszycach rozpoczynamy rywalizację o tytuły w zawodach pod egidą Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – mówi mjr Tomasz Bartkowiak, specjalista w Oddziale WF i Sportu DGRSZ. – Biegi narciarskie są jedyną dyscypliną zimową, w której organizujemy mistrzostwa. Do startu zgłosiło się około dziewięćdziesięciu zawodników – dodaje major.

St. kpr. Rafał Walicki (z lewej) i st. szer. Bartosz Mirowski są czołowymi biegaczami na nartach w Wojsku Polskim. Fot. Jacek Szustakowski.

W mistrzostwach wystartują sportowcy z sześciu reprezentacji: wojsk lądowych 1 (odpowiedzialnym za wyłonienie i przygotowanie reprezentacji we współzawodnictwie na szczeblu centralnym jest dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej), wojsk lądowych 2 (12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana), wojsk lądowych 3 (16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana), Marynarki Wojennej (3 Flotylla Okrętów), sił powietrznych (2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego) i Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W ramach rywalizacji o tytuły w siłach powietrznych walczyć będą zawodnicy z siedmiu reprezentacji.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w biegu techniką dowolną (w sobotę) oraz w biegu techniką klasyczną (w niedzielę). Na razie jeszcze nie wiadomo, na jakich dystansach walczyć będą uczestnicy zawodów. Wszystko zależy od aury i możliwości wytyczenia tras przez organizatorów. W przeddzień rywalizacji o tytuły żołnierze będą mogli startować w Jakuszycach w biegu sprinterskim. W mistrzostwach prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna w biegu stylem klasycznym i dowolnym w kategorii mężczyzn i kobiet oraz zespołowa. W każdej kategorii będą przyznawane punkty według klucza: za I miejsce – n+1, za II – n-1, za III – n-2 itd., gdzie „n” oznacza liczbę zawodników sklasyfikowanych w najliczniejszej kategorii.

W inauguracyjnych mistrzostwach pod patronatem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych dojdzie z pewnością do ciekawej rywalizacji pomiędzy najlepszymi zawodnikami zeszłorocznego XII Międzynarodowego Biegu Żołnierskiego ze st. kpr. Rafałem Walickim z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i st. szer. Bartoszem Mirowskim z Jednostki Wojskowej Komandosów na czele. W tym roku w ramach XXXVIII Biegu Piastów (28 lutego – 2 marca) Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec po raz trzynasty będzie prowadził klasyfikację dla żołnierzy. Będzie więc znów okazja do zrewanżowania się rywalom i powalczenia o kolejne tytuły.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


NATO pozostaje w Iraku, Polska także
 
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Defense Without Politics
Double Eagle po nowemu
Delegatura Departamentu Kontroli uhonorowała poległego żołnierza
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Obradowała Rada Gabinetowa
Własne interesy Europy
Iran uderza w USA
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Darłowo czeka na śmigłowce
Rywalizacja strzelców wyborowych
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Chciałem walczyć z Niemcami
Krwawe walki o Monte Cassino
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Nowy wiceminister w MON
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
For the Right Cause
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
USA nie zacznie wojny z Iranem
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Klasy wojskowe po nowemu
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Nauka zimowego pływania
We Are All Darfur
Pretorianie na Mazurach
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Podziemna potęga
They Train Together, They Fight Together
Stulatka hydrografia
Symulatory strzelań Rosomaków
Arsenał Iranu
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Śmierć bohatera
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
JWK z odznaką pamiątkową
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Ważka bliżej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO