moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wyprawa Arctica 2014

Arktyczne mrozy, głęboki śnieg i noc polarna... Poruszający się na wózku inwalidzkim Leszek Bohl zamierza spędzić samotnie tydzień w drewnianej chacie za kołem podbiegunowym. By spotkać aurorę!


Leszek Bohl , po wypadku komunikacyjnym przykuty do wózka, siłę i chęć do życia znalazł w sporcie. Ukończył 14 maratonów, w tym jako pierwszy pokonał ekstremalny Maraton Komandosa (po oryginalnej, przeznaczonej dla zdrowych biegaczy, crossowej, leśnej trasie). 

Jest zawodnikiem Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec, a na co dzień informatykiem w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Toruniu. 30 stycznia wyrusza do Finlandii. Zamierza samotnie spędzić tydzień w drewnianej chacie za kołem podbiegunowym w pobliżu miejscowości Kittilä. Chce sobie poradzić w ekstremalnych warunkach bez pomocy jakiejkolwiek sprawnej osoby. Od najbliższych domostw będzie go dzielić siedem kilometrów.

Swój wyjazd będzie dokumentował. Marzy o zobaczeniu zorzy polarnej. Podczas tygodniowego pobytu w największym parku narodowym w Finlandii chce sprawdzić, czy niepełnosprawna osoba na wózku samodzielnie poradzi sobie w starciu z głębokim śniegiem, arktycznymi temperaturami i całodobowymi ciemnościami nocy polarnej. 

Portal polska-zbrojna.pl i „Polska Zbrojna” są patronem medialnym wyprawy do Finlandii, a także kolejnej. Za kilka miesięcy Leszek Bohl wybiera się na Syberię. Na trójkołowym rowerze zamierza pokonać trasy na Wyżynie Środkowosyberyjskiej. Towarzyszyć mu będzie podróżnik Romuald Koperski.

Bezpośrednia relacja z wyprawy Arctica 2014 na  www.handcycling.pl/arctica-2014/

PZ

autor zdjęć: Leszek Bohl

dodaj komentarz

komentarze


Groźny incydent w Libanie
Bursztynowy wstrząs
Bez zmian w emeryturach
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
SAFE staje się faktem!
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Od cyberkursu po mundurówkę
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Ostrosz zamiast Mureny
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Powrót WAM-u
Wypadek w PKW UNIFIL
Jest nowy szef BBN
Strykery w akcji
Początek wielkiej historii
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Adaptacja i realizm
Desant na Bornholm
Terytorialsi zapraszają
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Gotowi na każdy scenariusz
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Wyścig Stalina
Kluczowe 30 dni
Bieg ku pamięci bohaterów
Zbrodnia i kłamstwo
WAM coraz bliżej Łodzi
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
NATO i USA o Iranie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Kosmiczne oko armii
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Syndrom Karbali
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Więcej strzelnic w powiecie
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Przygotowania do lotu do Polski
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Rzeźnik w rękach GROM-u
Zbrodnia bez kary
Nauki i nauczki z Afganistanu
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Natarcie w deszczu
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Szef MON-u na Defence24 Days
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO